12.11.2022
Kategorie: Politika

Objektivní skutečnosti

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes začnu malým příkladem. Odcituji, co o Babišovi napsal náš etalon pravdomluvné žurnalistiky Pavel Šafr:

Andrej Babiš je koncentrované zlo. Andrej Babiš je nebezpeční pro naší zemi. ANO pod jeho vedení vsadilo na rozdmýchávání těch nejhorších lidských vlastností: závisti, zášti, ba dokonce oprášilo třídní nenávist…. …. rozdíl mezi bolševiky a lidmi v ANO prakticky vymizel, ti babišovi jsou dokonce v mnohém horší.

Tolik citace. Žádné překvapení ne? Takhle se u Šafrů doma mluví denně. Jeho redaktoři Besser, Hovorková či JXD se vyjadřují stejně. Ještě vám dám jednu podobnou citaci:

Nejstrašnější ovšem je, že Babišovy metody některé voličské skupiny oslovují. Pravým požehnáním pak jsou pro novodobou lumpenburžoazii. Prakticky v přímém přenosu tak mohou zděšení občané pozorovat, jak se k moci derou patologičtí jedinci. V Německu třicátých let do nebylo jiné. Moje devětaosmdesátiletá maminka, jež dobře pamatuje nacisty i bolševiky, má z Babiše normální lidský strach.

Tak co myslíte, kdo z Fóra 24 tohle napsal? Nebo že by třeba Kmenta v knize Boss Babiš?

Nebudu vás dlouho napínat. Oba texty napsal Petr Štěpánek v roce 2009 nikoliv o Babišovi, ale o Paroubkovi, ve své knize „Kronika bratrstva Kočkovy pracky, aneb Paroubkovi šibalové v akci“. Já jen změnil jméno a místo ČSSD jsem dosadil ANO.

Předpokládám, že teď nastalo hluboké ticho… a to je dobře, protože vám dneska chci říct něco zásadního.

Častokrát se setkávám s tím, že jsem Babišův zaprodanec, že jsem z jeho stáje, že za něj kopu… koneckonců pracuju v jedné z jeho firem, to by bylo, aby mě šéf propagandisticky nevyužil, dokonce možná vůbec neexistuju, ale jsem tým analytiků a moje texty kompletuje přímo Mára Prchal. Leckdo mi vyčítá, že jsem vůči Babišovi málo kritický a uvádějí to podobnými argumenty, které zazněly výše.

Ano, nejsem na Babiše nijak vysazený a názorně jsem vám předvedl, proč tomu tak je.

Když Andrej Babiš hřímal ve sněmovně k ostatním stranám, že to oni ho stvořili, tak měl totiž naprostou pravdu. Babiš je tady jednoduše proto, že vadil Paroubek. Zmíněná kniha vznikla v době, kdy měla Paroubkova ČSSD víc než třicetiprocentní podporu. Byl to Paroubek, který zavedl různé plošné sociální dávky a byla to právě jeho doba, kdy se nakrátko zlepšil život našich chudších spoluobčanů. Těsně po Paroubkově éře se mi narodila první dcera a dostali jsme tenkrát porodné, které zaplatilo prakticky celou výbavičku. Pak nám to Nečas, jako ministr sociálních věcí, zrušil a na přídavky na děti jsem si sáhl až za Babiše…

Paroubek ale vadil, že se na něj slétla všechna média, pisálci mu nasadili psí hlavu, opozice také makala, co to šlo, až se Paroubka zbavili. Preference ČSSD začaly padat. K moci přišel Topolánek, pak Nečas a ČSSD se už nikdy nevzpamatovala.

