Kam může odejít Rahaf Kunún a další uprchlíci před islámem do bezpečí?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ PÍCL

Otázka tohoto typu už mě napadla před více než 20 lety, kdy jsem se dozvěděl o případu, kdy nizozemské úřady sdělily tamní kritičce islámu, která čelila výhrůžkám ze strany muslimů, že jí nedokáží zajistit ochranu a že by pro svou bezpečnost udělala nejlépe, kdyby se z Nizozemí odstěhovala jinam.

[ad#textova1]

Mediální prostor žije v současné době osudem Rahaf Kunún, ženy ze Saudské Arábie, která opustila islám, který se jaksi úplně neslučuje s její touhou užívat si svobody, vzdělání a kariéry. Její případ je ještě zapeklitější, neboť vzhledem k tomu, že v islámském prostředí je odpadnutí rodinného příslušníka od islámu takovou potupou, že se s ní zbylí členové rodiny nemohou sami před sebou ani před svým okolím srovnat jinak než zabitím provinilce, čímž se jim naštěstí ztracená hrdost navrátí. Takže dotyčná nemůže hledat oporu ani ve svém nejbližším okolí.

Do budoucna lze očekávat, že uprchlíků tohoto typu bude přibývat. Pro ortodoxní islámské režimy je stále těžší před svým obyvatelstvem utajit, že v neislámském prostředí se žije lépe, svobodněji a zábavněji. Stále častěji budou muset řešit svou bezpečnost i ti, kteří odpadnou od islámu v evropském (nebo obecně západním) prostředí. Například v takovém Německu je už v současné době každý rok DOLOŽENO přes 20 případů tzv. vražd ze cti (to je potrestání za to, když si muslimská dcera např. začne něco s nemuslimem, odmítne rodinou přiděleného muslimského ženicha anebo touží po vzdělání, práci nebo nedejalláhu zábavě, co se příčí její rodině).

Lidé, kteří budou chtít utéci před islámem, tak budou hledat místo, kde se budou cítit v bezpečí. Ale kde takové místo hledat? Nikde. Žádné takové totiž na světě neexistuje.

Jediné místo, kde by tito lidé byli v bezpečí, by bylo takové, kde je islám absolutně mimo zákon, v zemi se nepohybuje žádný muslim a veškeré vyznávání této nechutné ideologie je hned v zárodku tvrdě trestáno.

Může se Rahaf cítit bezpečně v nějaké méně ortodoxní muslimské zemi? Ani náhodou. Může se cítit bezpečně v západní Evropě? V žádném případě, tam si ji snadno najdou tamní skupinky, které ostatně se svými domovskými zeměmi intenzivně kooperují. Může se cítit bezpečně ve střední či východní Evropě, kde je míra zamuslenosti nižší? Nemůže. V každé z těch zemí je i tak několik tisíc muslimů. A pokud se jim nebude chtít pouštět se do akce, tak v čase otevřených hranic to není žádný problém pro zahraniční pomocníky.

Co tedy vyplývá z mého zamyšlení? Na světě není ANI JEDNO JEDINÉ místo, kde by se lidé utíkající před islámem mohli cítit bezpečně (když nebudeme počítat KLDR, kde by si také zrovna moc nepomohli).

Jsou tedy dvě možnosti. Buď se smíříme s tím, že celý svět bude nadále směřovat k tomu, aby byl jedním stále více nebezpečným místem, kde zabíjení odpadlíků od islámu či jeho kritiků bude běžnou součástí kmenových konfliktů či válek. Anebo začnou vznikat regiony, kde opravdu nebude prostor pro vegetování ani jednoho jediného příznivce nechutné nenávistné ideologie jménem islám.

PS: No jo, ale co by vzniku takových regionů řekl vyspělý civilizovaný svět? Například takové Německo? Nebo Švédsko? Zřejmě nic. Protože něco podobného už dávno dělají. Čím jiným je zamřížování vánočních (pardon, dnes už jedině zimních) trhů v Německu, kam se přes hlídku u vchodu nikdo podezřelý nedostane? Čím jiným jsou tzv. bezpečné zóny, kde ženám nehrozí znásilnění, které se zřizují na několikerých městských slavnostech v Německu? Čím jiným je švédský festival, kam mají přístup jen ženy, čímž jsou chráněny před možností sexuálního obtěžování? Inu, šíření ostrovů multikulturalismu (posléze se měnící v ostrovy islámu) nemůže vést k ničemu jinému než k šíření ostrovů neislámu.

[ad#pp-clanek-ctverec]

tomas-picl72668496_0

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...