17.3.2022
Kategorie: Multikulturní soužití

Rada Evropy vás chce naučit milovat islám – výukou islámu, posilováním muslimských komunit a plněním jejich požadavků

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Čeká nás tak další přepisování dějin. Osmané už nebudou ti špatní. Naopak, zlí budou Evropané, kteří nechtěli Osmanská vojska přivítat s radostí tak, jak je nyní vítá spousta Evropanů. Rada Evropy má samozřejmě za cíl zajistit ještě rychlejší islamizaci Evropy, což znamená i výstavbu mešit, modliteben, včetně modliteben na veřejných místech jako jsou úřady, pracoviště, školy, nemocnice, věznice, sportovní stadiony nebo předškolní zařízení.

Rada Evropy tvrdí, že mnoho Evropanů projevuje „protimuslimský rasismus“. Jenže ti idioti zřejmě neví, že islám není rasa. Islám je nenávistná ideologie a podporovat jej je totéž jako podporovat fašismus nebo nacismus. Pak se vlastně ani není proč politice, kterou Rada Evropy razí, divit. Podporují-li ideologii horší než nacismus, pak jsou sami svým totalitním smýšlením na úrovni této ideologie…

V dokumentu, který má vstoupit v platnost  dne 1. března 2022, Evropská komise proti rasismu a nesnášenlivosti (ECRI) Rady Evropy vypracovala soupis a vydala 60 doporučení k boji proti „antimuslimskému rasismu“ pro 47 členských států.

Rada Evropy je hlavní organizací pro lidská práva na kontinentu. Zahrnuje 47 členských států , včetně všech členů Evropské unie. Všechny členské státy Rady Evropy podepsaly Evropskou úmluvu o lidských právech, smlouvu zaměřenou na ochranu lidských práv, demokracie a právního státu. Evropský soud pro lidská práva sleduje implementaci Úmluvy v členských státech.

Co je Evropská komise proti rasismu a nesnášenlivosti (ECRI)?

ECRI je orgán Rady Evropy odpovědný za boj proti rasismu, rasové diskriminaci, xenofobii, antisemitismu a netoleranci v širší Evropě. Každý členský stát Rady Evropy jmenuje svého zástupce do ECRI.

Všeobecné politické doporučení ECRI č. 5 (revidované) o prevenci a boji proti rasismu a diskriminaci muslimů – přijato 8. prosince 2021, datum platnosti – od 1. března 2022.

I když je dokument velmi dlouhý, tak stojí za to se podívat alespoň na zvýrazněné části. V nich nám například Rada Evropy tvrdí, že islám ovlivnil Evropu velmi pozitivně nebo například to, že by se mělo o islámu – samozřejmě pozitivně – učit i ve školách. A je toho mnohem víc. Zde nemohu dokument nazvat jinak, než jako otevřenou podporu islamizace Evropy a likvidace evropských národů…

Jaké je znění dokumentu, který podepsaly všechny členské země – včetně ČR?

I. Preambule

Připomínaje, že judaismus, křesťanství a islám se vzájemně ovlivňovaly a ovlivňovaly evropskou civilizaci po staletí , a v této souvislosti připomínají pozitivní příspěvek islámu k rozvoji evropských společností, jichž je nedílnou součástí;

připomínajíc, že ​​je třeba, aby členské státy podporovaly integraci nových členů svých společností prostřednictvím obousměrného procesu a zajistily začlenění jejich různorodého a dlouhodobě zavedeného obyvatelstva s cílem přispět k prevenci rasistických, diskriminačních nebo xenofobních reakcí v určité části společnosti v reakci na klima vytvořené bojem proti terorismu nebo náboženskému extremismu nebo při řešení výzev rostoucí migrace ;

s velkým znepokojením si všímá obecného nárůstu genderových útoků, kterým čelí muslimské ženy , zvláště když veřejně projevují svou víru;

pozorujíce, že internet je stále více využíván k šíření nenávisti a předsudků vůči muslimům a že sociální sítě nejednaly účinně, aby zabránily tomuto nebezpečnému zneužívání jejich platforem ;

zdůrazňujíce, že rozmanitost vyznání je výhodou v rámci pluralitní společnosti, a že princip multináboženské a mezikulturní společnosti jde ruku v ruce s vůlí náboženství koexistovat ve společnostech, jichž jsou součástí;

