9.11.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Online nákupy a jak s nimi ušetřit

Sdílejte článek:

Blíží se Vánoce, Česká republika žije v režimu částečného lockdownu kvůli epidemii koronaviru a Češi více než kdy jindy oceňují nákupy online. Již během jarní koronavirové epidemie měli největší tržby právě online prodejci. Online prodejcům elektroniky, potravin, oblečení, obuvi, léků a dalších nezbytností se zvedl prodej o 50 a více %. Mnoho prodejců nestíhalo vyřizovat všechny objednávky. Tak, jak se kamenným obchodům nedařilo a zákazníci je navštěvovali mnohem méně, online prodejci zvedli výrazně své tržby. Nyní je tu podzim, blíží se Vánoce a koronavirus opět nabírá na síle a lidé jsou stále častěji izolovaní doma a nákupy v kamenných prodejnách je vůbec nelákají.

Na podzim se vždy zvýší zájem o nákupy online a v letošním roce se budou počty online zákazníků zvedat i kvůli koronavirové epidemii. E-shopy se každoročně připravují na zvýšený zájem online nákupů před Vánoci a letos bude tento zájem enormní. Zákazníci by se ale neměli nechat strhnout pozlátkem a měli by si dobře rozmyslet co, kde a za kolik nakoupí. Na internetu se dá na nákupech velmi ušetřit, existují slevové nákupy, cashback portály a další možnosti, jak mohou zákazníci na online nákupech ušetřit nemalé peníze.

Jak nakupovat na internetu?

Většina zákazníků, kteří jsou na internetu zvyklí nakupovat, ví, že existují online srovnávače, které zákazníkům poskytují srovnání cen různých prodejců a zákazník tak zjistí, kde koupí daný výrobek nejlevnějši a nejvýhodněji. Na jednom místě tak jsou k nalezení i podmínky platby a doručení a zákazník si lehce spočítá, kolik za svou objednávku celkem zaplatí. Nevyplácí se koupit výrobek hned v prvním online obchodě, který se objeví, zákazníci by měli hledat a porovnávat ceny.

Důležité jsou i informace o tom, kolik zákazník zaplatí za dopravné a balné nebo za případnou platbu dobírkou či bankovním převodem. Dále by měli zákazníci sledovat recenze a hodnocení ostatních zákazníků, aby si udělali obrázek, jak se daný online prodejce ke svým zákazníkům chová a jak například řeší případnou reklamaci a vrácení nevhodného zboží.

Pokud je například v nabídce vyzvednutí zdarma v místě bydliště zákazníka, i zde může zákazník výrazně ušetřit.

Slevy na nákupy

Zákazníci sledují i různé slevy a zvýhodnění, které jim online prodejci poskytují. Na jejich základě poté uskutečňují finální objednávku. Jaké slevy internetoví prodejci při nákupech  poskytují?

  • Sleva v určité výši při nákupu nad určitou částku (například 10 Kč při nákupu nad 100 Kč, 20 Kč při nákupu nad 200 Kč apod.),
  • několikaprocentní sleva při nákupu nad určitou částku (například sleva 100 Kč při nákupu nad 1 000 Kč apod.),
  • dopravné zdarma při nákupu nad určitou částku (například doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč apod.),
  • kredity za nákup, které poté může zákazník uplatnit jako slevu na další nákup (například za nákup v hodnotě 1 000 Kč obdrží zákazník 10 kreditů, které bude moct uplatnit jako 10Kč slevu na další nákup),
  • sleva na první nákup při registraci do věrnostního programu e-shopu (například sleva 100 Kč na první nákup při registraci do věrnostního programu),
  • cashback portály.

Jak fungují cashback portály?

Hitem posledních několika let jsou tzv. cashback portály. Jak cashback portály fungují? Cashback portály opět benefitují zákazníky a motivují je k většímu online nakupování. Cashback nákupy fungují tak, že určité e-shopy navrací část útraty zpět svým zákazníkům. Aby mohli zákazníci tohoto benefitu využívat, je nezbytné, aby se zákazník na cashback portálu registroval a poté všechny nákupy s partnerskými e-shopy uskutečnil přes vybraný cashback portál.

Pro klienty je toto nakupování velmi jednoduché a ušetří desetikorunové až stokorunové částky za každý nákup, za více nákupů se mu může zpět vrátit doopravdy zajímavá částka. Nákup uskuteční přes cashback portál, poté zaplatí celou částku za nákup a během několika hodin se mu na jeho cashbackovém profilu objeví slíbená vratná částka za uskutečněný nákup.

Bezpečné online nákupy

Internet nabízí mnoho možností k nákupu a utrácení peněz. Je ale nutné utrácet peníze, které zákazník doopravdy má. Často například vánoční nákupy svádí k žádostem o půjčky a zákazníci si na vánoční dárky půjčují. Tak by to nemělo být. Zákazníci by měli utrácet pouze peníze, které fyzicky mají.

Nejčastěji se k tomuto řešení uchylují problémoví klienti, kteří už půjčky mají, řeší půjčky půjčkami a jsou v začarovaném kruhu. Půjčky pro problémové klienty nejsou vůbec výhodné a klientům takto hrozí velké finanční potíže.

Klienti finančních institucí a zákazníci internetových obchodů by měli nakupovat hlavně rozumně, kupovat jen věci nezbytně důležité a hledat nejvýhodnější e-shopy s nejlepšími cenami.

Nákupy na internetu se dá ušetřit a nakupovat výhodněji než v kamenných prodejnách, jen je nutné dodržovat určitá pravidla a nad nákupy přemýšlet.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...