5.6.2024
Kategorie: Politika

Rakušan, Bartoš, Okamura, Konečná a Šlachta včera na Primě

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Asi jen opravdu krátce, protože za moc to nestálo. Byla to debata šéfů stran, nikoliv lídrů kandidátek. A protože víceméně všichni dokola opakovali již stokrát vyřčené, nic objevného jsem v tom nenašla, tak snad jen moje osobní pocity.

Rakušan dostal instrukce být klidný, tak byl, až to bylo zvláštní. Každopádně dokola omílal to, jak nikoho nenálepkuje, nikoho neosočuje, nicméně informační válka tu je, a se všemi kdo má jiný názor než je ten náš, je potřeba zatočit. Jinak to byly naučené fráze a repliky, samozřejmě více Evropy, ideálně Evropu do každé ledničky. Ke konci vypadal už trochu unaveně, nebo možná otráveně. Taky mě to nebavilo Vítku, neboj.

Bartoš se v úvodu pohádal s Okamurou, protože mu skákal do řeči, nicméně v té řeči nic objevného též nebylo, spíš nuda a prázdno, a to ve všech tématech. A samozřejmě taky dezinformace a migračně solidární Evropa a vzteklá Gregorová v publiku. Nuda. Asi tam šel jen proto, že musel, a kdyby tam nebyl, asi by se nic nestalo. Takovej Mimoň.

Okamura byl navztekaný, mluvil trochu jako ohraná deska a nebavilo mě to ještě víc, než ti předešlí dva. V podstatě pořád opakoval to, co opakuje pořád, a už to začíná být otravné. My v SPD, volte SPD protože moji kamarádi v Evropě to dělají dobře, a já tam byl, se všemi mluvil a všechno viděl. Nevypadlo to celkově dobře, chudák lídr Mach, chtělo se mi říct.

Konečná byla zpočátku zbytečně dost uštěkaná, na druhou stranu jí to slušelo a působila mezi ostatními osvěžujícím dojmem. Ke konci už to bylo lepší, vrátila se ke svým standardům, a ty bývají dobré. Víc asi netřeba, nikoho nového asi neoslovila, ale rozhodně nikoho koho už má, neztratila.

Šlachta. Musím říct, že mě celkem fajn překvapil, člověk by si řekl, že ty jeho názory nejsou úplně špatně. Obouval se do Rakušana, čímž ho vyváděl z hibernační letargie, což bylo fajn. Jeho problém ale je, že opravdu není řečník, a dělá mu problém se smysluplně vyjádřit tak, aby to bylo pochopitelné. Na to má ale Turka jako jedničku, a já už chápu proč. Mimo jiné teda. Ti dva to podle mne dají, a ten jeden mandát mít budou.

Takže tak, pokud jste to viděli, budu ráda za názor, pokud ne, o nic jste nepřišli. Snad jen moderátorka Tománková celkem v pohodě, asi se poučila od příšerné Wolfové den předtím.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)