16.7.2018
Kategorie: Politika

KSČM je demokratická strana?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

S jistou mírou nadsázky můžeme konstatovat – a řadě lidí je z toho smutno – , že druhá Česká republika má nový slogan. Nikoli PRAVDA VÍTĚZÍ, nýbrž

  • KSČM JE PŘECE DNESKA DEMOKRATICKÁ STRANA

[ad#textova1]

37134354_2219942174687665_3583822403723067392_oToto neřekla žádná bezvýznamná osoba někde u piva. To prohlásil v rozvovoru s médiem – tedy adresoval celému národu – ministerský předseda, jeden z nejvýše postavených ústavních činitelů státu. Mějme to na paměti.

Kdo za to může? Nu samozřejmě, ODS. Kdo jiný.

Slova premiéra:

  • Ta situace vznikla jenom díky ODS. My s nimi měli 103 hlasů. Po volbách jsme je vyzvali ke spolupráci a ODS řekla, že jejich voliči nechtějí, aby šli do vlády s ANO. Ale proč nechtějí? Nerozumím tomu.

Andrej Babiš nerozumí tomu, co je jasné jako slunce. ODS nechtěla a nemohla jít do koalice s partají, jejíž muž č. 1 je trestně stíhanou osobou a u níž existuje minimálně závažné podezření (podle některých výkladů dokonce jistota), že spolupracovala s komunistickou tajnou policií. Co je na tom nejasného?

Byl snad Andrej Babiš ochoten vzdát se své premiérské ambice výměnou za vznik koalice ANO + ODS? Nabyl jsem dojmu, že nikoli. Vinu za vzniklý stav nechť hledá primárně u sebe. On je tou „žábou na prameni“ (pardon), nikoli občanští demokraté.

Dále. Pan premiér říká:

  • Vždyť si vzpomeňte, jakými hlasy byl zvolen prezidentem pan Václav Havel. A pan Václav Klaus. Anebo jak pan Kalousek chtěl vládu s Paroubkem a podporou komunistů. Když se to předsednictvu KDU-ČSL rozleželo za pět dní v hlavě, tak ho sejmuli.

Ad V. Havel. Ono to šlo 29. prosince 1989 jinak? V revoluční době od přechodu z totality k demokracii? Jistěže: pak by ale události oné doby nevešly do historie jako sametová revoluce. Preferoval snad tuto jinou (nejspíš krvavou – „rumunskou“) variantu Andrej Babiš, do roku 1989 člen komunistické strany (čerpám z oficiálního životopisu hnutí „ANO! 2011“). Tomu nevěřím!

Ad V. Klaus.No comment.

Ad M. Kalousek. Jeho politická chyba ze srpna 2006 (souhlas s menšinovou vládou lidovců s ČSSD s podporou KSČM) se mu vrátila jako bumerang. Nikoli po pěti dnech, jak se traduje, ale podle mého zjištění téměř okamžitě:

  • 24. srpna 2006 vyjádřil výše zmíněný souhlas;
  • 25. srpna 2006 večer (18:37 SELČ) přinesly Novinky.cz tuto zprávu: „Miroslav Kalousek v pátek rezignoval na post předsedy KDU-ČSL. Oznámil to po jednání celostátního výboru strany. Lidovci se na něm rozhodli okamžitě ukončit jednání o vládě s ČSSD. Kalousek řekl, že poslancem zůstává.“

Závěr z výše uvedeného nechť si udělá každý sám.

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...