Ale něco přece jen zůstalo. Objektivní skutečnosti. Těch skoro 35% voličů Paroubka nikam nezmizelo. Paroubek odešel, přišel Bohuslav Sobotka (Dluhoslav Slibotka – takhle se mu tehdy říkalo mezi pravičáky, že?) a naši líbodémo Pražáci i konzervativní pravičáci měli splněno. Odstranili jméno a mysleli si, že vyhráli. I knížku o tom napsali. Pokud ji seženete , kupte, to byste nevěřili, jak krátká je lidská paměť. Třicet procent chudších lidí, na ty je zapotřebí přísnost!

Jenže, oni jen odstranili jméno. Ta třetina voličů tu byla pořád i s jejich tužbami a přáními. Sobotka začal ČSSD orientovat jinam a tak to vypadalo, že ti voliči asi změnili názor a dál bude panovat už jen pražská kavárna s podnikatelskou ODS. Zmíněná kniha vyšla v roce 2009…

A v té době už zřejmě Veľký Bocian přemýšlel, že půjde do politiky. Předtím měl k ČSSD blízko, ale když mu Paroubka sestřelili a místo něj nastoupil blbeček, tak se do toho raději pustil sám. Ve Štepánkově knize najdeme spoustu radostných pasáží, jak konečně nastanou lepší časy, ale uplynuly pouhé dva roky a přišel sekáč, který se nezakecal. Babiš si samozřejmě situaci zanalyzoval a postaral se nejen o hlasy Paroubkovy ČSSD, ale i o hlasy KSČM i kusu ODS. Z konzervativních pravičáků zbyla Trikolóra… tři procenta hlasů…

A ejhle – Babiš má třicetiprocentní volební podporu! Kde se vzala? Inu – objektivní skutečnosti. Voliči Paroubka nikam nezmizeli. Jejich tužby také ne. Jen si počkali, až to někdo ve svém programu bude artikulovat. Není náhoda, že ve stejné době si radikálnější (a rozumnější) lidi od ČSSD i komunistů sebral Okamura. Zdravím Jardu Foldynu…

A co dělají média? To samé, co dělali s Paroubkem. Dehonestovat, sestřelit, najít kompro, mluvit o tom, že Babiš či Okamura jsou čiré zlo. Hlavně nic nedávat těm chudším. Hlavně nepustit chlup a dřít je z kůže. Lopaty a dezoláti si nic jiného nezaslouží. A když se jim to nelíbí? Tak je to ruská propaganda. Takhle daleko to dopracovali.

Hele, mezi námi děvčaty… on ten Paroubek byl vlastně docela normální politik, že? Do basy nešel, nakonec na něj nic nevyhrabali, to „čiré zlo“ šlo v klidu do politického důchodu, žádná lumpenburžoazie s pochodněmi do ulic nevyrazila, volební urny také nehlídali hnědokošiláčtí bijci s růží na hrudi, strana LEV21 nijak politicky neuspěla a dál už se mluvilo jen o Paroubkově sexy mozku a mladé manželce. Dneska bývalý premiér bystře glosuje politické dění a v naší diskusi se na něj často objevují odkazy, pod nimiž se nevede žádný boj, protože mluví klidně a uměřeně.

Všem aktérům tehdejšího honu na Bradavici tímto jízlivě vzkazuji:

Nechtěli jste Paroubka, tož máte Andreje Babiše.

Proč? Protože objektivní skutečnosti vy volové! Odstraněním Paroubka jste dokázali jedinou věc. Přišel někdo, kdo se na ten mediální hon lépe připravil. Přišel někdo, kdo měl na Paroubkovu roli víc peněz, víc poradců, kdo byl pracovitější, tvrdší a odolnější. Neřešili jste příčiny Paroubkových preferencí. Neřešili jste životní úroveň těch chudších. Chtěli jste mít v palácích okázalost, ale kašlali jste na to, aby v chýších byla spokojenost.

