23.6.2026
Kategorie: Společnost33 přečtení

Podezřelé ticho po pěšině

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Na svět se nám vyvalila velká spousta skandálů, které by v normální společnosti vedly k politickému i společenskému zemětřesení. Neděje se ovšem nic. A nikomu.

Vezměme to namátkově.

Vyšla zpráva o znásilněních páchaných na britských dívkách. Dělo se desítky let, znásilněno bylo podle zprávy čtvrt milionu dívek. Ve zprávě jsou i popisy vražd, hromadných znásilnění, potratů za pomoci pletacích jehel, zotročování… Zpráva potvrdila, že britské úřady, policie i sociálka desítky let záměrně ignorovaly systematické zneužívání, znásilňování a zotročování tisíců bílých dívek z chudých rodin gangy migrantů, protože se policisté báli obvinění z rasismu. Děje se něco? Neděje se nic. Prostě „další šokující zpráva“, kterou jde přejít mávnutím rukou.

To je jako když jsem si nechal otevřený článek o tom, jak někdo hodil cizí tříleté dítě do výběhu s krokodýly při jejich krmení. A pak článek prostě vypnul. „Další šokující zpráva“. Můžu nad tím mávnout rukou? Je to už forma jisté otupělosti? Nebo mě svět informační „zábavy“ zbavil empatie? Ani to hozené malé dítě mezi krokodýly se mnou nehne?

S údivem sleduju, že vypuštěné informace s tisíci stránek důkazů z Epsteinových spisů už pár měsíců nerezonují vůbec nikde. Přitom jsou ve spisech důkazy o zavlékání a zotročování nezletilých dívek pro choutky mocných všech politických barev. Včetně úřadujícího prezidenta USA, který byl v devadesátých letech s Epsteinem jedna ruka. Nic se neděje. Nikoho to nezajímá. Prostě „další šokující zpráva“ z infotainmentu. Jak to, že Bill Clinton nedožívá někde na samotce, když o jeho cestách za lolitkami ví celý svět?

Teď z rodinných důvodů odešla z úřadu šéfky tajných služeb USA Tulsi Gabbardová. Na rozloučenou nechala odtajnit a zveřejnit nálož informací o Anthonym Faucim, režisérovi covidových hrátek. Potvrdila pěknou řádku konspirací, které se tím staly pravdou. Covid vznikl v laboratoři, vznikl v čínském Wu-chanu, laboratoře byly pod finanční správou Američanů, Fauci byl do financování přímo zapojen, o covidu šířil lži a manipulace a velmi negativně tím ovlivnil celý svět. A opět jsme u toho, svět je natolik zaplněný informační „zábavou“, až stačí, že informace zazněla, příliš se o ní nemluvilo.

Daleko zajímavější a důležitější (kimovskou) zprávou mnoha předchozích dní je, že pan prezident někam jel, něco tam fotil a dobře se bavil. Však je to obdivuhodné, jak máme statného prezidenta. Jak je vitální. A jak mu to s tím foťákem u oka sluší. Prostě paráda.

Jenže ten pocit, že žijeme v jakémsi podivném informačním vakuu, začíná být, alespoň u mě, velmi intenzivní. Jako kdyby světem prorůstalo přesvědčení, že o některých věcech se prostě nemluví. Jenže… kdyby Filip Turek nezaplatil za jízdenku za tramvaj, čteme o tom čtrnáct dní dlouhou řadu investigativních článků a Česká televize nás Turkem umoří k mozkové smrti. Že se vlastně bortí těžce budované základy naší společnosti, o tom se psát nebude. Není proč, vždyť tomu prezidentovi to přece tak sluší. A první dáma je úplná princezna Diana. No ne?

Redakce

Sdílejte článek:
33 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)