18.11.2015
Kategorie: Společnost

(Ne)agent StB Bureš uctil památku těch, které před šestadvaceti lety udával

Sdílejte článek:

PETR CERMAN 18|11|2015

Dělá se mi nevolno z pohledu na bývalého (ne)agenta Bureše, který dnes uctívá památku těch, jenž dříve udával Státní bezpečnosti a proti kterým vedl třídní boj v barvách komunistické strany. A také se mi dělá nevolno z toho, když jsou dnes bývalí udavači, agenti StB  a rovněž i bývalý ministr komunistické vlády, který byl u toho, když byli studenti na národní pendrekováni ověšováni státními metály za zásluhy.

[ad#hornisiroka]

Člověk musí mít opravdu hroší kůži, aby mohl přinést kytici růží na Národní třídu a poklonit se památce těch, jejichž zmasakrování před šestadvaceti lety schvaloval. Andrej Babiš ji má, a proto je v dnešní podivné době úspěšným politikem. 

17. listopadu 1989 jsme cinkali klíči pro něco jiného. Mladí většinou ani nevědí, proč se tento svátek slaví a starší, co těmi klíči cinkali to sice vědí, ale nestačí se divit, jak se pomalu zase vrací staré pořádky. Bývalí komunisté si oblékli demokratické kabáty a vládnou nám zase, jen vnímání slov se poněkud změnilo.

abnt

Vrahům se dnes neříká vrazi, teroristé nejsou teroristé, ale stali se v oficiální mluvě radikály. I vrazi z Islámského státu jsou nazýváni radikály, ale to se mění tak rychle, že se v tom nestačím orientovat. Třeba takový známý terorista Arafat, který měl na na svědomí stovky zavražděných nevinných lidí dostal nakonec za ty vraždy Nobelovu cenu míru, takže se z teroristy stal mávnutím kouzelného proutku radikální bojovník za svobodu a mírumilovný muslim.

A komunisté už nejsou svině jako v listopadu osmdesát devět, ale oblíbení politici. Před šestadvaceti lety na nás posílali policisty a milicionáře, aby nám nařezali obušky, dnes jsou odměňováni medailemi za zásluhy a dokonce se medailemi ověšují i bývalí spolupracovníci StB, kteří nás čtyřicet let terorizovali a udávali nás. Není bez zajímavosti, že president, dříve také komunista, poté co prozřel, hlasoval v národním shromáždění na počátku devadesátých let jako poslanec OF pro deklarativní označení komunistického režimu za zločinný a protiprávní. A vidíte, po dvaceti šesti letech ty zločince vyznamenává a bez uzardění jmenuje do vlády.

Stejnou hroší kůži, možná i tlustší než Babiš, má i president Zeman. Lidé mu nadšeně tleskají protože je momentálně proti migrantům a příliš lehce mu promíjejí pošlapání odkazu sedmnáctého listopadu. A není to tak dávno, kdy ještě horoval pro EU. Pohled na státní svátek 17. listopadu se tak v dnešní době značně mění. Bohužel. 

Změnil se i význam slova vlastenec. Vlastenci, ba i obyčejní lidé s jiným názorem, než oficiálním, jsou nazýváni fašisty, xenofoby, radikály, nebezpečnými antidemokratickými silami, netolerantními pravičáky, populisty a já nevím jak je ještě naši novináři a politici nové multikulturní vlny nazývají, a jsou proti nim, tak jako dřív, posílány hordy policistů, aby zabránili nežádoucím incidentům,provokacím, či jen projevům jiných názorů. A za provokaci radikálů se dnes považuje třeba protest proti vynucené migraci lidí, kteří úmyslně likvidují své doklady, aby se nedala zjistit jejich totožnost a s ní spojená minulost, ale také i protest proti zvýhodňování cikánů, gayů, leseb, bisexuálů, transexuálů a já nevím jak se všem těm přírodním úchylkám dnes říká.

[ad#velkadolni]

Člověk se v tom opravdu těžko orientuje. Dříve to bylo snadnější. Komunisté, jako Babiš a jemu podobní, lidi s jiným názorem, než měli oni, nazývali jednoduše antisocialistickými silami a také proti nim posílali hordy policistů a navíc i milicionářů, které sváželi autobusy ze všech koutů naší země.

Mimochodem všimli jste si, že to dnes vypadá stejně, jen ty policisty dnes svážejí modernějšími autobusy?

ZDROJ: Petr Cerman

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...