30.10.2022
Kategorie: Společnost

Pták byl osvobozen

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

Těmito slovy reagoval Elon Musk po převzetí sociální sítě Twitter. Chtěl tím říct, že z Twitteru se stala síť, která se rozhodla již neblokovat „nepohodlné“ názory. Má naprostou pravdu.

Sociální síť Twitter používá zhruba 400 000 000 uživatelů. Je to tedy platforma, která ovlivňuje názory nemalého množství obyvatel naší planety. Z tohoto důvodu by měla platit svoboda slova a právo říkat odlišné názory na aktuální dění ve světě. Bohužel to ale neplatilo. Twitter systematicky mazal účty lidí s odlišnými, tj. nemainstreamovými názory. Jako příklad za všechny slouží bývalý americký prezident Donald Trump, kterému byl účet zablokován v lednu 2021 a později smazán navzdory tomu, že tam měl 81 000 000 sledujících. Existují další případy lidí, jejichž twitterové účty byly zablokovány z naprosto nesmyslných důvodů. Kanadskému psychologovi Jordanu Petersonovi byl účet zablokován kvůli tomu, že prohlásil, že muž nemůže být ženou.

Elon Musk se rozhodl, že propustí 75 % zaměstnanců. Začal tím, že dal výpověď výkonnému řediteli. Je jasné, že progresivní liberálové celého světa budou zuřit, ale Elonu Muskovi jde pouze o jediné: o svobodu slova (free speech). Progresivisté ale preferují fair speech, tedy jakousi svobodu slova, ale bez používání „nevhodných“ termínů, politicky korektní, která nebude nikoho urážet. Co to znamená si progresivisté definují po svém.

Poté, co Musk napsal, že pták byl osvobozen (the bird is freed), eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton napsal, že pták bude v Evropě létat podle našich pravidel. Dal tím jasně najevo, že EU upřednostňuje fair speech před free speech. Jak smutné.

Přeji Elonu Muskovi hodně štěstí v jeho boji proti globalistickým neomarxistům omezujícím jeden z pilířů demokracie, a to svobodu slova.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)