30.7.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Jak se žije … imigrantům?

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 30|07|2015

Uprchlíci, imigranti, běženci. Kam oko pohlédne. Teda v médiích jako. A hádky těch sluníčkových lidiček #Přijímám  a těch zlých nácků co je tu nechtějí. A do toho kampaň Hate Free a jiných užitečných idiotů, kteří sice přijímají ale zkuste jim nějakýho uprchlíka vrazit domů.  Koukám na to jak poloslepý mravenečník na rozsypaný mák.

[ad#hornisiroka]

Až europoslanec Zdechovský, budiž mu čest a sláva, mi oči otevřel. V intervjůku pro PL popsal hrůzné zážitky z dalšího uprchlického tábora, který navštívil. Rozhovor je možno vygooglit, tak z něho vytáhněme pár zásadních myšlenek abyste věděli zda se do toho pustit. To budete koukat.

Lhali, chtěli mobily a internet. Věřili, že si vydělají na ferrari a budou kopat za Chelsea. Neuvěřitelnou naivitu běženců popisuje po návštěvě uprchlických táborů v Itálii. Sám byl ze situace šokovaný: „Dostávali zdarma pomoc, na kterou se v Itálii skládají rodiny, charitativní organizace pořádají sbírky a oni vykládají, že jídlo je hnusné, a že se to nedá jíst. Nadávají a stěžují si.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pak také vysvětlil, proč ho „vytočily“ neziskovky. Chtěl jsem se o tom přesvědčit, a tak jsem ochutnal, co dostávají, a jídlo mi připadalo stejné jako u nás v mateřských školkách nebo v jídelnách.

Očekával jsem, že po třech dnech na lodi budou rádi, že je o ně postaráno, ale oni si stěžují, nadávají a reagují z mého pohledu zvláštně. Strašně se mi nelíbí, když nám někdo lže, byl jsem vytočený na nejrůznější neziskovky nebo na různé aktivisty, kteří nás kontaktovali. Říkali nám naprosto nepravdivé a lživé informace. Neskutečně jsem byl vytočený, když jsem slyšel aktivistu, který byl součástí naší mise, jak hovoří o lidských právech a hustil do nás, že musíme dávat více peněz, a že jsme za situaci zodpovědní. Osobně jsem byl z toho znechucený a mohu mluvit i za další kolegy. Jsou humanitární neziskové organizace, které pracují a odvádějí skvělou práci, a pak jsou organizace, které se na situaci živí, vydělávají a to mi přijde někdy až nemístné.

Myslím si, že by se i policie měla zabývat některými organizacemi, které teď vyrůstají jako houby po dešti. Uprchlíci vyprávěli příběhy, pak byli nervózní a při opakování otázek už bylo vidět, že lžou. Chtěli internet a telefony. Připadalo mi, že mají pocit, že už je nikdo nemůže vrátit zpátky. Ve druhém táboře už byli lidé, kteří prošli celou procedurou, zjistili, že projít do Evropy není tak jednoduché. Mimochodem, zde už jsme viděli i ženy a děti, ale z etických důvodů jsme byli požádáni, abychom je nefotili. Podle mého názoru se dá věřit tak 20 procent toho, co říkají. A znovu musím zopakovat, že z toho, co jsem viděl v prvním přijímacím zařízení, jsem byl opravdu šokovaný. Čekal jsem traumatizované lidi, vysílené, ale to, co jsem viděl…

Měl jsem smíšené pocity a nejen já. Nyní chci projet všechny státy Středomoří. Byl jsem také ve Španělsku, Portugalsku a teď se chystám na Maltu, do Řecka a na Kypr. Chtěl bych se pobavit s dalšími agenturami, vidět situaci v celém Středomoří. Získával jsem si zprávy, četl jsem články z nejrůznějších zdrojů, ale když jsem skutečně navštívil tábor na Sicílii, hodně informací jsem si upřesnil.

Co dodat. Snad jen koment známé právničky KS: Tak už jen čekám, kdy pana europoslance Zdechovského prohlásí za nacistu, fašistu, rasistu a xenofoba. Nakročil si dobře, chlapec! Zkoumat neziskovky, které saprofytují na uprchlictví, no týýý vago, to si teda dovolil dost!

No a můžeme na titulky. Budeme pokračovat v tématu. Na demo obrázku vidíte přijíždějící lékaře, jaderné fyziky a stavební inženýry.

