13.1.2023
Kategorie: Společnost

Prymula: Covid je z laboratoře. Už to ten dezinformátor odvolal?

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Svět je zvláštní místo pro život. Bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog z povolání Roman Prymula před dvěma roky tvrdil na buben své odbornosti vládní politiku o původu covidu. Je to ze zvířátek. To si lemur kejchnul, kachna z toho měla běhavku a velblouda snědl nějaký nebohý spoluobčan. Vývoj covidu v kostce. A za jiný názor se trestalo. Ne, nahradit kachnu veverkou nikterak nevadilo. Teď v rozhovoru pro iDnes Roman Prymula obrátil a připustil, že covid by mohl být z laboratoře. A dokonce i uměle vyrobený.

Vadilo, když se řekne – hele, a nemůžou za to Čínani ve Wu-chanu, když právě ve Wu-chanu měli laboratoř finančně i ideologicky živenou z americké strany, kde se jako na potvoru zkoumaly koronaviry? Laboratoř se stejným programem dokonce byla v USA, ale tamní papaláši ji tam nechtěli, tak se to přesunulo do Číny, kde jsou ochotnější přestupovat bezpečnostní opatření. Neodnesl si ten kekel likvidující ekonomiku i svobodu celé planety někdo na tenisce? A udělal to schválně, nebo náhodou? Odpověď na jakoukoliv takovou otázku byla v posledních třech letech vlastně totožná – dezinformátore, rozkladný elemente.

Taková stádně vyřvávaná odpověď vedla k jedinému. K pomalému uzavírání diskuze, k mediálním lynčům, k odsouvání části odborníků a lékařů na okraj společnosti. Byli to přece dezinformátoři. A jsou stále, ač se začíná opatrně připouštět, že vypuštění covidu mohlo být nejen záměrné, ale že i samotný covid mohl být laboratorní výroby. Žádné kýchání žab a škytavky netopýrů. Prostě produkt lidské vynalézavosti.

Nedávno jsem viděl rozhovor s matematikem Tomášem Fürstem, který na Univerzitě Palackého v Olomouci pracuje na katedře matematické analýzy a aplikací matematiky. Ten v rozhovoru pravil, že se před odbornou veřejností zatajují podrobné statistiky o celkové úmrtnosti v Evropě v nynější postcovidové době. A že z těchto dat by matematik byl schopný vyčíst účinky vakcíny. A podle dezinformací (které se podle všeho za pár měsíců nebo let stanou pravdou) lze vytušit, že v přímém důsledku na očkování proti covidu umírají mladí lidé. Často sportovci. Zdánlivě bezdůvodně. A je jich rozhodně víc, než by se dalo označit za statistickou chybu.

Jenže tohle všechno musí být dezinformace, i kdyby to nastokrát byla pravda. Protože důsledek takové pravdy by byl neskutečný. Čína společně s USA vypustily záměrně covid? Být na místě státníka jakékoliv země, okamžitě požaduju reparace. Pokud by vyšlo na světlo, že šmakuláda od Pfizeru výrazně zvyšuje možnost náhlého úmrtí u mladých lidí… to už by nebylo na nějaké reparace, ale rovnou Norimberský proces.

Takže Roman Prymula řekl nejspíš pravdu, ale zařadil se tím mezi rozkladné dezinformátory, kteří podobné námitky pokládají na stůl už tři roky. Co na to všechno Vlastimil Válek, náš ministr pro rozbití zdravotního systému v ČR? Nic, nadále trvá na tom, že je potřeba udělat masivní kampaň na podporu očkování i u dětí?

A tady jde vidět důsledek toho, když se ze svobodné diskuse stane nesvobodná. Námitky jsou vymazané z prostoru, jsou onálepkované, zařazené a neziskovkami podléhajícími vládní zvůli patřičně pod dohledem. O co tím přicházíme? Ano, mluvící hlavy se mohou mýlit. Ale to je součást diskuse a svobodné společnosti. Jako kdyby se Jaroslav Flegr, to je ten s mrazáky na mrtvoly v ulicích, nikdy nemýlil. Mýlil. Mýlil se Prymula (a třeba se mýlí i teď, v rámci svobodné diskuse naprosto v pořádku). Jistě se mýlil i vakcinolog Jiří Beran nebo vakcinolog Jaroslav Turánek, Soňa Peková, Jan Hnízdil stejně jako Vojtěch Adam, Jan „dvourouškový“ Blatný nebo realitní makléř Petr Arenberger. Jenže jedni byli označeni za dezinformátory těmi druhými a média takové onálepkování opakovala a vtloukala do lidí jako lidové milice víru ve spravedlnost za socialismu. Jak vidno, celé to bylo jen ke škodě.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)