8.12.2022
Kategorie: Společnost

Ještě nejsme na dně…

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Když už si člověk myslí, že jsme dosáhli hlubokého dna, dovedou se prokopat naši progresivní aktivisté ještě hlouběji. Jejich schopnosti, jak překonat sami sebe v idiocii a trapnosti, jsou evidentně nedozírné…
 

Podnikatel Dědek, který je vyhlášený svou nenávistí k Rusku a podporou války, nechal vyrobit nechutnou, trapnou a ošklivou sochu. Praha 6 ji instalovala na místě, kde stál důstojný pomník osvoboditele koncentračního tábora v Osvětimi a osvoboditele Prahy. Ten byl potupně odstraněn a teď tam tedy trůní trapná socha, která má s uměním a důstojností jen málo společného. Skřet, který hajluje nebo mává a zároveň škrtí plynové kohouty. Tento pomník lidské tuposti je nesouměřitelný s ničím. Dokonce ani komunistické umění nedosahovalo takové trapnosti a ubohosti. Komunistické sochy byly aspoň řemeslně zručné a ve své budovatelské angažovanosti aspoň opěvovaly pozitivní hodnoty jako je mír, rodina nebo přátelství mezi národy.

Teď tedy máme sochu plnou zášti a nenávisti. Rusko nám sankce nevyhlásilo, ten, kdo sankcemi škrtí kohouty, je politika Evropské unie, která se tak podrobuje zájmům USA. Socha se tak blíží svou úrovní dávným karikaturám, které si braly na paškál zlé kapitalisty nebo proradné kulaky.

Překrucování faktů, zoufalé vytrhávání z kontextu, zamlčování událostí a překrucování historie se už dnes stávají součástí našich životů. Když na mě vykoukne sponzorovaný příspěvek, kde naši progresivní umělci “opěvují svobodu” na společném koncertě 17. listopadu, je mi z toho pokrytectví a morálního kýče až nevolno. Je evidentní, že když nemají umělci jasně daného nepřítele, jako byli v minulém režimu komunisté, nejsou schopni rozeznávat vůbec nic a už vůbec ne skutečná nebezpečí. Jak tupci bez mozku jdou za tím, kdo jim zamává před očima vlajkou správné barvy případně plnou peněženkou. Už ani nejsou schopni vnímat, jak jsou vedeni a ovládáni, jak slouží cizím zájmům a přispívají naprosto evidentně k omezování svobod.

A tak jsme denně svědky dalších výmluv na téma, proč je nutné používat dvojí metry a proč je nutné osekávat svobodu víc a víc. Jestli v něčem naši progresivní politici, novináři a celebrity vynikají, tak je to v konstruování těch výmluv. Dovedou popřít i sami sebe a ještě se u toho tváří jako bojovníci za svobodu. Absurdní divadlo, jeaké se jen tak nevidí…

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (53 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)