14.2.2016
Kategorie: Ekonomika

Po zavedení “Babišových pokladen” na trzích končíme. Jdeme na pracák!

Sdílejte článek:

OLDŘICH BAUER 14|02|2016

Moje paní vyrábí keramiku a tu prodává na historických, nebo keramických trzích. Tam to bude pro spoustu lidí problém.

[ad#clanek-respo]

Spousta prodejců na takových akcích, řeší tímto způsobem svojí dlouhodobou nezaměstnavatelnost, často pár let před důchodovým věkem. Pokud si budou muset pořídit registrační pokladnu a platit připojení na internet, stane se pro ně další provozování řemesla úplně liché a půjdou na pracák, nebo do předčasného důchodu a samozřejmě někteří začnou pobírat sociální dávky.

Pokud prodáváte úspěšně, nemáte na stánku čas odeslat položku a čekat na její potvrzení, ti úspěšní tedy budou muset prodej omezit. Ve státě, ve kterém při prvním zahřmění nad Brdy vypadne internet, si neumím představit okamžik, kdy z jednoho trhu odešle platbu zároveň 50 trhovců.

Další problém je, že zejména na historických trzích, nemáte připojení k elektrice. To znamená, že v průběhu noci nabijete baterii, ve 4 hod. ráno vyjíždíte, od 8 hod. prodáváte do 8 do večera a bez nabití baterií pokladna jede a to i v mrazech. A pokud ve dvě odpoledne zkolabuje – zavíráte krám (ale odjet nemůžete, jste tam na smlouvu).

V Chorvatsku musel stát, aby to vůbec fungovalo, snížit DPH na 10% i tak je tam 16% nezaměstnanost. Pan Babiš nebyl zatím schopen něco podobné přislíbit, že dojde k jakémukoliv snížení daně. Tomu vůbec nerozumím. Buďto nemá věc dostatečně promyšlenou, nebo se snížením daní vůbec nepočítá.

[ad#clanek-respo]

ZDROJ: Oldřich Bauer, Živnostenské listy

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...