31.7.2023
Kategorie: Politika

Kdo nesouhlasí s manželstvím pro všechny, ten je podle Olgy Richterové příznivcem Ruska?

Sdílejte článek:

JOSEF NOŽIČKA

Twitterový klip pirátské političky Olgy Richterové na podporu manželství pro stejnopohlavní páry mi přijde jako silně populistický a cílící na lidi s poněkud jednodušším myšlením.

Názory na uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry rozdělují v současné době nejenom českou veřejnost, ale i současnou vládní koalici. Zatímco lidovci a většina politiků z ODS jsou proti přijetí příslušného zákona, který na konci června už prošel ve Sněmovně prvním čtením (viz odkaz zde), zbylé tři vládní strany TOP 09, STAN a Piráti usilují o co jeho nejrychlejší schválení.

Zejména posledně jmenovaní, tedy politici Pirátské strany, jsou takřka nekompromisními zastánci takzvaného „manželství pro všechny“ s poukazem na to, že takové věci do 21. století prostě patří. Přičemž ty, kdo s jejich postojem nesouhlasí, označují za lidi se starým myšlením či dokonce za milovníky Ruska. Takhle na mě alespoň působí nedávný příspěvek poslankyně této strany Olgy Richterové na jejím twitterovém účtu (viz odkaz zde).

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny v krátkém videoklipu drží v pravé ruce duhovou vlajku, v levé pak vlajku Ruska. Při pozvednutí ruky s duhovou vlajkou se zeptá „Chceme opravdu patřit na Západ?“, při pozvednutí druhé ruky naopak řekne „Nebo tam, kde jsou práva potlačována?“. Načež si odpoví slovy: „Já mám jasno. A co vy?“

Já tedy na rozdíl od paní Richterové tak jasno nemám… Tedy mám jasno v tom, že rozhodně nechci, abychom směřovali do Ruska. Putinovo Rusko je skutečně nedemokratickou zemí, kde jsou často potlačována základní lidská práva, a navíc tento stát v současné době vede agresivní válku na Ukrajině. Jsem ostatně přesvědčen, že zrovna tak je tomu i u velké části občanů České republiky. Přesto si však nejsem jist tím, že všichni z nich jsou jednoznačnými zastánci manželství pro stejnopohlavní páry, a byť většinou souhlasí s tím, aby homosexuální páry měly stejná práva jako lidé, žijící v manželství muže a ženy, mají většinou problém s tím, aby se svazku osob stejného pohlaví říkalo manželství.

Zrovna tak většina lidí v České republice nejspíš chce, aby naše země pokračovala ve směřování na Západ, což ovšem neznamená, že bychom si od zemí na západ od nás měli brát jako vzor úplně všechno. Jak jsem například napsal ve svém nedávném blogu zde, opravdu si nemyslím, že bychom po vzoru Německa měli u nás například přijímat zákon, který by komukoliv umožňoval jednou za rok změnit pohlaví, případně ve všem naslouchat zeleným aktivistům.

Proto mi klip známé pirátské političky přijde jako silně populistický a cílící na lidi s poněkud jednodušším myšlením. Což je mimochodem věc, kterou členové nynější vládní pětikoalice poměrně často a rádi vytýkají současným politikům z řad opozice.

Josef Nožička

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)