9.6.2020
Kategorie: Politika

Něco málo k “protestům” v Minneapolis a smrti George Floyda

Sdílejte článek:

BORNOVÁ

Je smutnou pravdou, že ve světě ovládaném silně manipulovanými sociálními sítěmi, manipulovaným vyhledávačem a mainstreamovými médii plnými aktivistických supů, kteří už se skutečnými novináři nemají nic společného, je velmi snadné reagovat na situace a události velmi neadekvátně. Pokud totiž máme jen velmi omezené a patřičně profiltrované informace, reagujeme pak na něco, co se ve skutečnosti mohlo stát úplně jinak.

V USA aktuálně probíhají masivní “protesty proti rasismu”, ke kterým se připojují i některé západní země. “Protesty” v tomto případě záměrně píši do závorek, protože v objektivní realitě se projevují z velké části tím, že velké skupiny černochů pochodují městem, rozbíjejí výlohy, vykrádají obchody, podpalují domy a auta, napadají ve skupinách osamnělé bělochy, na zdi sprejují rasistická hesla (“tento dům (teď) patří černochům” apod.). Policie na některých místech reaguje tak, že si bílí pocisté před skupinami rabujících černochů klekají na zem, skláněnějí hlavy a omlouvají se za svůj rasismus. V nemainstreamových médiích můžete najít i videa, kde běloši poníženě líbou černochům boty apod. Nevím jak vy, ale já v tom šokující rasismus opravdu vidím. Jen možná trochu jiný, než líčí velká média.

Celou situaci pouličních nepokojů a dlouhotrvající vysokou kriminalitu v Minneapolis chce nyní osvícené vedení tohoto města řešit následovně – chtějí zrušit (městskou) policii. Nahradí ji prý různými preventivními programy. Pokud něco takového opravdu provedou, jsem na výsledek tohoto sociálního experimentu dost zvědavá. Je totiž docela možné, že by to zaznamenanou kriminalitu opravdu snížilo – pokud totiž nebude ve městě nikdo, kdo by zločiny vyšetřoval a zaznamenával, pravděpodobně uvidíme příjemné snížení násilí v ulicích. Brave new world a sociální inženýrství.

Pokud se také chcete připojit k protestům proti “rasistické policii v USA”, podívejte se nejprve na nějaká fakta, ať reagujete adekvátně. V první řadě – co byla ta jiskra, která odpálila soudek prachu, kterým je řada amerických měst? V tomto případě tedy hlavně Minneapolis (město o velikosti cca Brna)? Byla to smrt George Floyda, který byl zabit během drsného zatýkání. Kdo tedy byl George Floyd, kterého média líčí jako “velkého dobráka” a proč byl zatýkán tak brutálně?

  • informace naznačují, že měl za sebou násilnou trestnou činnost (loupež za pomoci zbraně)
  • po propuštění z vězení v roce 2014 se přestěhoval do Minneapolis
  • policii na něj zavolali z obchodu, kde se snažil zaplatit falešnou dvacetidolarovou bankovkou
  • pitva prokázala, že pravidelně požíval řadu drog, hlavně methamfetamin, u nás známější pod jménem “pervitin”
  • pod vlivem drog byl Floyd i během zatýkání – intoxikace pervitinem a opiáty způsobuje velmi nebezpečné situace, protože zatýkaní reagují zmateně, nevnímají bolest, mohou být velmi agresivní a nefungují na ně běžné instrukce ani donucovací prostředky
  • pravděpodobně vlivem dlouhodobého užívání drog měl postižené cévy (atherosklerźa), srdce, vysoký tlak apod., taqkže selhání srdce nebo dýchání bylo jen otázkou času
  • perlička – byl nakažen coronavirem

Nyní tedy máme trochu jasnější představu o brutálním zatýkání – mohutný, stokilový George Floyd se živil zločinem a byl pod vlivem drog.

Další podstatnou položkou je situace v Minneapolis. Jak vidíte v tabulce níže, ve městě dochází k prudké změně složení obyvatelstva. Původně skoro stoprocentní podíl bělochů klesl jen během pár desítek let k šedesáti procentům a černochů ve městě naopak přibylo z cca jednoho procenta na skoro 20% (přibylo i hispánců).

Minneapolis má aktuálně velké problémy se zločinem a násilím v ulicích. Podívejte se na graf přímo od místní policie.

Násilná zločinnost v Minneapolis 2009-2014

Pokud přepočítáte množství zločinů na jednotlive skupiny obyvatel, vyjde vám, že černoši v Minneapolis mají 16krát větší pravděpodobnost, že někoho zastřelí. A skoro 10krát větší pravděpodobnost, že spáchají násilný zločin (ve srovnání s ostatními skupinami obyvatel).

Takže máme rozbušku: město, kde je pro nás těžko představitelná zločinnost, páchaná převážně černošskou populací. Policie je zavolána na již trestaného, mohutného černého násilníka, který je pod vlivem drog.

A následek: po zabití George Floyda okamžitě následují pouličné nepokoje, rabování a vlny násilí zaměřené proti bělochům a primárně proti policii.

Už dává ta šílená situace malinko větší smysl?

Názor na situaci si udělejte sami. Chtěla jsem jen předložit informace, které v médiích moc neslyšíte ale které jsou velmi důležité k tomu, abychom pochopili, co se v USA (a některých dalších západních zemích) vlastně děje a co ten soudek s prachem odpálilo.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...