II. Historie a souvislosti

Evropské společnosti jsou tvořeny bohatou kulturní strukturou , na níž jsou založeny různé etnické, náboženské, historické a filozofické prvky a jejíž nedílnou součástí byli muslimové, v níž byli respektováni a ke které přistupovali a přispívali k ní po staletí . Navzdory tomu od roku 2000 existuje naléhavá potřeba konceptualizovat nové výzvy, kterým je třeba čelit v prevenci a boji proti rasismu a diskriminaci muslimů . Tato potřeba se dále zvýšila po teroristických útocích spáchaných Al-Káidou 11. září 2001, nedávném nárůstu příchodu migrantů – včetně muslimských migrantů – do Evropy a vzestup xenofobních a ultranacionalistických populistických stran a hnutí.

 

A. Historický přehled

Historie muslimů a islámu v Evropě je součástí Evropy ; je stejně složitá jako dlouhá. Islám, judaismus a křesťanství mají stejné kořeny a sdílejí společné hodnoty. Tyto vazby lze nalézt v historii samotných členských států Rady Evropy. V některých státech sahají kontakty s muslimy a islámem do minulosti staletí. V jiných je to relativně nová zkušenost. Muslimské komunity jsou v mnoha členských státech menšinou, v jiných však většinou. Islám a muslimské komunity jsou nicméně součástí evropských dějin.

Národní vlády omezily muslimské subjekty občanské společnosti, zejménanucené uzavření navzdory legislativě chránící svobodu sdružování. Jak již bylo zmíněno dříve v souvislosti s podezřelými komunitami, tato opatření někdy nejsou podložena věrohodnými důkazy. Uzávěry – nebo hrozby uzavřením – riskují nepřiměřené omezení svobody sdružování muslimských komunit a možnosti zapojit se do občanské výchovy. 

III. Doporučení

A. Politiky a institucionální koordinace

Zajistit, aby všechny politiky rovnosti , včetně těch, které jsou zaměřeny na boj proti rasismu a diskriminaci muslimů, braly v úvahu intersekcionalitu  ;

Upozorňovat veřejné orgány na potřebu věnovat pozornost a řešit jakoukoli strukturální formu diskriminace muslimů a jejich komunit, zejména v oblastech vzdělávání, zaměstnání, bydlení, přístupu ke zboží a službám, přístupu na veřejná místa a svobody hnutí.

B. Prevence

Monitorovat opatření veřejné politiky s cílem rozvíjet aktivity , které podporují inkluzivní a komplexní zastoupení muslimů ve společnosti a povzbuzovat tvůrce politik, aby zajistili rovnost, hodnotili rozmanitost, podporovali pozitivní interakce a aktivní občanství a podíleli se na rozvoji svých politik.

Zajistit, aby lidé muslimského vyznání mohli uplatňovat své právo na svobodu náboženského vyznání bez diskriminace , a to zejména zajištěním toho , aby veřejné úřady ve svých běžných praktikách zajišťovaly, že náboženské požadavky této skupiny jsou přiměřeně splněny tam, kde je to vhodné, s cílem chránit je před jakoukoli nepřímou diskriminací.

Věnovat zvláštní pozornost situaci muslimských žen , které mohou trpět mezisektorovou diskriminací na základě svého pohlaví, náboženského vyznání a národního nebo etnického původu, a přijmout konkrétní a účinná opatření k zajištění jejich začlenění.

Zkontrolovat, zda předpisy, kterými se řídí nebo přijímají orgány činné v trestním řízení, nemají sankční dopad na muslimy.

Stanovit pravidla pro internetové společnosti, včetně sociálních sítís cílem zavést účinné systémy pro odhalování a potlačování online nenávistných projevů zaměřených na muslimy, a spolupracovat se sociálními sítěmi na rozvoji iniciativy, zejména v oblasti vzdělávání , která by mohla pomáhat šířit vyvážené příběhy o muslimech a islámu napříč platformami a příslušností k sociálním sítím.

