8.9.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Otevřený dopis pro paní předsedkyni Adamovou

Sdílejte článek:

DAVID BARTOŠ

Paní předsedkyně Adamová, dobrý den, 

v roce 2023, pod vládnutím vládnoucí strany Fialové vlády, ve které Vy jste, Češi platí nejdražší vodu, energii a nájemné. I obyčejné potraviny se staly luxusem. Na základě různých politických i ekonomických problémů doma já jako běžný občan mám pro Vás následující tři otázky:

Přiznáváte, že využíváte zájmy českého lidu, abyste se vetřela do přízně Ukrajincům?

Přetrvávající energetické problémy, inflace a různé etnické rozpory ve společnosti jsou neoddělitelně spjaty s válkou na Ukrajině. Na ukrajinský problém naším požadavkem jako občané je zastavení války, nikoliv její pokračování za Vaší finanční a vojenské pomoci na Ukrajině (za krokem Američanů) s penězi daňových poplatníků. Nebylo by pro naši zemi lepší, že peníze použité na financování Ukrajiny využíme na řešení problému ceny elektřiny i energie?

Navíc tato zahraniční politika, která upřednostňuje zájmy jiných zemí, nejenže dále zatáhne Českou republiku do bláta konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem, ale také zvýší antipatii lidu vůči ukrajinským uprchlíkům.

Přiznáváte, že jste zklamala důvěru lidí ve Vás?

Za prvé, nedodržujete slib před volbámi, že nebude zvyšení daně a důchodového věku. Po volebním úspěchu Vaše vládnoucí vláda nedodržela své sliby a místo toho navrhla politiku úsporných opatření a důchodovou reformu. Ačkoli je to téma od svého vzniku široce kontroverzní, ne reformám jsme proti. Ve skutečnosti nás zlobí, že politici falešně slibují o problémech, o které se my občané nejvíce staráme, aby získali hlasy voličů. Jsme proti tomu, aby vláda nenaslouchala názorům lidu a jsme proti reformám, které by byly pro nás jen podle jména ale ve skutečnosti pro vládu samotnou.

Za druhé jste nedodržela svůj slib, že ušetříte na nákladech na provoz Sněmovny. Podle průzkumu Kverulant.org předchozí Sněmovna v letech 2018 až 2021 vydala v průměru 1,367 miliardy korun ročně, ale Sněmovna po Vašem nástupu do funkce utratila v roce 2022 celkem 1,509 miliardy korun, což je o 142 milionů, tedy o 10 % více než předchozí Sněmovna. Nemyslíte si, že se Vaš slib lidem zdá politickým show?

Přiznáváte, že nejste schopena být předsedkyní Sněmovny?

Jako předsedkyně Sněmovny jste nedokázala vést Českou republiku na lepší směr v oblasti politiky jak zahraniční, tak domácí.

Za prvé, v zahraniční politice jste převzala iniciativu při podpisu obranné dohody s USA, což ztratil národní suverenitu České republiky. Umožnění umístění cizích vojsk na území naší země se rovná odevzdání českého území. Ačkoli ve jménu ,,spolupráce” opravdu můžeme těžit ze Ameriky?

Také Vaše časté využívání vlastních chabých znalostí politiky a historie k diktování vnitřních záležitostí jiných zemí (např. Mad´arsko) nesvědčí o Vaší vyborné inteligenci, naopak spíše vyvolává dojem, že Češi jsou stejně hloupí jako Vy. Nedávno firma TSMC oficiálně oznámila, že staví továrnu v Německu, a Vaše komentáře je všude k tomu, jak blízkost tohoto místa k České republice, jak to je výsledek Vaší návštěvy na Tchaj-wan. Drážd´any je vždy místem, kde se v Německu vyrábějí high-tech produkty, a nyní je centrem elektronického průmyslu. Výběr místa byl výsledkem jednání o zájmech mezi společností TSMC a německou vládou. Jediným vaším příspěvkem k tomu byla zbytečná cesta na Tchaj-wan s utrazením peněz našich daňových poplatníků.

Za druhé, pokud jde o domácí politiku, neudělala jste to, že pracujte skutečně ve prospěch lidu. Problém energetiky, problém daní, problém důchodové reformy – který z těch byl efektivně vyřešen? Zchudnutí České republiky v roce 2023 se jen prohloubilo. Vy jako předsedkyně Sněmovny máte vysoké příjmy a velmi nízké riziko nezaměstnanosti, takže když říkáte ,,vezměte si extra svetr”, abysme se v zimě ochránili před mrazem, když se na Tiktoku ptáte ,,není váš iphone takový”, tak opravdu nesoucítíte s obyčejnými lidmi ve společnosti, kteří trpí raketovým růstem nájmů, závratně rostoucími cenami a inflací.

Paní Adamová, nedávný průzkum CVVM ukázal, že vládě důvěřuje pouze 20 procent občanů, zatímco 73 procent ne. A kolik z tohoto počtu lidí se rozhodlo nedůvěřovat vládě kvůli tomu, co jste udělala Vy?

Prosím, odpovězte na výše uvedené otázky!

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)