15.3.2023
Kategorie: Společnost

Mediální hon na docenta Ševčíka je hodně za hranou

Sdílejte článek:

JIŘÍ BERÁNEK

Podobně jako hodnocení sobotní protivládní demonstrace našimi předními vládními politiky. Počínaje Fialou a konče Rakušanem.

Nebyl jsem tam a ani mne moc nezajímalo, kdo tam byl a kdo tam nebyl. Měl jsem jiné starosti nebo spíše radosti. Začal jsem se o to zajímat až zpětně, když jsem si přečetl a poslechl svědectví přímých účastníků.

Nicméně to, že se jeho názory a postoje někomu nelíbí, chápu. V demokratické společnosti by však svobodná výměna názorů měla být samozřejmostí a oponovat by se mělo především nějakou věcnou argumentací. Nevidím taky nic špatného na tom, že se zúčastnil sobotní demonstrace Česko proti bídě. Evidentně tam tedy nebyli jenom lidé, kteří mají hluboko do kapsy.

Pan Ševčík provládním aktivistům vadí jako osina v zádeli a došlo to tak daleko, že podle studentů VŠE prý jednání děkana národohospodářské fakulty VŠE poškozuje prestiž studentů a absolventů školy v očích veřejnosti.

Neznám Etický kodex současné VŠE a tudíž nevím čím konkrétně ten kodex porušil. Tím, že má nějaké ekonomické a politické názory, které nejsou v souladu s kroky současné establishmentu? Na serveru ČT24 jsem se před chvílí dočetl toto:

“Ekonoma a politika Ševčíka kritizoval také rektor VŠE Petr Dvořák. Univerzita se v neděli od Ševčíkova vystupování na této demonstraci distancovala a uvedla, že vystupování děkana je „za hranou“ dlouhodobě. Ševčík v neděli řekl, že na demonstraci nevystupoval, pouze doprovázel muže zbitého policií, a výtky vedení VŠE proto nechápe. Rektor VŠE se v pondělí odpoledne se Ševčíkem sejde, škola poté vydá prohlášení.”

Píšu tyto řádky proto, že se mi nelíbí mediální štvanice na jeho osobu. Kdybych mu mohl poradit, tak bych mu řekl, ať se na ně vykašle a odejde s tím, že moudřejší ustoupí. Svého času jsem to udělal taky, když mé názory a postoje nebyly v souladu s cíly ČNB. A svého rozhodnutí nelituji. Od té doby si mohu dovolit říkat, psát a dělat co se mi zachce. A teď v důchodu obzvlášť.

Jiří Beránek

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)