
Jak kausa Ankara opět rozdělila národ
PETRA RÉDOVÁ
Náš národ je zase krásně rozdělený na dva tábory. Už je to vlastně taková česká tradice.
Nejdřív covid. Pak očkování. Potom Ukrajina. Pak televizní poplatky. A teď? Summit NATO.
Jedni jsou přesvědčeni, že bez našeho prezidenta se svět zastaví. Druzí si říkají, že by se nezastavil vůbec nic.
Já patřím do té druhé skupiny.
Co mě ale baví nejvíc, je sledovat, jak dospělý chlap s funkcí prezidenta dokáže bojovat o pozvánku s takovým zápalem, že vedle něj působí pětileté dítě v pískovišti skoro jako diplomat.
Když něco nevyjde, normální člověk pokrčí rameny a jde dělat něco užitečného. Když něco nevyjde našemu prezidentovi… podá kompetenční žalobu. Protože přece když mě nepustíte na hřiště, tak si budu stěžovat paní učitelce.
A média? Ta se samozřejmě postarají o zbytek. Z obyčejné hádky udělají hollywoodský blockbuster. Ještě pár dramatických záběrů, zpomalený krok a člověk skoro čeká, kdy prezident zachrání planetu před meteoritem. Přitom má člověk občas pocit, že by měl problém zatlouct hřebík rovně do zdi.
Silný člověk nepotřebuje dokazovat svou důležitost. Slabší si ji vynucuje. A čím víc ji vynucuje, tím víc je vidět, že mu chybí.
A úplně nejvtipnější je sledovat některé komentátory, kteří místo aby se zamysleli nad tímhle divadlem, raději nadávají Babišovi, Macinkovi nebo komukoliv jinému. Hlavně aby se náhodou nemuseli podívat na to, jak se chová jejich vlastní idol.
Takže pane prezidente… lopatička, kyblíček, bábovičky. Pískoviště už je připravené. Jen nevím, jestli přesně tohle jsme si představovali pod pojmem důstojná reprezentace České republiky.
FB
- Trump učinil nečekané a extrémně ostré ideologické prohlášení, kterým v podstatě vyhlásil začátek nemilosrdného boje proti komunistům a liberálně progresivnímu hnutí v Americe - 28.6.2026
- Z cyklu “Nestalo se, ale mohlo by”: Trump a Pavel - 28.6.2026
- Pokud je nemohou porazit, tak je zakážou: Zpráva uvádí, že AfD je protiústavní a zákaz by byl úspěšný - 28.6.2026


Paní autorko, vy to máte nějak pomíchané. Když je člověk celoživotním lampasákem v několika armádách, musíte se na něj dívat jinak. Takový člověk nemá klasické vzdělání, občas jakékoliv normální vzdělání. Ale má slušné vzdělání v oboru utíkej, střílej, zalehni, hoď granát….a hlavně poslouchej vyšší šarže. A když se takový člověk nechá najmout do pozice presidenta, pořád bude útočit, házet granáty a poslouchat své šéfy….ale chyba je u nás. Kdysi jsem říkal, že pokud někdo vloží peníze do toho, aby se stal presidentem Kačer Donald, tak ho národ zvolí. V našem případě dobře vypadající figura s ušlechtilým vousem. A nikdo se neptá, jestli na to má. Jediné, co víme je, že reklamní agentura odvedla dobrou práci…
Možná má nějaké vzdělání ve válečnictví, ale jinak je to drzý a hloupý nevychovanec; copak by se bývalý karierní komouš a křivopřísežník mohl ucházet o nejvyšší ústavní funkci demokratického státu? Stejná prasata, ba horší jsou ti, kdo ho do toho uvrtali.
Tak ani na tohle jeho vzdělání co jste jmenoval bych nevsadil ani svou prdel…O tom jakej je soudruh židobolševickej jeneralissimus šikulka a jak kvalitní vojenskej výcvik má nám dezolátům názorně předvedl,když střílel z odstřelovací pušky-to pak ten pablb chodil s modrým okem čtrnáct dnů…
Bývalých lampasáků je to republice desetitisíce. Dotáhli to v armádě různě daleko a v civilu se většinou dokázali bezproblémově uchytit. Každý, kdo bydlí v nějakém bývalém posádkovém městě jich pár zná osobně.
On totiž problém není v úrovni nebo rozsahu dosaženého vzdělání (u člověka předurčeného k velení takové síly vojska jako je pluk nebo k řešení provozu speciální techniky atd. nemůžete čekat humanitní či ekologické vzdělání typu, které poskytují současné fakulty UK). Problém je totiž v osobním charakteru každého jedince – jedno, zda končil jako plukovník nebo nadpraporčík. Někdo to zkrátka zvládne, je schopen transformace a zůstává konzistentní i nadále. Ovšem kde je přítomna touha po moci, penězích, kde je vypočítavost, nedostatek morálky apod., vzniká prostor pro různé Petry Pavly. Stejně se bude takový jedinec projevovat jak zelená guma, tak jako civil. Je to jedno.
On je jen ukazovací guma a reproduktor vůle jiných práskaných šíbrů.
každý národ na světě je rozdělený na dva tábory a vždycky bude. to je nějaká boží prozřetelnost
a každý „národ“ má své Péti Rédové, které naprosto nechápou podstatu věcí
Jediný národ který v kolonyjy ukroczechyja je jsou ukradinci.
Zbytek je jen tupé stádo vyžilých, zbabělých a konzumních ojroovcí. Tupé stádo nemá žádné myšlenky a rozdělí jej snadno jeden průměrný ovčácký pes.
..pro vidinu kariéry vlez do strany, aby kariéra pokračovala vylez ze strany. Opustil jednu stranu a přidal se na jinou ,aktuálně perspektívní stranu. A mladé “ perspektivní “ a ke všemu svolné, kariérní kádry, berou všude. A když dozrají ,tak v česku můžou až na presidentský stolec. Jen je třeba stále být perspektivní.