 

Nový nápad na ČT: Ať platí i internetoví diváci bez televize. Stále větší počet lidí sleduje televizi a poslouchá rádio zdarma přes internet na počítači, telefonu nebo tabletu. Generální ředitel ČT Petr Dvořák po nich zřejmě bude chtít peníze. Zásadní změnu financování navrhuje generální ředitel České televize Petr Dvořák. “Způsob, který dnes máme, opomíjí, že existuje čím dál větší skupina diváků, která sice sleduje televizi, ale ne prostřednictvím obrazovky, jak říká zákon, ale z tabletů, telefonů. To není spravedlivé, ostatní na ně přispívají,” popsal záměr šéf ČT Petr Dvořák v rozhovoru pro pondělní vydání Hospodářských novin. “Vymezení rozhlasového a televizního poplatku v platné legislativě už překonala technologická praxe,” dává Dvořákovi za pravdu ministr kultury Daniel Herman. Povinnost, aby platily všechny domácnosti, chce ministr dostat do chystaných změn mediální legislativy, které mají začít platit od roku 2017. Tak k tomu jen malé počty. Nova ma rozpočet 1,5 miliardy. A ještě vygeneruje zisk. ČT ma rozpočet 7 miliard. Rozdíl ve výsledném programu, mezi nimi není žádný. Možná ze ČT víc reprízuje pořady z roku 1979. A co z toho vyplývá? Že pravdoláskařští zaměstnanci ČT a jejich známí ze spacáků na velíně si ročně rozdělí cca 5,5 miliardy. A pořad jim je to málo!

My vám sem dáme uprchlíky. Dejte nám seznam prázdných domů, říká vnitro. Kam s nimi? Tuto otázku si teď pokládá Ministerstvo vnitra ve vztahu k uprchlíkům. Česko se dobrovolně zavázalo, že přijme několik stovek uprchlíků, jen se zdá, že teď neví, kam s nimi. Hledá nevyužívané prostory jiných resortů, kde by se mohli běženci ubytovat. Problém ovšem je s kvalitou dlouho nevyužitých budov. A navíc, ne každému se plán ministerstva líbí.  „Ministerstvo vnitra si uvědomuje, že krizové scénáře na využití dalších budov pro ubytování uprchlíků se nebudou radnicím líbit. Požaduje proto od dalších úřadů, aby mu dávaly tipy zejména na objekty, které leží stranou obcí, mimo městskou zástavbu a které by obyvatelům jako zařízení pro imigranty nevadily,“ píše MF Dnes. Volné objekty může poskytnout např. Ministerstvo obrany. Další možností jsou budovy, které původně využívali azylanti, ale potom, co z Česka odešli, zůstaly volné. Má to ovšem háček, jak ukazuje příklad ze Stráže pod Ralskem. Stát v obci požádal o využití prostorů pro azylanty, které v obci existovaly. „Odpověď byla negativní, protože dnes už nemáme ani takové množství bytů, abychom uspokojili naše občany,“ uvedl včera starosta Stráže pod Ralskem Zdeněk Hlinčík. Podobně se k plánu Ministerstva vnitra staví i další obce. Pokud jde o bývalé armádní objekty, občané by byli raději, kdyby se do nich vrátila armáda a ne uprchlíci. Lidé mají zkrátka strach. Na někoho to ovšem „padne“, protože, jak říká šéf resortu vnitra Milan Chovanec (ČSSD), někde uprchlíci ubytovaní být musí. Musíme také počítat s tím, že počty běženců zadržených na našem území porostou a tito musí mít kde pobývat, než bude rozhodnuto o jejich dalším osudu.

A co tak uprchlíkům, mužům vrazit fanku, lžíci, kolečko, maltu, materiál atd. a dozor. Ať si bydlení v dlouho neobývané budově patřící státu nebo obci opraví. V rámci čekání na vyřízení azylu.  Nebo je necháme požadovat kuře k večeři a wi-fi aby mohli do sociálního ráje pozvat další příbuzné v rámci slučování rodin? Ale to asi ne. Mohlo by se zjistit, že nikdo z nich nic použitelného neumí a ani učit se to nechce. Že tedy nás mohou obohatit tím, že nám předvedou, že se bez podobných dovedností dá žít deset i padesát generací.

