28.6.2026
Kategorie: Společnost802 přečtení

Jak kausa Ankara opět rozdělila národ

Sdílejte článek:

PETRA RÉDOVÁ

Náš národ je zase krásně rozdělený na dva tábory. Už je to vlastně taková česká tradice.

Nejdřív covid. Pak očkování. Potom Ukrajina. Pak televizní poplatky. A teď? Summit NATO.

Jedni jsou přesvědčeni, že bez našeho prezidenta se svět zastaví. Druzí si říkají, že by se nezastavil vůbec nic.

Já patřím do té druhé skupiny.

Co mě ale baví nejvíc, je sledovat, jak dospělý chlap s funkcí prezidenta dokáže bojovat o pozvánku s takovým zápalem, že vedle něj působí pětileté dítě v pískovišti skoro jako diplomat.

Když něco nevyjde, normální člověk pokrčí rameny a jde dělat něco užitečného. Když něco nevyjde našemu prezidentovi… podá kompetenční žalobu. Protože přece když mě nepustíte na hřiště, tak si budu stěžovat paní učitelce.

A média? Ta se samozřejmě postarají o zbytek. Z obyčejné hádky udělají hollywoodský blockbuster. Ještě pár dramatických záběrů, zpomalený krok a člověk skoro čeká, kdy prezident zachrání planetu před meteoritem. Přitom má člověk občas pocit, že by měl problém zatlouct hřebík rovně do zdi.

Silný člověk nepotřebuje dokazovat svou důležitost. Slabší si ji vynucuje. A čím víc ji vynucuje, tím víc je vidět, že mu chybí.

A úplně nejvtipnější je sledovat některé komentátory, kteří místo aby se zamysleli nad tímhle divadlem, raději nadávají Babišovi, Macinkovi nebo komukoliv jinému. Hlavně aby se náhodou nemuseli podívat na to, jak se chová jejich vlastní idol.

Takže pane prezidente… lopatička, kyblíček, bábovičky. Pískoviště už je připravené. Jen nevím, jestli přesně tohle jsme si představovali pod pojmem důstojná reprezentace České republiky.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
802 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)