9.6.2022
Kategorie: Politika

Nejhorší z dob co jsem zažila je doba pod touto šílenou vládou

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Oni dobře vědí co jsou zač a dál nás vodí na provázku a dál mají legraci ze země jménem Česká republika.

Zdroj:  Zdeněk Zbořil a jeho názor na dění v naší zemi.

„Nula od nuly pošla. Ale to stále ještě nevadí, protože nespokojenost s jednáním vlády sice roste, ale do voleb daleko. Sliby se budou i nadále slibovat, a blázni se budou radovat. Hrozí, až si majetkově rozdělené skupiny občanů začnou vyčítat? Může se stát, že vláda se bude muset schovávat nebo dokonce utíkat, před všemi. Chudoba a bohatství jsou sice jevy relativní, ale mnohokrát v dějinách kvůli nim už nějaká ta facka padla. Kdo bude dostávat faktury za plyn, vodu a elektriku stále rostoucím tempem, a bude si muset občas ještě jako méně majetný něco koupit k jídlu, a nedej bůh nakrmit své děti, ten si bude myslet, že je to málo. Jak už jsem řekl, vláda slibuje a my se zatím ještě radujeme v tichém očekávání. Jednou ale se i ten nejplnější koš slibů vyprázdní a někdo se rozhodne nás všechny zachránit. Jestli voliči pochopí, proč jim Fialův kabinet nemůže pomoci, to uvidíme hned v příštích komunálních a senátních volbách a později i v těch prezidentských. Nechci malovat čerta na zeď, ale myslím si, že to nakonec voliči doma i v zahraničí pochopí a kdyby nechápali, spolutvůrci volebních systémů jim to už nějak zařídí a vysvětlí,“ komentuje Zbořil.

Někdy se až divím, že se dokážu ztotožnit v názorech s nějakým politologem. Tak mi pan Zbořil udělal radost, že i mezi nimi je někdo normální a že myslí hlavou.

Nikdy jsem si nedělala iluze o tom, že by tu někdy nějaká demokracie byla. Těžko vyjádřit co je to za režim ve kterém jsme kdy žili a žijeme. Za totáče se říkalo, že jsme v komunismu, ale v tom případě nikdo neví co to komunismus vlastně je. Žili jsme v socialistické totalitě. Tak tomu říkám já, ale pořád se nám žilo snáze jak v této době která si drze říká demokracie. Dnešní režim je nepovedený mix z pozůstalého socialismu říznutý je kapitalismem a doplněné naprostou totalitou.

Žijeme v moci bankéřů, obchodníků a politiků a to přesně v tomto pořadí. Nikoho z nich nezajímá nic jiného než prachy a to je stejné u všech tří skupin. Lidé jsou pro ně jen pěšáci na šachovnici který každý hráč obětuje jako první. Udělají pro pány svoji svoji práci a pak jsem na odpis.

Nejhorší z dob co jsem zažila je doba pod touto šílenou vládou. Taková nesvoboda, lhaní, ponižování a pohrdání obyčejného člověka je naprosto neuvěřitelná. Jak je možné, že jsme se mi lidé, nechali zatáhnout do takové doby, která z nás dělá nesvéprávné otroky, na otroky co se strachem otevírají poštu a koukají se jak jim ceny potravin rostou před očima. Každou chvíli narazím na člověka, co padá na hubu díky nedoplatkům za energie. Já nedoplácím, ale to jen proto, že jsem si zálohy navýšila raději sama, protože už dávno jsem čekala, že přijde tahle doba. Dlouho se pohybuji ve světě psavců a tyhle náznaky tu jsou celé roky. Já jsem si je zařadila na sledování před osmi léty po Majdanu. Můj děda vždy říkal, raději si připlať měsíčně víc a dobírej, než plakat nad nehoráznou fakturou.

Je mi hanba za naše politiky. Nechápu, jak mohli nechat naši zemi spadnout do závislosti na Německu. Tak moc všem vadila závislost na Rusku který nám nebral fabriky ani zemědělství ani bankovnictví. Proč jim nevadí, že nemáme nic a jsme závislí všech kolem nás. Rozparcelovali se nás jako úrodné pole a zůstane po nich je úhor. Nikdy neodpustím jak nás znovu navezli do závislosti na Německu a na placení jejich blahobytu. Tohle je demokracie pro koho? Pro vyvolené? K smíchu. Oni dobře vědí co jsou zač a dál nás vodí na provázku a dál mají legraci ze země jménem Česká republika.

MILENA DOUŠKOVÁ

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (48 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
92 komentářů