3.7.2019
Kategorie: Historie

Rudý masový vrah Lenin byl holt takové neviňátko

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieNa pořad České televize Objektiv se dívám rád. Tento nedělní díl, v němž byla mimo jiné reportáž z ruského Uljanovska, mě však zklamal. Zamlčování komunistických zločinů je přinejmenším nemorální.

Je známou skutečností, že ruské město na Volze Uljanovsk s původním názvem Simbirsk je rodištěm zakladatele komunistického hnutí v Rusku Vladimíra Iljiče Uljanova, který si později změnil příjmení na Lenin. Dokáži ještě pochopit, že v tomto městě existuje Leninovo muzeum, ovšem to, že se v něm lidé nic nedozvědí o temných stránkách této bolševické zrůdy a milionech mrtvých v důsledku komunistického teroru, není jen chybou a hrubým zkreslováním historie, ale rovnou zločinem. Rusové a jejich stoupenci tvrdí, že se vypořádali se svoji temnou rudou minulostí, jenomže fakta je usvědčují z opaku.

Představa, že v rakouském Braunau am Inn by existovalo muzeum Adolfa Hitlera, v němž by se zdůrazňovaly vůdcovy úspěchy, jako likvidace nezaměstnanosti, rekreace pro dělníky, masivní výstavba dálnic atd., a na druhé straně se v expozicích jaksi taktně vynechaly zločiny nacistů s koncentráky a miliony zvražděných lidí, je děsivá. Jenomže to samé se děje v Uljanovsku.

Nyní se tedy na Lenina podívejme podrobněji. Soudruh Uljanov, jak se říká, se uměl narodit. Jeho otec patřil k vysokým státním úředníkům s velmi slušným platem, jeho rodina patřila ke šlechtě a vlastnila velké zemědělské hospodářství. Lenin si zakládal na svém původu, považoval se za něco lepšího než ostatní lidé, a sám se choval jako zlá nelítostná kreatura. Tak na počátku devadesátých let devatenáctého století, kdy po smrti svého otce řídil rodinné velkostatky, odmítl za tehdejšího hladomoru přispět penězi do sbírky pro postižené chudáky. Zdůvodnil to tím, že čím větší bude bída, tím dříve vypukne socialistická revoluce a tato pomoc by ji jen oddálila.

Byl to Lenin, za jehož vlády nastal teror proti Rusku. On poslal vojáky a komunistickou tajnou policii zvanou Čeka proti rolníkům, se vzkazy k zabíjení lidí, a aby kulaky věšeli hodně vysoko, ať je každý vidí. Rolníci byli masově vražděni, byl jim zabavován majetek včetně obilí nutného k osevu a tak výsledkem byl hladomor. Nelze se divit, že vypukly stovky rolnických povstání proti bolševickým zločincům po celé Rusi. Při jejich potlačování si Rudá armáda počínala velmi krutě, tak například do lesů, ve kterých se schovávaly také ženy a děti, vypouštěla otravné plyny.

Jedním z nejhorších Leninových zločinů byl cíleně vyvolaný hladomor v letech 1921 – 22, kdy, jak už bylo řečeno, rolníci neměli co zasívat a podle výborné publikace Dějiny Ruska 20. Století – díl I, kterou editoval vynikající ruský historik profesor Andrej Zubov, zemřelo hlady přes pět milionů lidí. Pro srovnání, při největším hladomoru carské éry v letech 1891 – 92, zahynulo na 375 tisíc obyvatel.

Při bolševických represích v letech 1918 – 22 zahynulo podle této knihy asi 1,8 milionů lidí. Čili Lenin je přímo zodpovědný za smrt téměř sedmi milionů lidí. A k nim můžeme připočítat i oběti občanské války, protože i tu zavinili komunisté svržením zákonné prozatímní vlády. Lenin a jeho bolševici životy obyčejných lidí nijak nezlepšili, naopak uvrhli Rusko do bídy, v jaké ani v éře vlády posledního cara Mikuláše II. nikdy nebylo.

V roce 2008 navrhl tehdejší starosta města Sergej Jermakov návrat k původnímu názvu Simbirsk a je škoda, že to nevyšlo. Já jsem přesto přesvědčen, že jednou se Uljanovsk stane opět Simbirskem. Rakouské Braunau se přece také nejmenuje Hitlerstadt.

Autor: Jan Ziegler

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 3,73 out of 5)
Loading...