1.9.2022
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Proč je úplně jedno, jak dopadne ve sněmovně hlasování o nedůvěře této vládě

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Dnes bude sněmovna jednat o nedůvěře vládě. U mikrofonu se bude střídat řada řečníků, a padne jistě mnoho emotivních slov, s nimiž bude možné občas i souhlasit – budeme si jen muset někdy odmyslet jméno a politickou stranu řečníka. Proč je ale úplně jedno, jak dopadne na půdě sněmovny hlasování o nedůvěře této vládě? Kvůli datu. Vysvětlím.

Především – jednání o nedůvěře této vládě mělo být vyvoláno minimálně už před půl rokem. Znemožnila se totiž tak rychle, že rychleji už to snad nešlo. A za toho půl roku napáchala neuvěřitelné škody, a to nemluvím zdaleka jen o penězích. Jenže před půl rokem nebylo před volbami a před sobotou 3. září. Dnes je.

Možná právě proto v těchto dnech padlo něco v tom smyslu, že hlasování o nedůvěře vládě by mělo proběhnout právě ve sněmovně, protože jinak o jejím pádu rozhodne tzv. ulice. Je to ale s ohledem na aktuální stav věcí poněkud úsměvný a trochu zoufalý výrok, svědčící hlavně o tom, že politikové jsou z 3. září těžce nervózní. Právem.

Nikomu v této zemi, tedy ani politikům, ani lidem, kteří se chystají 3. září na Václavské náměstí, totiž nemohlo uniknout, že v čele této podle politiků tzv. ulice, se už dávno zformovala velmi silná a kompaktní skupina respektovaných odborníků snad ze všech oborů – právo, ekonomika, medicína, energetika, zahraniční věci a další (kteří mnozí spojili s demonstrací svá jména), a že demonstraci samotnou začaly podporovat i další známé osobnosti. Protože se na ten směr ke dnu už prostě taky nemohou dívat.

Situace je natolik vážná, že bokem šly dokonce veškeré animozity, a ústředním slovem se stalo slovo “jednota”.

Tedy ona tzv. ulice je dnes obrovská masa lidí z celé země, která začala postupem doby důvěřovat “svým” právníkům, “svým” lékařům, “svým” ekonomům, “svým” energetikům, “svým” médiím … Zkrátka týmu, který přirozenou cestou a jako důsledek doby vznikl; jehož členové mají řadu vysokoškolských titulů i vědeckých hodností a mnoho dokázali…ale hlavně mají obrovskou důvěru lidí. Mnozí z tohoto týmu budou 3. září na Václavském náměstí mluvit. Mám tu čest patřit mezi vystupující, a pokud někdo nazývá ty, kteří na demonstraci přijedou, ulicí, pro mne a kolegy jsou to občané, kterým není, stejně jako nám, lhostejné, co se aktuálně děje s naší zemí, která je naší vlastí.

Nedůvěra, která by byla vyslovena vládě na půdě sněmovny, by znamenala fakticky pouze to, že pár lidí z koaličního tábora pod tíhou voleb a 3. září přeběhlo last minut na stranu opozice, aby si mohli opět, jen trochu jinak, rozdělit ministerská křesla. Nic zásadního by se tedy nezměnilo, mimo vzniku tzv. nové vlády z vůle několika přeběhlíků. Děkuji, nechci.

To, co skutečně potřebuje Česká republika, zazní se vší vážností 3. září na Václavském náměstí, protože čas se naplnil a pohár definitivně přetekl. A to, jak mezitím rozhodne (nebo nerozhodne) sněmovna, na tom naprosto nic nezmění.

 

Jana Zwyrtek Hamplová

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)