23.5.2023
Kategorie: Společnost

Policie odložila hromadné žaloby za výzvu Pavla Novotného k vraždění Čechů. Dvojí metr, řvou politici a právníci

Sdílejte článek:

NAŠE PRAHA

„Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě, ženu, podříznout a zapálit barák. Abyste pochopili, co to je válka,“ takové výrazy jsou podle české policie v pořádku, nejsou trestným činem. Podle informací, které Naše Praha nashromáždila, byla všechna trestní oznámení na Pavla Novotného za tyto výzvy k hanobení českého národa Policií ČR odložena a předána místnímu úřadu Praha 13 k došetření.

Pavel Novotný může slavit. Policie jeho výzvy k zabíjení Čechů stíhat nebude. Ačkoliv je za podobné jednání v podmínce. Sám Novotný tvrdí, že má politické krytí vládní Pětikoalice a je nepostižitelný.

Právník Jindřich Rajchl osvobození Novotného nechápe

„Dostal jsem vyrozumění od Policie, že to odkládá a předává místnímu šetření.  Je to neskutečné. Nyní mu (Pavlu Novotnému) hrozí pokuta nebo jen napomenutí. Jeho podmínku to neovlivní, protože to nebude trestní řízení, ale pouze přestupkové,“ potvrdil Naše Praha právník a předseda PRO Jindřich Rajchl, který na Novotného podal trestní oznámení.

Právník Radek Suchý mluví o dvojím metru české policie

Podobné zkušenosti má i právník Radek Suchý, který mimo jiné zastupoval před soudem organizátora pražských demonstrací Františka Vrábela. „Zatím od PČR jako oznamovatel v ruce nic nemám. Samozřejmě, že věci se budu věnovat. Pavel Novotný je mi ukradený jako člověk (je to nýmand a nestojí ani za řeč), ale jako symbol současných vládních elit svými názory nikoli. Počkáme si, zda se opět potvrdí praxe dvojího metru,“ uvedl Suchý, který rovněž na Novotného podal trestní oznámení.

Trestních oznámení na Novotného byly desítky, policie vše odložila

Odložení případu Policií ČR potvrdila i zubní instrumentářka Andrea Berger z Českého Krumlova. Podle informací Naše Praha ale trestních oznámení bylo daleko více, desítky. Jedno z trestních oznámení podal i ředitel vydavatelství Český Domov Jan Čížek. „Věc byla z naší strany ukončena, a to předáním spisového materiálu na věcně a místně příslušný správní orgán k jejich dalšímu rozhodnutí,“ píše se ve vyrozumění Policie, které má redakce Naše Praha k dispozici.

Policie trestní řízení s Pavlem Novotným odložila a přesunula rozhodnutí na přestupkovou komisi Prahy 13. Novotný na videu mimo další urážky českého národa prohlásil: „Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě, ženu, podříznout a zapálit barák. Abyste pochopili, co to je válka.” Ani takové= výrazy nejsou podle Policie příčinou trestního stíhání. Blogery Tušla a Čermáka přitom soud odsoudil do vězení za daleko mírnější výrazy na účet Ukrajinců.

Jsem nepostižitelný, mám ochranu vlády, chlubí se Novotný

Pavel Novotný na hromadné žaloby odpověděl stylem sobě vlastním. „Mezi dezoláty na FB se šíří, že jsem měl porušit podmínku a půjdu sedět, od rána mi píší. Kdyby vemena tušila, že jsem nemusel ani jít podávat vysvětlení. PČR mě poprosila, ať pošlu mailem nějaké své vyjádření k věci. Nebudu stíhán. Mám ochranu pětikolky, takže epi epi,“ uvedl Novotný na svém twitterovém účtu.

Pavel Novotný se svým odpůrcům vysmál. Tvrdí, že má ochranu Pětikoalice a je nepostižitelný. Policie ČR jej za výzvy k zabíjení Čechů osvobodila. Ač je za podobné jednání již v podmínce, souzen nebude a věc se bude posuzovat jako přestupek.
Pavel Novotný se svým odpůrcům vysmál. Tvrdí, že má ochranu Pětikoalice a je nepostižitelný. Policie ČR jej za výzvy k zabíjení Čechů osvobodila. Ač je za podobné jednání již v podmínce, souzen nebude a věc se bude posuzovat jako přestupek.Zdroj: twitter

Novotný je v dvouleté podmínce za vyhrožování

Novotný si stále odpykává jako starosta Řeporyj dvouletou podmínku za nebezpečné vyhrožování podnikateli Marku Vítovi. V případě porušení podmínky by šel na 6 měsíců do vězení. „Už jen výzvy k tomu, aby někdo vytahoval někoho z domu, zabíjel děti nebo něco zapálil, jsou podle mě způsobilé naplnit skutkovou podstatu trestného činu. Čistě právně v uvedených výrocích je obsaženo i ono ‚hanobení‘, jak ho zmiňuje trestní zákoník a jak ho vykládají i soudy. Je otázkou, jakou skutečnou škodlivost může tento projev mít. Je pravda, že jde o výroky starosty obce, což jejich určitou nebezpečnost zvyšuje,“ vysvětlil dříve pro Parlamentní Listy právník Tomáš Nielsen.

Tušl a Čermák sedí za výraz: Ať táhnou zpátky do Kyjeva. Dvojí metr podle právníků

Někteří právníci v této souvislosti mluví o dvojím metru, neboť za podobné výroky na Ukrajince byli soudem posláni do vězení blogeři Patrik Tušl a Tomáš Čermák.  Státní zástupce v obžalobě popsal, že oba muži na sociálních sítích živě vysílali video, v němž dehonestovali Ukrajince a vyzývali k odporu proti nim. Například Čermák v jednom z videí řekl, že „Ukrajinci se tady začínají množit, jedna demonstrace za druhou. Musíme okamžitě začít jednat, jinak půjdeme do ha**lu.“

Někteří právníci v souvislosti s Novotným mluví o dvojím metru, neboť za podobné výroky na Ukrajince byli soudem posláni do vězení blogeři Patrik Tušl a Tomáš Čermák. Státní zástupce v obžalobě popsal, že oba muži na sociálních sítích živě vysílali video, v němž dehonestovali Ukrajince a vyzývali k odporu proti nim. Například Čermák v jednom z videí řekl, že „Ukrajinci se tady začínají množit, jedna demonstrace za druhou. Musíme okamžitě začít jednat, jinak půjdeme do ha**lu.“Zdroj: facebook

Ve videu padla řada hanlivých a vulgárních výroků, ve kterých označují Ukrajince za z**ané, špinavé a podobně. Zazní v něm také výroky jako „Ať táhnou zpátky do Kyjeva“ nebo „Dyť to je normálně okupace, co voni tady dělají.“ Obžalovaní také kritizovali to, že Ukrajinci například vlastní drahé mobilní telefony. Za tyto výrazy byli posláni Tušl na 10 měsíců a Čermák na šest měsíců do vězení.

Odsouzení Pavla Novotného občanskosprávním odborem Prahy 13 nedávno oznámila také poslankyně Berenika Peštová (ANO). Novotný ji veřejně urážel, za což ho úřad odsoudil k pokutě.
Odsouzení Pavla Novotného občanskosprávním odborem Prahy 13 nedávno oznámila také poslankyně Berenika Peštová (ANO). Novotný ji veřejně urážel, za což ho úřad odsoudil k pokutě.
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)