22.3.2024
Kategorie: Politika

Lidovecké okénko předvolební sebelítosti

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jejich preference se limitně blíží nule, a tak nastává takové to klasické předvolební fňukáníčko typu to né my, to oni. Ať už jsou oni kdokoliv.

Tentokrát prý je to proto, že ubozí lidovci dělají černou práci za ODS a nikoliv proto, že zradili svůj stranický program a poslali do háje svou poměrně stabilní, leč konzervativní voličskou základnu. A světe div se, probrali se z agónie, jak už to bývá, právě krátce před volbami.

Ještě, že ty volby máme, jinak bychom ty sliby, o kterých už nikdy jindy neslyšíme, neviděli ani z rychlíku, že? Lidovci proplouvají českou politikou jako slizké ryby snad od nepaměti, ale to, co předvedli nyní, to je moc i na ně samé. A to je co říct. Povídali, že se chtěli po křesťansku zastávat slabších a být sociálním svědomím vlády. Jenže tam jako ministra poslali zcela asociálního Jurečku, který by ve své vlezlosti a funcionální udržitelnosti ve vládě sebral důchod i vlastní mamince, a ideálně ji poslal znovu do práce, pokud by to šlo. A ještě by si to pěkně zdůvodnil.

Mimochodem, to zaříznutí důchodů kritizoval i jeho stranický kolega Bělobrádek. Ovšem ne proto, že to bylo blbě a byla to zlodějna. Proto, že to prý měl Jurečka přehrát na ODS a sám si neumazat ruce. Jak lidovecké. Ve stejném duchu se vyjádřil i o likvidačním úsporném balíčku, který sice původně nechtěli, nicméně finálně chtěli, protože funkce je funkce. Nakonec Bělobrádek objevně pronesl, že jediná šance, jak zvrátit nepříjemný trend, je podle něj víc hájit zájmy voličů. No gratulujeme a posíláme Nobelovu cenu za prozřetelnost.

Možná, kdyby se nesnažili udržet jako klíšťata ve vládě, mohlo to být jinak. Možná ten výsledek průzkumu nemusel být úplně dvouprocentní. Jediné, co má tahle koalí smečka stabilně společného je totiž program Antibabiš. To se potom dělají kompromisy v jiných věcech dost špatně. A navíc je to trapný.

Možná, kdyby jako europoslance neměli chorobného, polonahého narcise Zdechovského, mohlo i to být jinak. Potom, co jste babičkám sebrali důchody, to už fotkou „Pošlete mi tisíc lajků a otočím se zepředu“ nezachráníte. A kalit, když na Fildě umírali studenti, taky nebylo zrovna křesťanské.

Jurečka ovšem před volbami prozřel a hodlá to celý otočit. Prý do podzimu, kdy bude škemrat o znovuzvolení předsedou. Já myslím, že je to zbytečný. Neotočí nic, protože buď vysmahne z místa předsedy, nebo nejspíš z vlády. A dobře mu tak. A doufám, že sebou vezme nejen našeho Adonise evropského, ale rovnou celou tuhle pokryteckou partaj, která má ke křesťanským hodnotám asi tak daleko, jako Danuše Neruduše k ekonomii.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)