21.4.2023
Kategorie: Společnost

Přední vědci označili Zelený úděl za největší podvod v dějinách

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Čím více na nás tlačí ze všech stran Zelený úděl a jeho deriváty, tím zoufalejší je odpor těch, kdo nechtějí podlehnout zelenému fundamentalismu. Dokonce jsou mezi nimi i uznávaní vědci – tak uznávaní, že si mohou dovolit přijít o pár grantů. Převzal jsem paličský, leč vtipný článek z webu „Mancinis Scharfblick“. (Claudio Michele Mancini je německo-italský spisovatel). Článek nazvaný „Politický stav klimatické nouze nebo náboženský fundamentalismus?“ vychází samozřejmě z německých reálií, ale místo zde jmenovaných zelených politiků si lze dosadit naše propagátory Zeleného údělu – třeba pirátskou europoslankyni Markétu Gregorovou, která pomocí Zeleného údělu bojuje proti Rusku.


Celý článek:

„Norský nositel Nobelovy ceny za fyziku a klimatolog Ivar Giaever před pár dny prohlásil, že žádná klimatická nouze neexistuje. Pevně věří, že výzkum klimatu – zejména na Západě – je založen na ideologii, která je těžko pochopitelná. Všechny klimatické modely a statistiky, které zná, mají tolik nedostatků a technických chyb, že nejsou ani zdaleka věrohodné.

S tímto rozsudkem souhlasilo více než 1500 vědců a klimatologů po celém světě, například prof. Lennart Bengtsson, ředitel Institutu Maxe Plancka pro výzkum klimatu nebo prof. Horst Malberg, vedoucí Ústavu pro meteorologii na Svobodné univerzitě v Berlíně. Nechci zapomenout na profesora Harolda Lewise, klimatologického poradce vlády USA, který nedávno vystoupil na veřejnosti a učinil následující prohlášení chraptivým hlasem: „Miliardy v boji proti klimatickým změnám učinily výzkumníky zkorumpovanými a úplatnými. Je to ten největší a nejúspěšnější pseudovědecký podvod, jaký jsem za svůj dlouhý život jako vědec viděl.“ A hle, odešel do důchodu.

Všichni se ptají, jak mohou nositelé Nobelovy ceny a renomovaní univerzitní profesoři tvrdit takové buřičské věci, když tisíce a tisíce Zelených s fundovaným polovzděláním a nedostatečně vyvinutými mozkovými buňkami tvrdí úplný opak? Se stovkami členů Last Generation nalepenými na vozovkách hlavních dopravních tepen především rakouských a německých měst – jaký přesvědčivější důkaz dramatického klimatického soudného dne byste ještě chtěli?

Nesmíme, chtě nechtě, nechat stranou odborný posudek naší drahé Katrin Göring-Eckardtové (Zelené poslankyně Bundestagu, pozn. předkladatel). Ostatně náboženství pár semestrů studovala. Svou působivou odborností v pravidelných intervalech právem kritizuje Němce a říká, že svou nadměrnou spotřebou energie ohrožují i obyvatele Číny, Indie a Austrálie, a to zejména kvůli klimatickým změnám způsobených člověkem – donedávna i kvůli ucpanému elektrickému vedení způsobenému jadernými elektrárnami, což prý musí skončit. No, jaderné elektrárny teď v Německu skončily.

Koneckonců tu věc s globálním oteplováním a sluncem na obloze musíte brát vážně….,
… už jen kvůli mnoha spáleninám kůže na plážích Španělska a Itálie. Jestliže tvrdohlaví indoktrinovaní Zelení nyní vyhrožují pochybovačům a kritikům smrtí, pokud budou ignorovat jejich ideologii o bezprostředním zničení světa, pak na zelených krédech přece jen musí být něco pravdy. Není nic platné, že se naše krásná planeta od svého vzniku neustále a nepředvídatelně mění. Rozhodně bychom si měli nechat pro sebe, že z klimatologického hlediska budeme v roce 2023 stále v tzv. „malé době ledové“, abychom nebyli zavražděni nějakým rozhořčeným aktivistou.

Experti z Duttovy frakce (možno shlédnout na Twitteru, zážitek) a dobře informovaní konspirační profesionálové v poslední době varují, že pokud politici a společnost nezačnou okamžitě jednat, brzy se budeme při 600 stupních venkovní teploty kvůli vysokým emisím CO2 bídně škvařit. Obzvláště v nemilosti je u nich profesor John R. Christy (atmosférický fyzik z Mezivládního panelu pro změnu klimatu), který před rokem předložil důkazy pro své tvrzení, že emise CO2 nemají se změnou klimatu žádnou souvislost.

Ale jakou hodnotu mají slova, důkazy a výzkum? Už před 74 lety trpěli Němci velikonočním vedrem přes třicet stupňů, už tehdy neklamným znakem nebezpečných klimatických změn, které si lidé ještě prostě nechtěli připustit. Ostatně to tvrdí zejména ta stvoření na ulici, která dokážou „počítat podle hmatu a nechávají tančit svá jména“, mají tedy základní dovednosti přesně předpovídat blízkou klimatickou smrt.

