8.7.2024
Kategorie: Ze světa

Macron to dokázal

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Volby ve Velké Británii a Francii nám opět ukázaly, jak málo se Evropané poučili ze situace, ve které žijí. Vítězství labouristů znamená ukončení deportace nelegálních migrantů z ostrovní říše a francouzská levice, s níž se spojil Macron jen proto, aby nevyhrála Le Penová, nutně potřebuje další přistěhovalce. Zdá se, že jak Britové, tak i Frantíci, dosud nemají dost cizinců na svém území a islamizace jejich zemí může postoupit do další fáze.

Volební systém, ve kterém se utváří předvolební koalice s ideou porážky nebezpečného nepřítele, se šíří Evropou. Politika se stává pouhým kšeftem s křesly a nikoho nezajímá dopad na samotné voliče. Tento trend, který se dotknul existencí Pětikoalice i nás, je momentálně evropskou normou. Podobný scénář přijde na řadu i v Německu, kde se budou všichni snažit odstřelit AfD. Zatím jsou její členové ,,pouze“ kriminalizováni, ale v dalších volbách jim půjdou po krku všichni bojící se o své koryto, vliv a moc. A to včetně zkorumpovaných médií. Očekáváte li tedy změnu, nebuďte naivní. Macron ukázal, že liberálové jsou schopni spojit se s kýmkoliv, jen aby se udrželi u vesla a příjmů, zároveň aby zabránili jakémukoliv náznaku demokracie a změn. Bohužel voliči jim k tomu uvolňují svou neschopností vnímat následky stále ještě vcelku přímou cestu. Zní to protichůdně, voliči přeci teoreticky ovlivňují budoucí běh událostí, ale je třeba si uvědomit tlak médií sloužících právě liberálům.

Volič určující budoucnost politiků slyší nejen na hlas médií, ale poslouchá i názory osobností z různého prostředí. Ve Francii burcoval proti Le Pen fotbalista Mbappe. Ten kecá už do všeho včetně vedení svého bývalé klubu, kde dostal široké pravomoce. Přesto ho opustil, odchází hrát do Španělska, nicméně ovlivnil hlasování vlivem na mladé. Sám moc jako klasický Francouz nevypadá a pravdou také je, že jak národní tým, tak i kluby ve francouzských soutěžích připomínají africká mužstva. A podobná převaha Afričanů se bude nyní ještě navyšovat. U nás do politiky hovoří především umělci. O jejich úrovni hodně napovídá průběh Karlovarského filmového festivalu, na němž už dávno nejde ani tak o filmy, jako spíše o dlouhý mejdan určený hvězdičkám našeho kulturního nebe. Ta směs celebrit je až úsměvná, kdyby tedy nešlo o smutný důsledek snadného získání peněz na akci, jejíž existenci platíme formou poskytnutých dotací my všichni, a která zajišťuje dobrý příjem organizátorům a prostor lehkoživným pařičům. A ti samí lidé samozřejmě podporují své chlebodárce a většinou až na výjimky podlézají liberálním vládcům naší země.

Přestože se ledy v Evropě malinko pohnuly, v důsledku bude dalších pár let nadále rozvíjen Green Deal, bude pokračovat migrace a devastace evropského kontinentu. Platí to pro evropské velmoci a pro celou Evropskou unii. Naděje sice umírá poslední, ale musí se počítat se soubojem s velkou zarputilostí těch, kteří dosud vládnou. Proběhlé volby napříč světadílem odsunuly jeho záchranu, všeobecnou prosperitu a svobodu. Tak snad zase příště. Nesmíme se vzdávat, ale je to únavné.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)