[ad#hornisiroka]

Cyklistické ulice: Maximální rychlost aut 20 km za hodinu. Větší bezpečnost cyklistů ve městech mají zajistit takzvané cyklistické ulice, kde budou mít cyklisté přednost před automobily. Auta by v těchto ulicích směla jezdit maximálně 20 kilometrů za hodinu a řidiči by k cyklistům museli být ohleduplnější. Tuto úpravu zvažuje ministerstvo dopravy, podle kterého ale půjde spíše o opatření, které legalizuje to, co se již děje v cyklisticky vytížených oblastech. Plány na vznik cyklistických ulic se podle národního cyklokoordinátora Jaroslava Martínka už zpracovávají například v Uherském Hradišti nebo v Lysé nad Labem. Vznikat mají zejména tam, kde nebudou příliš zpomalovat automobilovou dopravu. Tedy například v historických centrech měst s křivolakými uličkami, kde není možné stejně jet výrazně rychleji, dodal starosta Uničova a člen správní rady Asociace měst pro cyklisty Dalibor Horák. V takzvané cyklistické zóně (označované taky cyklistická ulice) by cyklisti mohli jezdit po celé její šířce, a to i vedle sebe. Náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček ale zdůraznil, že je cyklistické ulice nutné zavádět s rozmyslem. “Je to opatření vhodné pro jeden typ komunikací – komunikace v centru města, úzká, kde i teď je poměrně silný provoz cyklistů, auta tam tak jako tak projíždějí pomalu. Zóna legalizuje stav, který tam je,” popsal v Událostech, komentářích. Podotkl, že jde o opatření nevhodné například pro silniční průtahy. Jaroslav Mach z pražského magistrátu potom upřesnil, že si dovede představit cyklistické ulice v historickém centru Prahy nebo na Vinohradech.

Nemám ty cykloteroristy rád. Myslí si, že jsou králi silnic a když mi tuhle jeden naboural nárazník dostal facku. Ovšem za určitých okolností tou dvacítkou však jsem ochoten jet.

PKS3366a3_noviny

[ad#velkadolni]

A na Fejsbůku napsali:

  • Až si za dvacet let vzpomeneme na dnešní antiislámskou hysterii, tak se budeme všichni smát, až se budeme za burku popadat.
  • Markéta Šichtařová:  Intervenční režim ČNB je podle mě pro ekonomiku v tento okamžik kontraproduktivní. Díky němu budeme dlouhodobě zaostávat. Ano, krátkodobě nám to pomůže ve vyšších vývozech a průmyslové výrobě, ale to už dnes ekonomika nepotřebuje. Dlouhodobě to povede k tomu, že budeme dovážet méně technologií, protože jsou drahé, a zaměříme se víc na primitivní výrobu. I díky slabé koruně budeme jen levnou montovnou Evropy. A tím pádem chudí příbuzní.  Dodávám:  Bude velmi zajímavé sledovat, kam Singer po skončení svého angažmá v ČNB nastoupí…
  • Kdysi v 80. letech minulého století můj kolega z práce jel na rok na jakousi montáž do Gambie. Absolvoval sérii očkování v Praze a Bratislavě proti tropickým nemocem. Pak jsem se o tom bavil s kamarádem lékařem, který mi nastínil, jaké jsou finanční náklady jak na očkování, tak na léčbu různých chorob z tropických pásem, tam poměrně běžných… Jsem xenofob, když mám obavu z podobného nebezpečí zavlečení tropických nemocí do střední Evropy? Nejlepší odpověď byla: Zeptej se na Hate Free
  • Jak může někdo, kdo se jmenuje Středula, dělat levicovou politiku?
  • Ministerstva mají požadavky vůči rozpočtu o 57 miliard vyšší než vloni. Někdo naklonoval soudruha Středulu?
  • Sousede, mohla bych vás poprosit, abyste na balkón chodil oblečený?  Vy k nám na balkón vidíte?  No, když se hodně předkloním!
  •  Xenofob = člověk, který si mysli, že občané jiných zemí by měli předcházet hranice jen s platnými doklady na místech k tomu určených
  • Třeštíková a jeji Mallory se na nás valí z ČT která to financovala. Jsem zvědav, jestli v kině přijde aspoň pět lidí aby se mohlo promítat.
  •  Policejní člun na přehradě Jesenice u Chebu přejel plavce, muž bohužel nehodu nepřežil. Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Na základě předchozích zkušeností předpovídáme, že policisté postupovali v souladu s interními předpisy a nebohý muž plaval na červenou.
  • David Rath přednesl minulý týden u soudu svou závěrečnou křeč. V projevu, který trval 11 hodin, si stěžoval na to, že proces trvá příliš dlouho.
  • Dálnice do Chorvatska ucpaly desetikilometrové kolony stojících aut. Zřejmě všichni vyrazili na Jadran omrknout ten zázrak s účtenkama.

A něco veselého: 

.

A fór na konec: Nekteri lidi jsou hrozni ignoranti. Včera v tramvaji jeden chlápek ukazoval na břicho mojí zeny a ptal se kdy se to má narodit. Tak jsem se jí musel zastat.

Povidám:  Ty debile, ona není těhotná, ale tlustá. Jak by asi mohla být v jejím věku těhotná?

A to je dneska všecko.

ZDROJ: Petr Paulczynski

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...