Co myslíte, že se stane, pokud sestřelíte Babiše? To samé. Přijde někdo, kdo bude ještě tvrdší ještě úskočnější, ještě připravenější, kdo proti vám použije ještě nevybíravější metody, kdo si zanalyzuje příčiny Babišova pádu a zařídí se, aby neopakoval jeho chyby. Sestřelením Paroubka jste vyrobili Babiše. Sestřelením Babiše vyrobíte ještě většího řízka. Objektivní skutečnosti se totiž nezměnily a pokud ano, tak ve váš neprospěch. Dost možná ani Babiše nesestřelíte. Jen ho vycvičíte, aby byl silnější a odolnější.

Vy totiž vůbec neřešíte henty objektivní skutečnosti. Myslíte si, že je to v tom jménu, ale ve skutečnosti je to v těch třiceti procentech voličů. Kdybyste nebojovali proti Babišovi, ale zlepšili životní úroveň lidem, co ho volí, tak tady po hnutí ANO neštěkne pes, stejně jako už nikoho nezajímá Šmarda ani Vojta Filip. Ale to vy ne. Vy prostě půjdete po jednom Babišovi a budete zavírat oči před tím, že jsou tu miliony lidí, kterým se ve vašem světě žije dost bídně.

Petr Štěpánek se dnes s Trikolorou v podstatě připojil k tomu dávnému „čirému zlu“ a myslím si, že znovu už by o Paroubkovi takhle nepsal. Možná se ještě jednou potkají na společné kandidátce… To jsou paradoxy pane (Ferdinand) Vaněk.

Hele, není to jen tento případ. Babiš nám totiž figuruje ještě v jednom.

To tak přišla sametovka a nedlouho po ní nám Vašík Havel v jednom projevu prohlásil, že temné Slušovické nitky prorůstají celým našim potravinářstvím. A zanedlouho šly Slušovice do kopru. Zrušili jim registraci, banky jim přestaly půjčovat a to všechno proto, že kolem Vaška Ruzyňského byli lidi, které Čuba nejdřív zaměstnal, ale pak je vyhodil, že jsou lemplové. A tak se svinsky a podrazácky pomstili.

Jenže – objektivní skutečnosti zůstaly. Všichni lidi nejsou bohatí. Ne každý si může dát prasátko z biochovu nebo oběd v restauraci za pět tisíc. Nota bene, když se bojuje proti Paroubkovi, místo aby se řešila životní úroveň jeho voličů. Lidi potřebují levné jídlo, aby naplnili žaludek. Že je nekvalitní? Že jsou párky ze separátu a chleba se dělá ze zmraženého těsta? No a co! Je to levné, i uklízečka si může dovolit Vysočinu z Kosteleckých uzenin.

A tak mohu být stejně jízlivý jako před chvílí…

Nechtěli jste Čubovy Slušovice, tož máte Babišův Agrofert!

Proč? Protože objektivní důvody vy volové! Máme tu chudší lidi a ti také chtějí jíst. To jim biofarma nezařídí a vaše libtardí nadávky o salámožroutech z paneláku na tom nic nezmění. Chápeme všichni? Objektivní skutečnosti! Ty nakonec vždycky vyhrají. Je úplně jedno, jak moc to budou mééédia skrývat. Je úplně jedno, jak moc se bude lomit rukama nad chudáky uprchlíky a zakrývat, že soužití s nimi není žádná legrace. Mohu to stokrát mazat, tisíckrát pronásledovat a zavírat za názor, ale realita se ošidit nedá. Nakonec se to vždycky projeví nějakým Paroubkem nebo Babišem. Protože oni jsou ztělesněním reality, kterou lepšolidé nechtějí vidět.

Pojďme se přenést do současnosti.

