26.3.2016
Kategorie: Společnost

Jsi hloupý tvor, kterého musíme chránit proti nepřátelské propagandě

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS 26|03|2016

Ano, český čtenáři, diváku a posluchači, už nejsi svéprávný, jsi znovu jen materiálem, částí masy která musí být chráněna před škodlivým vlivem nepřátelské propagandy. „Bohužel“ technologie pokročila a internet nelze jednoduše rušit, jako tomu bylo kdysi s vysíláním Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které přinesl pád komunistického systému bylo, že český občan byl konečně uznán autoritami a medii za svéprávného a občana způsobilého a oprávněného dělat si vlastní závěry a vlastní úsudek a oprávněného k tomu účelu číst, poslouchat a vidět informace ze všech zdrojů a všech stran. Dostatečně inteligentního, aby si udělal vlastní názor. Dostatečně inteligentního, aby sám posoudil čemu uvěří a čemu ne, aby poznal, kde jej kdosi chce manipulovat a kde je to, co slyší a vidí jen propaganda a kdy je to informace. Byl zrušen cenzorní úřad, působící od roku 1953 pod různými jmény, naposledy až do roku 1989 „Úřad pro tisk a informace“.

Ta éra už skončila. Dnes jsme se pro samozvané elity, politiky a media opět stali tvárnou nesvéprávnou masou, která musí být chráněna před cizí propagandou.

Postavit nové rušičky by bohužel nepomohlo a tak noví cenzoři musí, ještě více než ti staří, propagandě čelit vlastní propagadou a jediné co mohli převzít od jejich předchůdců, cenzorů éry komunismu, zůstala primitivní „tvrdost“, obezřetnost a důraz na odhalování škůdců, sabotérů, agentů, „páté kolony“ a obecně nepřátel, úchylkářů, kteří nemyslí, nepíší a podle linie strany a jejich čtenářů a posluchačů.

Ani ten cenzorní úřad už nelze jen tak obnovit. A tak musí zaskočit dobrovolní cenzoři z řad politiků, novinářů, nevládních neziskových organizací. Vznikají seznamy serverů kterým se spořádaný občan má „ve svém vlastním zájmu“ vyhnout.

Není těch cenzorů dost a tak dokonce i opozice přikládá ruku k dílu, poslankyně Langšáglová chce boj povýšit na prioritu vlády a poslankyně Němcová interpeluje premiéra, který by podle by ní měl seznam závadných „proruských propagandistických serverů“, vyvěsit přímo na vládním webu. Její strana se proti tomu neohrazuje a podle svého zvyku mlčí, dá se tedy předpokládat, že to není soukromá iniciativa paní poslankyně Němcové.

Dokonce i Evropská unie se angažuje a boj proti svobodě tisku, která nás „otevírá ruské propagandě“, se stal jednou z evropských hodnot a starostí jejich pražského Think-Tanku.

Ano občane. Jsi znovu jen předmětem, o který zápasí propagandisté. Tvá svoboda má znovu, v zájmu ochrany čistoty tvého úsudku a správnosti tvých názorů před cizími a nepřátelskými vlivy, ve tvém vlastním zájmu, oklešťována.

A bude okleštěna, pokud se nezačneš bránit těm samozvaným „ochráncům“, bránit ji před politiky, žurnalisty, organizacemi, Think-tanky a dobrovolníky, kteří chtějí konat dobro a izolovat tě od informací, na které podle nich opět nemáš právo.

Braň se občane. Nepotřebuješ ochránce čistoty tvé duše, potřebuješ svobodu v názorech a svobodu ve volbě toho, co považuješ za správné.

Nepotřebuješ, aby za tebe opět někdo rozhodoval, co smíš říkat, číst, slyšet a vidět. Nejsi jednou setinou promile masy, jsi svobodný jednotlivec.

ZDROJ: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP
Latest posts by Redakce (see all)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg