24.10.2022
Kategorie: Politika

Poslanci a ministři si přilepší?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Není to tak dávno, co Markéta Pekarová Adamová prohlásila, že jsme došli do doby, ve které už není místo a růst platů a bude třeba se naučit hospodařit a šetřit. Tato paní žijící s absencí schopnosti myslet a dávat si dohromady souvislosti je po prezidentovi a předsedovi vlády společně s předsedou Senátu třetím nejvýše postaveným úředním činitelem v naší zemi. I přes svůj značně omezený intelekt tak získává obrovské výhody nepodložené výsledky kvalitní práce. Její výroky jsou už legendární a podporu jim mohou vyjadřovat buď jen patolízalové, ideologičtí pomatenci nebo lidé ještě hloupější.

Dalším vynikajícím pokusem rozesmát lidi byla jí vyslovená slova o tom, že ,,jim“ dala většina národa důvěru a proto musí pro lid pracovat. To říká osoba vedoucí stranu, která by do Parlamentu bez vytvoření předvolební koalice Spolu ani nepronikla, natož aby předsedkyně Top09 stanula na jeho nejvyšším postu. Ostatně to úsilí je vidět. Neustále se navyšující schodek státního rozpočtu nezachránili ani vysoké výběry DPH vzniklé roztočenou inflační spirálou, či obrovské zisky ČEZu, jehož majoritním vlastníkem je právě stát, tedy my všichni a nikoliv vláda a Parlament. Představitelé tohoto našeho energetického gigantu říkají, že až 70% zisku končí ve státní pokladně, zbytek jsou dividendy vyplácené do zahraničí. Kdo tento únik povolil, je zločincem. Nicméně ani obrovský přítok peněz přetransformovaných z výplat občanů ČR a režijních nákladů firem a soukromých podnikatelů nestačí hladový stát vedený neschopnými lidmi uživit.

Slova Pekarové Adamové o tom, že není už prostor na další růst mezd, dostala zajímavý přízvuk ve chvíli, kdy jsme dostali následující informace. Tou první je další zvyšování platů poslanců, senátorů a členů vlády o nehorázné částky, které jim bez problémů nahradí náklady na vše, co se dosud zdražilo. V zemi, ve které není na důchody a ti samí činitelé veřejně prohlašují, že bude třeba posunout dobu odchodu do starobního důchodu, si sami sobě navyšují platy o tolik, kolik by stačilo seniorům k přežití současné krize vyvolané právě těmi, kteří si přidávají. Druhou nosnou informací bylo oznámení přijetí půjčky 10mld korun určené na pokrytí pomoci Ukrajině. Obojí ukazuje nejen na ztrátu smyslu pro realitu, ale taktéž na vrcholnou aroganci a naprostý nezájem o život prostých občanů.

Většině z nás už platy politiků vadí dlouhodobě, protože oni jsou poslední, kdo by se měl ve špatně vedeném státu mít nadstandardně. Taktéž vztah k Ukrajině se u mnohých bývalých falešně solidárních příznivců kyjevské vládnoucí junty změnil poté, co se k nám dostávají zprávy o tom, kolik nás to stojí a stát ještě bude. Přidejme ještě skutečnost, kterou jsou finance odtékající mimo Českou republiku ve formě dividend zahraničních majitelů společností u nás produkujících obrovské zisky a vnitrofiremních obchodních transakcí, kdy u nás vyrábějící montovny nakupují předražené potřebné komponenty od vlastních ,,matek“ tak, aby zisky zůstaly v mateřských společnostech. Pak je vcelku jasné, že nám tady nezůstává z toho podstatného vůbec nic, přestože nám je tvrzeno, že se nám plno peněz vrací z EU. V celkovém součtu jsme však především plátci, nikoliv příjemci. A nezapomeňme na to, jakou devastaci způsobil a nadále vytváří obchod s Big Pharmou a stále trvající kontrakt na nepotřebné a nefunkční pseudovakcíny. Tato velkolepá krádež stále probíhá.

Po výše uvedeném je třeba zamyslet, je li v pořádku, abychom odváděli daně ze svých výplat či české společnosti ze svých zisků. Zdanění je u nás vysoké, přesto vláda uvažuje o tom, co ještě více zdanit. Přitom nás ždímou doslova na každém kroku, místo toho, aby zasáhnuli především zahraniční lupiče využívající možnost vyvést své zisky. Ty obnosy plynoucí z mnoha druhů daní u paliv, energií, potravin, vody, vlastnění majetku (daně z nemovitostí, silniční a z dědictví), z DPH, jsou obrovské. A náklady státu nekontrolovatelné a jeho hospodaření totálně zamlžené. A to jsme vynechali na jeho straně ještě neziskovky, různé pokuty z nesmyslných arbitráží a další podobnou režii, kterou neovlivníme. Nenažranost a nafouknutí státu jsou obrovské. Vše je v rukách těch, kteří by měli být nejschopnější ze schopných. To zdaleka nejsou ti, které známe ze zasedání vlád v průběhu mnoha posledních let. Možná je čas se vzepřít na více frontách. Jenže k tomu chybí právě ta jednotnost. A tak se ti šmejdi budou mít stále lépe a lépe.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)