Teď tu máme statisícové protesty, které svolávají sprostí podezřelí. Na Láďu Vrábela už si naše spravedlivá společnost plná policejních plukovníků a lidumilných exekutorů, došlápla. Obstavili mu účet, takže bych se nedivil, kdyby už teď byl v Srbsku a usoudil, že nestojí za to, se vracet. Nota bene, když si znepřátelil všechny ty, kteří by mu mohli pomoci. Já například si nedovedu představit, že bych se v jeho situaci rozkmotřil s Jindrou Rajchlem, který je právník a takové případy obhajuje. Všechny ty „globalistické struktury“ by se teď sakra hodily… ale když oni mu chtěli jen ukrást projekt, no ni? A tak čelí tomu nájezdu tak nějak osaměle a intervijuci se tetelí blahem, že toho nepřítele státu konečně dostali.

Ale ono se nic nezměnilo. Zase nám libtardi jdou po jméně a myslí si, že když se zbaví Vrábela (což se jim možná i podaří), tak zmizí i příčiny. Ale ony nezmizí. Pro potlačení protestů udělal Fiala mnohem víc tím, že špatně a hloupě zastropoval ceny energií. Rozdělil společnost na ty, co to ještě dají a doufá, že těch, co to nedají, zase nebude tolik. Ale udělal mnohem víc, než všechen ten novinářský a aktivistický tlak na policii, aby Vrábel skončil v klepetech. Směju se, když slyším Šafra, že je problém vyřešen díky insolvenčnímu správci, který Vrábelově manželce obstavil účet.

Objektivní skutečnosti vy volové!

Ať to s Láďou Vrábelem dopadne jakkoliv, ty důvody pro protesty nějak nepominuly. ČEZ ohlásil další zdražení elektřiny… Cena plynu teď klesá, ale počkejte, až začne mrznout. Jídlo je drahé jak sviňa. Na Ukrajině se stále válčí. Na objektivních příčinách protestů se nic nezměnilo a je úplně jedno, že lidem nadáváte do dezolátů a hrajete to na ruskou propagandu.

Už teď vznikají analýzy, kde udělal Vrábel chybu. Poptávka nepominula, už teď přemýšlejí další, jak to udělat líp. Jak se vyhnout překážkám, jak si novinářstvo namazat na chleba, jak se postavit Vítkovi Rakušanovi a jeho městapákům, jak se nenechat zastrašit, atd, atd. Libtardi si zatím mohou napsat nějakou knížku nebo natočit filmeček, jak to krásně vyhráli a pak lomit rukama, kde se vzalo to další „čiré zlo.“

Na konec svého textu jízlivě dodám:

Nechtěli jste Vrábela, tož budete koukat, kdo přijde po něm.

PS. A vy libtardi, co sem chodíte nakukovat…. dneska čumíte jak péra z gauče, co? Tak až zase budete nadávat dezolátům a vzájemně se ujišťovat o ruské propagandě, tak si nechte v mozku hlodat tuhle myšlenku – že když nevyřešíte objektivní příčiny a naopak děláte všechno pro to, aby se vyhrotily, tak si buďte jistí, že jako přišel po Paroubkovi Babiš, který je mnohem silnější, než Paroubek, tak po Babišovi přijde někdo ještě silnější a pohotovější. I po Vrábelovi přijdou větší frajeři. Protože na důvodech, proč tu jsou, se nic nezměnilo.

A vy, z Alternativy, kteří bojujete proti Babišovi stejně odhodlaně jako pražská kavárna… Babiš je ztělesněním kusu reality, kterého si nikdo jiný nevšiml. Je to velká realita. Minimálně dvakrát tak velká, jak Alternativa. Nemá smysl proti němu bojovat a upozorňovat na jeho dávné i nedávné hříchy. Děláte to samé, co libtadri. Jen se snažíte zavírat oči před tužbami jeho voličů. Nechcete Babiše? Tak běžte za jeho voliči a dejte jim to, co jim dává on. Jestli to neumíte, tak můžete dělat co chcete, ale nezbavíte se ho. A pokud ano, tak brzy přijde nějaký nový a silnější Andrejko. Takhle to prostě je. Realitu neoblafnete.

Doufám, že jsem vás všechny touto analýzou řádně vytočil.

 

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)