28.5.2014
Kategorie: Společnost

Kdo pase “Mílu” Ransdorfa?

Sdílejte článek:

OD: JAN UHLÍŘ 28|05|2014

Není soudruh jako soudruh. Některý soudruh může být i milionář, jiný zase opilec nebezpečný sobě i okolí. V případě soudruha europoslance Ransdorfa platí obojí.

 

[ad#hornisiroka]

 

V roce 2003 si Miroslav Randsorf půjčil od svého kamaráda – kontroverzního podnikatele Vratislava Šlajera – na stavbu své vily 700 tisíc korun. Proč je Šlajer kontroverzní podnikatel? Šlajer je něčím jako politickým podnikatelem z pravěku. To, jak a s čím později lidé jako Rittig vydělali miliardy, dělal Šlajer v 90. letech za peníze o několik řádů levněji. A takovým zůstal do dnes. Nenápadný obchodník s vlivem, na okraji zájmů médií.

 

Snad jen jednou na sebe Vratislav Šlajer upozornil. To, když v roce 2008 sponzoroval Jiřímu Paroubkovi knihu fotografií v restauraci Monarch, kde přímo před Šlajerovýma očima zastřelil opilý Paroubkův známý syna Václava Kočku ml.

 

Ale zpátky k Ransdorfovi a jeho půjčce „na domeček“. Vratislav Šlajer je sice jen malý politický podnikatel, ale přeci jen podnikatel. A tak za svoji půjčku pochopitelně něco chtěl. Peníze sice Randsorfovi půjčil, a to dokonce bezúročně, ale pod podmínkou, že mu Ransdorf bude pomáhat soustavně tlačit jeho kšefty v evropském parlamentu, kam za KSČM Ransdorf tehdy kandidoval.

 

Kámoši?

 

Šlajerovi šlo tehdy zejména o zřízení “bruselské podnikatelské cestovky“. Tedy o to, aby mohl za Ransdorfem do bruselského parlamentu posílat české podnikatele na rádoby smysluplné schůzky, které by si Šlajer v Praze nechal mastně zaplatit.

 

Když se Ransdorf v roce 2004 do evropského parlamentu dostal, na všechny kamarády postupně zapomněl – a zbyl mu jen ten kamarád jediný. Kamarád alkohol. A čím více se Ransdorf kamarádil s alkoholem – tím více zapomínal na ostatní. Včetně na Vratislava Šlajera, na jehož kšefty už Ransdorf neměl čas.

 

Vratislava Šlajera jednání bývalého kamaráda opakovaně podle svědků rozčililo do nepříčetnosti. Několikrát za ním poslal svojí cestovkou klienty – a Ransdorf je prostě ignoroval. Jako správný opilec na své pracoviště prostě přestal docházet! Šlajer neŠlajer…

 

A tak začal Šlajer rudého europoslance vydírat. Jeho vlastními slovy „nutit k práci“. Jenomže Ransdorf Šlajera ignoroval dál. A tak si na něj Vratislav Šlajer vzal bič. Šlajer prostě z peněženky vytáhl směnku, kterou mu kdysi na začátku lehkomyslný Ransdorf podepsal. A předložil směnku Ransdorfovi k proplacení. Ransdorf, jako obvykle, nehnul brvou. Tehdy se Šlajer rozhodl o jeho dluzích informovat veřejnost. Kolem Ransdorfa se roztočil kolotoč mediálního zájmu. Ten však, pod obraz nalitý Ransdorf, opět úspěšně ignoroval. A v opilecké pýše se dokonce rozhodl půjčit si další peníze, tentokrát v ostravské kampeličce a na vysoký úrok. Pochopitelně ani tady se však nenamáhal dluh uhradit.

Od jeho blízkého člověka víme, že potom, co dostal pocit, že mu nesplacení dluhu u Šlajera prošlo, rozhodl se, že není třeba dluhy splácet ani nikde jinde. „Mirkovi Ransdorfovi narostlo sebevědomí od chvíle, kdy se dostal do EU. Myslí si, že dokud sedí v Evropě a bere ty obrovský prachy, nic se mu nemůže stát. Všichni jsme mu říkali, ať neblbne, že platit bude muset. Kvůli tomu svému věčnému chlastání nás možná ale ani neslyšel.“

 

A tak je dnes Miroslav Ransdorf v celé Evropě jediným europoslancem, který se i přes obrovský bruselský poslanecký plat 200.000 Kč měsíčně a téměř 500.000 Kč nejrůznějších náhrad – topí v dluzích. Jen exekucí má dnes na krku za 17 milionů korun. Má obstavený byt, plat europoslance, zkrátka veškerý svůj majetek.

 

A stejně neplatí! Bez ohledu na svou bolševickou víru se možná domnívá, že nastane zázrak. Že když se letos znovu dostane do Evropského parlamentu, jeho dluhy se vypaří a věřitelé změknou…

 

 

Arogantní Mirek a ta správná komunistická morálka

 

„Kdyby nebyl Mirek tak arogantní a zaplatil hned, mohl mít pokoj. Z EU bere každý měsíc skoro 700 tisíc, no kdo to dnes má? A on to syslí a dluží, kam se podívá“, řekl nám jeho známý z KSČM. A dodal:

 

„Strana ho drží léta nahoře, ve špatných chvílích jsme za ním stáli a on pro stranu nehne ani prstem. Platíme mu kampaně a on pak nepřidá do stranické kasy ani korunu. Nechápu, kdo ho drží pořád nahoře?“

 

Z jiného zdroje z KSČM jsme se pak dozvěděli, že Ransdorfa si vydržuje pražská buňka v čele s Jiřím Dolejšem. „Víte co, Dolejš ho tam chce, protože on pak vypadá před každým dobře. Protože on je pak ten, co je svatej. Přitom si vemte, že Jirka dokáže v televizi říct, že by znárodňoval majetky, což každýho naštve, ale každá taková chyba se pak lehce schová za Mirka Ransdorfa a jeho dluhy“.

 

A tak máme v Česku zaděláno na světový unikát. Na komunistického europoslance, který dluží, kam se podívá, do své práce v Bruselu ale nechodí, protože zvedá lokty vzhůru po všech lokálech okolo až do němoty. Konec konců právě proto Ransdorfa umístil německý humoristický časopis Der Glich na druhé místo v počtu alkoholických absencí. A to „soudruzi Němci“ ještě neznali Ransdorfovy dluhy. To by se teprve nasmáli.

 

Jak řekla členka KSČM na schůzi místní organizace, na které jsme mohli být při tom:

 

„Soudruzi, opravdu myslíte, že lidé jako Ransdorf patří na naši kandidátku? A nikoliv do léčebny závislostí všeho druhu? Stydím se za Vás!“

 

ZDROJ: pravdaopolitice.cz

 

[ad#velkadolni]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...