Zajistit na místní, regionální a celostátní úrovni průběžné školení personálu policejních sil, státních zástupců, soudců a dalších aktérů justice v boji proti protimuslimskému rasismu a jeho prevenci , včetně rozpoznávání a zaznamenávání protimuslimských osob; zločiny z nenávisti ve formě uznávané jako osvědčený postup evropskými orgány a dalšími mezinárodními organizacemi;

Podporovat výuku rozmanitosti muslimského životního stylu a muslimské historie, jakož i pozitivní přínos muslimských lidí, komunit a kultury pro evropské společnosti, a integrovat vyváženou a objektivní prezentaci dějin islámu v Evropě do školních osnov a učebnic a digitální nástroje, které zajistí, že nedojde ke zkreslenému výkladu náboženské a kulturní historie a vnímání nepřátelství vůči konkrétním náboženským, etnickým a kulturním skupinám.

Navrhnout relevantní a účinné vzdělávací politiky a pedagogické aktivity ke zvýšení porozumění obsahu rasismu a diskriminace muslimů a zpochybnit antimuslimská zobecnění vzděláváním žáků a studentů o rasismu a diskriminaci muslimů, předcházením protimuslimskému rasismu prostřednictvím vzděláváním  reakcí na protimuslimské incidenty.

Zajistit, aby opatření ke zvýšení povědomí o rasismu a diskriminaci muslimů byla poskytována ve všech příslušných oborech žákům a studentům podle jejich věku, ve formálním i neformálním vzdělávání , včetně školení dospělých a učitelů.

Podněcovat debatu mezi mediálními profesionály o jejich úloze při předcházení rasismu a diskriminaci muslimů a boji proti nim a o zvláštní odpovědnosti, kterou mají v této souvislosti s ohledem na obraz, který vytvářejí o islámu a muslimských komunitách, a také o jejich povinnosti podávat zprávy o všech světových událostech, včetně všech forem terorismu, a to způsobem, který nepodpoří protimuslimské předsudky a stereotypy a obecněji umožní nahlédnout do bohaté rozmanitosti životů muslimů, a zejména muslimských žen.

Podporovat činnost neziskovek, které hrají významnou roli v boji proti rasismu a diskriminaci muslimů a prosazují oceňování rozmanitosti a poskytují otevřený a demokratický prostor, ve kterém mohou tyto organizace řešit různé aspekty rasismu a diskriminace muslimů se státními, regionálními a místními orgány a dalšími relevantními soukromými aktéry.

Dělat, co je třeba – posílit politickou účast muslimských komunit, zejména na regionální a místní úrovni, ale také na vnitrostátní a evropské úrovni.

C. Ochrana

Odstranit diskriminační právní nebo administrativní překážky budování míst pro muslimské  bohoslužby přizpůsobené praktikám islámu a jejich pohřebním rituálům.

 

Zajistit, aby muslimský náboženský oděv nebyl používán jako záminka pro neodůvodněné rozdílné zacházení, zejména s ohledem na muslimské ženy, a to vytvořením správné rovnováhy mezi individuální svobodou projevovat náboženství a přesvědčení a legitimním veřejným zájmem nezbytným v demokratické společnost, jak je stanoveno v čl. 9 odst. 2 Evropské úmluvy o lidských právech.

Zajistit, aby právní předpisy stanovily, že rasistická motivace , včetně protimuslimské motivace , představuje přitěžující okolnost pro všechny činy, které lze trestně stíhat.


Tolik tedy k dokumentu, který již 1.3. nabývá platnosti. Jak sami vidíte, tak celý dokument se věnuje opět jen podporování islámu v Evropě a například okamžitě ukládá zemím, kde je zákaz výstavby mešit, aby  mešity umožnily stavět. To se týká zejména Slovenska, kde výstavba mešit možná není. U nás možná je, zatím však bylo výstavbě některých mešit zabráněno na komunální úrovni. I to ovšem padá.

A jsme-li u komunální politiky, pak si povšimněte, že Rada Evropy nabádá k tomu, aby byli na všech stupních politiky – zejména pak na té místní – muslimové. Je tedy jisté, že některé partaje se budou snažit procpat muslimy do zastupitelstev zejména větších měst.

Rada Evropy také nabádá k cenzuře všech negativních názorů na islám a také k ohýbání historie Evropy ve prospěch islámu.

V neposlední řadě chci znovu upozornit na tu část dokumentu, kde se nabádá k výuce islámu na všech stupních vzdělávání…

Není snad tento dokument další důkaz o tom, že mají (j)elity v plánu Evropu islamizovat a tím ji definitivně zničit???

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
9 komentářů