
ODS, TOP 09 … jak si děti hrají na politiku
FB/ALENA SCHILLEROVÁ
Komentář Aleny Schillerová na svém veřejném facebookovém profilu k předvolebnímu chování ODS a TOP 09:
Od revoluce uplynulo 36 let a náš národ komunismus nechce. Lidé moc dobře chápou, že svobodně mluvit a cestovat je fajn. A tak je boj proti totalitě, která už 36 let neexistuje, ta nejsnazší práce na světě. Proto se jí SPOLU tak radostně ujímá. Ovšem zajistit, aby si lidé mohli dovolit vlastní bydlení nebo aby si dokázali zatopit a nezruinovalo je to, to už je jiná káva. To už je práce pro dospělé lidi.
Podívala jsem se namátkou, co si dává na sítě třeba TOP09. Tak vážení, sedm z deseti příspěvků je strašení komunismem. Tady vidíte, jak si děti hrají na politiku.
Když už SPOLU tak usilovně bojuje proti totalitě a autoritářství, proč mají vlastně Topkaři a Lidovci na Facebooku ten samý portrét Petra Fialy jako úvodní fotku? Copak už nemají svoje vlastní předsedy? Podle data a hodiny si své úvodní fotky změnili ve stejnou chvíli. Direktivně. Kolektivně. S nadšením.
Stejný svazácký duch vane z jejich videa, o kterém jsem Vám před chvílí psala. Jejich politici jdou v jednom šiku. Prý bojovat „proti zlu.“ K tomu pan režisér nechává zástupce opozičních stran sežehnout pekelným plamenem. Úplně nejvíc mě ale baví hlas vypravěče, když ke konci vydechne „SPOLU!“ Přemýšlela jsem, odkud ten hlas znám a pak jsem si pustila na YouTube vojína Jasánka z Černých Baronů, jak recituje „Vám z Wallstreetu“:
„Stojíme pevně, v oku žár,
vstříc slunci píseň letí.
Střežíme práci dělníků
a šťastný spánek dětí.
Kdyby snad vrazi z Volstrýtu
přepadli nás jak saně,
poznají záhy lidu hněv,
promluví naše zbraně!“
Chlapi na pryčnách všude okolo řvou smíchy, ale vojín Kefalín hbitě zasahuje: „Jasánek, ty vole, to není vůbec špatný, to dokonale vyhovuje takový veselý estrádě.“
Uvidíme, jaká zábavná čísla nás během volební estrády ještě čekají. My strašit nebudeme. Oficiálně Vám představíme program 4. září v Ostravě. Tak si nalaďte sítě.


ALENA SCHILLEROVÁ…….není to ta žena, co za covidu hlásala do televize, že se postará o to, aby měli neočkovaní co nejhorší život? A ta jejich strana, která ani dva měsíce před volbami není schopná zveřejnit program? Eurohujerské a NATO hujerské ANO?
No, tak zrovna ANO chce především znovu zavádět EET, to je prý priorita se už hranolka nechala slyšet. A zbytek bude akorát tak bledě fialový.
A komunismus už zavedla EU, ale selektivní. Pro politické rozežrance a korporace.
No a co mají ti chudáci ze SPOLU a Stanu dělat?
Říct pravdu? Ve stručnosti? To by museli vyvěsit bilboardy typu:
„Dáme vám ještě více EU. A EU vám vnutí červy místo řízku a nákladní kolo, místo auta. K tomu vás taky zbaví starostí s majetkem.“ Tak nám to hoďte…
Už aby soudružka Alenka vzala zase do ruky finance koklonyje czechyja. Po její čtyřleté činnosti budou tupé tschechische ojroovce vzpomínat jak za elektrikáře bylo líp.
Jsou to zoufalci. Pokochejte se koncem éry v přímém přenosu! Jsou v koncích, a z brussele jim nikdo nepomůže, protože nikdo nestojí o neúspěšného lokálního náčelníka. To se radši domluví s Andrejem, plánují – jenže Andrej změnil stranu – nechce neúspěšné globální náčelníky. Jo, je to zábava. Nalijte si skleničku, slané brambůrky, a můžete pohodlně sledovat! A další perlička: těch 23000 zaregistrovaných ke korespondenční volbě jim pomůže míň než dřívější, protože se rozpočítá mezi Moravskoslezský, Jihomoravský, Ústecký a Středočeský kraj, nepůjde do jednoho. Oni čekali statisíce hlasů. Tohle je s bídou 0,5%.
Totalita tu neexistuje? A ta, kterou soudružka Schillerová pomáhala pro Fialu budovat se nepočítá?
ANO tu zavedlo většinu prasečin, které Fiala jen přejal, ale křičí se kvůli tomu na něj a ANO z toho vychází jako svatá záchrana.
Fujtajbl. A ještě s nimi do vlády touží vpadnout všechna tři donedávna alternativní a opravdu opoziční uskupení, která se do značné míry vyprofilovala právě v boji proti kovidové totalitě zavedené v rozporu s Ústavou ANO.
Hodím to Urzovi