19.6.2024
Kategorie: Ze světa

Podivna mirova konferenca ve Švycarsku

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

Ja už temu nerozumim, nic neni tajak zamlada. Kdysik, když se robily mirove konference, tak se počkalo, až jedna strana prohrala, vitězove pak zrobili spravedlivy mir, přepsali dějiny tak, jak se jim to hodilo a pak žili všeci klidně a šťastně až do te doby, než banky a s nima spřažene ty vojensko-prumyslove komplexy nezjistily, že jim už zas chybi prachy a je na čase vytvořit valku novu.

 

Netvrdim, že to je idealni řešeni. Vitězove to obvykle přehaňaju, snaži se nahrabat co to da a tym enem urychli přichod nove valky. Po prvni světove tež nemusel ten Wilson slibovat prava narodu na sebeurčeni, když dobře věděl, že třeba Maďarum a Němcum toto pravo přiznat nechce. My mame tež maslo na hlavě. Masaryk tež nemusel podepisovat tu amerycku smluvu ze Slovakama, kde jim nasliboval, že budu mět autonomiju a vlastni bratislavsku vladu. A Beneš tež nemusel krast Rakušakum Valtice, kere nikdy nepatřily Markrabstvi moravskemu, ale po tisice roku patřily Dolnimu Rakusku.

Vždycky ale bylo slušnosti počkat, až jedna strana prohraje a až pak z ni zrobit jednoznačneho vinika celeho konfliktu. Po druhe valce se to tak zrobilo v Postupimi a štyrycet roku byl klid.

Ale fčil se zda, že přišla nova doba. Ukrajinšti a rušti synci si pušťaju na hlavu turecke, amerycke a iranske drony, všeci bojuju do roztrhani těla, a na pozadi tychto svinstev se v jednym z nejdražšich světovych hotelu ve švycarskem Burgenštoku sejdu papalaši z osumdesati zemi a dyskutuju o miru, když se přitem eště nevi, kera strana to vyhraje.

Stary Bidet, jeden z hlavnich strujcu valky, nepřijel vubec. Babu, keru poslal misto sebe, to druhy den přestalo bavit a odjela. Asi na nakupy. Japonsky premier tež. Teda jako dodom, bo co by tež ve Švycarsku nakupoval, když v Japonsku všecko ma, že? Britsky premier, kery před dvěma rokama zakazal podepsat Zelenskemu mirovu smluvu, nepřijel tež, bo misto něho už Anglistanu vladne jakysik muslimak. Německy kancleř tež předčasně zdrhnul. No a tak byzme mohli pokračovat.

Kura, kdo celu tu šaškarnu financoval?

Obavam se, že kdosik z mojich dani. Co, Fiala? Neviš o tym cosik?

Ladik Větvička, hlasatel Radia Universum, Dolni Lhota

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (51 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)