
Konec právního státu, spolupráce mafií
JINDŘICH KULHAVÝ
Okamžitě vydané předběžné opatření o povinnosti vlády zajistit prezidentovi České republiky Petru Pavlovi s doprovodem účast na blížícím se summitu NATO v turecké Ankaře ukázalo absolutní pokřivenost justice v naší zemi, bezpáteřnost nejvyšších soudců a jejich napojení na zbrojařskou a mediální mafii. Zároveň ukázalo, nakolik nevhodně je vytvořena skladba mocenských stupňů vládní správy a jak ohebná je pravda spojená s výkladem Ústavy.
Andrej Babiš obratem vyjádřil respekt k předběžnému opatření Ústavního soudu a Petr Pavel s doprovodem bude zařazen do delegace. Bodyguarda mu bude pravděpodobně dělat stínový prezident Kolář. Ale protože jsme národem Švejků a mistrů v improvizaci, bude zajímavé sledovat, v jaké roli tam pojedou. Petr Macinka se už vyjádřil, že se hradní uzurpátor moci nezúčastní jím vytoužené neformální večeře a zároveň se dá předpokládat, že u podpisu případných smluv bude premiér, nikoliv hradní dvojka. Jak to nakonec ve skutečnosti bude, netušíme. Ale je jasné, že Pavel se bude snažit dostat na večeři třeba i v převleku, což nemůže skončit jinak než trapasem na mezinárodní scéně.
Ústavní soud předvedl něco, čemu lze z pohledu běžného občana jen těžko uvěřit. Prostý Čech se většinou soudí i deset let a déle, přičemž spravedlnost se často pečlivě skrývá. Skandální rychlost, se kterou se prezentoval Ústavní soud, tak může dát příklad i ostatním pracovníkům justice a popohnat je v jejich práci. Petr Pavel nemůže mít tu výsadu, aby v jeho případu bylo vydáno tak rychlé rozhodnutí, navíc dle mnohých znalců ústavního práva v rozporu se zněním samotné Ústavy. Zvláště, když jde o válečného štváče napojeného na zbrojařskou lobby a prezentujícího veřejně jiné názory na zahraniční politiku státu, než jaké jsou součástí vládní činnosti a jejího směřování. Upozorňujeme, že veškerou zodpovědnost právě za zahraniční politiku, ekonomické dopady a míru úspěchu v jednání za stát nese vláda a její ministři. Nikoliv tedy prezident a jeho noshledi.
Bujaré oslavy v táboru věrného eurohujerské hlavě státu jsou předčasné. V tomto případu jde o jisté Pyrhovo vítězství, které může být začátkem rychlého sešupu komunisty, rozvědčíka, obhájce vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roku 1968, přeběhlíka z ČSLA do nejvyšších struktur NATO, dlouhodobě Bruselem připravované figurky na post prezidenta, nynějšího područího Petra Koláře a hlásnou troubu eurounijní liberální politiky, tedy Petra Pavla. Jeho oblíbenost klesá a umíněnost a neochota přijmout jisté principy ho degradují do polohy otravného uplakánka honícího se především za státem uhrazenými zážitky.
Samotný summit NATO bude velmi pravděpodobně především ukázkou společného protiruského postoje zúčastněných zemí. Podpora kyjevského kokainového krále se zdá být momentálně více intenzivní a Rusové jsou nuceni velmi usilovně zvýšit aktivitu. NATO se již neskrývaně účastní bojů na straně Ukrajiny a je otázkou času, kdy dojde k otevřenému střetu i mimo ukrajinské území. Právě tací lidé, jako je Petr Pavel napojený na české i zahraniční zbrojaře, nás válce přibližují každým dnem. A v Ankaře lidí schopných přemýšlet do důsledků moc asi nebude. Český hradní figurant patří k agresivnímu křídlu válečníků v NATO, naopak Babiš s Macinkou přistupují k problematice 3.světové války na rozdíl od opozice s jejího lídra o něco zdrženlivěji. A právě proto v Ankaře nelze nechat Pavla Českou republiku zastupovat. Budeme doufat, že se do důležitých jednání nebude moci zapojovat.
Upřímně řečeno, chování Ústavního soudu vzbuzuje pocit, že se právní normy právě zbortily. Z této situace může vyplynout už jen občanská rebelie. Ohýbají li zákony ti nahoře, bude se dole chovat národ podobně. A jediné, k čemu to povede, bude anarchie a dost možná občanská válka. Přiznejme si, že na ni již uzrál čas.
- Co vlastně žádá Pavel od Ústavního soudu? - 26.6.2026
- Není demonstrace jako demonstrace aneb dvojí metr médií - 26.6.2026
- Jsou to loutky - 26.6.2026


ale, ale , iluzi „právního “ státu jste tu celou dobu vytvářeli vy, prodejné lživé novinářské děfky, titulek by měl být správně:
„falešná hra na právní stát skončila“ ty dělníku péra…
co se tedy změnilo? nic , jen vrchnost už je tak drzá že se to hvězd dotýká, a proč ? protože může…
Společenská nepsaná smlouva, zjevně skončila není sebemenší důvod držet se zákonů a nějakých nařízení vlastně už respektovat cokoliv.Je mi z toho smutno.
Předběžné opatření jako takové má svoji funkci, svůj účel, což by mohli potvrdit mnozí, kterým jeho aplikaci pomohla v danou chvíli v životě. A protože stejně jako sůl není k potřebě jen do kuchyně slané, což ví dobrý kuchař, ale i špetka do kuchyně sladké, je to s aplikací předběžného opatření totéž.
On totiž ten jen mamlásek chlapeček, který přišel k funkci ve vládě pana premiéra Babiše jako slepý k houslím, nezná vůbec noty, ale snaží se dirigovat celou současnou českou politiku. Pana premiéra Babiše už v hrsti má S NĚCO ZA NĚCO, ale ten pan prezident Petr Pavel, ten mamláska chlapečka zlobí a zlobí. Nechce se mu podvolit, bože co to na tom Hradě je za člověka, když neudělá vždy to co chce mamlásek a ještě k tomu rozdává ten žáček pana učitele, kterého byl naší zemi čert dlužen, ty svoje na přesdržku ksichtíky.
Lidé volící ANO, Okamuru a spol a MOO, odmítají uvěřit – zpochybňují rozhodnutí ÚS. Docela zajímavé kdo pro ze soudců byl pro a kdo proti – doufám, že toto mamlásek zaregistroval.
Tohle veškeré více jak půl roku trvající TRAPNÉ divadlo je jen a pouze kvůli tomu, že pan prezident, a podle mě PRÁVEM odmítl do jakékoliv funkce ministerské jmenovat pana Filipa Turka. Jedno z té DVOJKY mladých „perspektivních“ chlapců, kteří místo na pískovišti ke hře s bábovičkami, kam skutečně patří, se ocitli ve VIP politice, kde TOHLE NEMÁ CO DĚLAT. Vůbec a vůbec nikdy. Takže tato dlouhotrvající bouře, jejíž konec samozřejmě nastane, je kvůli dvěma rozmazleným chlapcům, ale a to bude vlastně dobře, neboť vše zlé je pro něco dobré, smete i premiéra Babiše a celou tu nejen jeho partu, ale i ty dvě závažíčka.
Pak žádné ČEST JEJICH PAMÁTCE. samozřejmě politické, protože to jiné je v rukou božích a DO TAM SI NIKDO NIC SEBOU NEVEZME.