Pokud si posunete zprávy „WELTu“ zpět do roku 2007, najdete alarmující článek anonymních klimatických výzkumníků a vědců z NASA, kteří předpovídali, že arktické léto na severním pólu bude bez ledu. Podle jejich přesných modelových výpočtů bude severní pól nejpozději do roku 2022 zcela bez ledu.

Hobby výzkumníkům se ale muselo něco pokazit, zvláště když v roce 2022 došlo k největšímu nárůstu ledu od začátku měření. Přejděme to. Když naše vláda říká, že musíme „šetřit klima“, protože jinak ohrožujeme živobytí našich potomků, pak jsou to fakta, kterým musíme věřit.

Koneckonců všechny západní vlády mají pod smlouvou dobře placené vědce a odborníky, kteří nás téměř každý den straší draze zaplacenými hororovými scénáři, abychom bez námitek souhlasili se stěží financovatelnými opatřeními. Včera „tvrdá aktivistka“ a expertka na klima z Vídně na Twitteru uvedla, že všichni popírači klimatu a nezodpovědní znečišťovatelé ovzduší by měli být jednoduše „zavřeni“, aby se zabránilo „masové vraždě klimatu“. To by nás mělo přimět k zamyšlení.

Také rádi vzpomínáme na titulek v BILDu, který cituje z „tajné klimatické zprávy“ z 23. února 2007: „Máme ještě 13 let na záchranu země.“ Jak tehdy redaktoři přišli k tomuto přísně střeženému tajemství to se nikdy nikdo nedozvěděl, ale právě proto to bylo věrohodné. Vždyť průměrný náklad v roce 2007 byl 5 milionů, což naznačuje, že varování bylo pro cílovou skupinu BILDu věrohodné. Tak a teď z toho máme salát.

Že lidé nemají absolutně žádný vliv na klima, nyní tvrdí i prof. Dr. Werner Kirsten, klimatolog a fyzik z Mezivládního panelu pro změnu klimatu a Spolkového technologického institutu. Dal zainteresovaným meteorologům a CO2 fetišistům vědět, že nejen v jeho ústavu byli klimatičtí výzkumníci houfně propouštěni, protože mysleli příliš nahlas. Protože otázka, kterou si tito experti položili, zněla: „Jak je možné, že koncentrace CO2 následuje teplotu se zpožděním 800 let, když CO2 má být současným hybatelem změny klimatu?“

Prof. Ian Plimer rovněž řadí klimatickou hysterii do kategorie „politicko-náboženský fundamentalismus“. Dokonce i naše expertka Greta Thunbergová revidovala svou předpověď, že lidstvo se v srpnu 2023 stane obětí změny klimatu. Mohl bych dodat, že tuto předpověď stáhla právě včas, jinak bych dnes nemohl snídat na pobřeží Středozemního moře na Sicílii.

Respektovaný biofyzik a geochemik z Austrálie odmítl jako čistý nesmysl tvrzení, že změna klimatu je tak dramatická hlavně kvůli emisím CO2. Z práce našeho vysoce vyznamenaného vicekancléře a ministra hospodářství Roberta Habecka nyní vidíme, že se musí mýlit. Díky mnoha publikacím knih pro děti nedávno poskytl svým plánem zakázat v našich domech a bytech veškeré konvenční vytápění nezvratný důkaz pro svou teorii, že enormní CO2 stopa urychlí konec světa. Bože – jak se mi ulevilo, že máme u nás takové odborníky.

A pro ty, kteří to chtějí vědět přesně. Zde je malý seznam vědců, kteří označují debatu o klimatu za politické náboženství. (Opravdu jsem se snažil.)“

Tolik Claudio Michele Mancini.

Za sebe dodávám, že fanatismus a pseudověda nejsou nic nového pod sluncem. Ve středověku se na církevních koncilech univerzitní profesoři teologie štědře dotovaní církevními desátky vášnivě hádali o tom, kolik andělů se vejde na špičku jehly. Podobné „experty“ jako ministr Habeck jsme měli před šesti stoletími i u nás. Během chiliastické kampaně po první pražské defenestraci v roce 1419 plzeňský kněz Václav Koranda přesvědčil půl města, přesněji řečeno velké části řady měst, že analýzou části biblického textu Apokalypsy přesně spočítal, že konec světa nastane na Hromnice roku 1420. I když nic takového v Bibli napsané není. Lidé mu odevzdávali svůj majetek v naději, že si tak zajistí spásu. Po nesplnění předpovědi nebyl Koranda utlučen davem jen proto, že se velení nad Husovými následovníky ujal zkušený válečník a organizátor Jan Žizka. Z vedení husitských zástupů vytlačil kněze blouznící o konci světa a druhém příchodu Ježíše na zemi. Z Plzně husity stáhl na čerstvě založený Tábor, čímž začala jedna z nejvýznamnějších kapitol našich dějin.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)