29.5.2023
Kategorie: Politika

Politycke lži

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

Kdysik davno se polityci uměli přiznat, že lžou každym dnem. Nejlepšim byl ten maďarsky socan, kery prohlasil “lhali zme rano, lhali zme v poledne a lhali zme aji večer.”

Pravda, řekl to enem na uzavřenem setkani strany, ale ono se nakonec všecko rozkeca aji v tym Maďarsku.

U nas bohužel polityci tak odevřeni nesu. Plešaty Sobotka vymyslel nadhernu větu, že “předvolebni sliby nebyly zasazene do realneho ekonomickeho ramca”. Přitom stačilo enem řict “lhali zme”.

A nejlip se projevil ten eletrykař, co robi minystra financi. O veškerem popřeni všeckeho, co před volbama aji po volbach naslibovali prohlasil, že “předvolebni heslo o daňach byla enem bilboardova zkratka”.

Jeho šef Peťa měl před volbama 2021 recept naprosto na všecko. Věděl, jak zatoči s inflaci, kera byla na urovni pruměru Eurossajuza (5%). Dneska mame skoro nejvyšši v Evropě. Peťa věděl, jak to zrobi s drahyma potravinama, zadlužovanim statu aji s drahu eletryku. Naprosto jednoznačně odmital zakaz prodeje spalovacich motoru. Odmital zvyšovani dani živnostnikum aji zaměstnancum. Byl proti zvyšovani DPH aji daně z nemovitosti.

No ja, jenže pak bylo po volbach, Peťa se dostal k moci a všecko bylo jinak.

Podpořil zakaz prodeja aut, mame nejdražši energie aji potraviny. Zadlužil stat takym zpusobem, že to snad ani Babiš nedokazal. Zvyšil daně naprosto všeckym a okradl duchodce.

Tuž, lhali zme rano, lhali zme v poledne a lhali zme aji večer…

A take si volime. Tuž eště dva roky s Peťu a pak si zvolime jieho idyjota.

Ladik Větvička

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (55 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)