7.11.2022
Kategorie: Politika

Jak jsme podnikali a válčili za svobodu, až jsme ožebračili národ

Sdílejte článek:

PETR AVIATIK-MARKVART

Vládní rétorika se už přepnula do podoby “válka je nutná, abychom zůstali svobodní”. Je to takové orwellovské “čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné”. Hlavní signalizátor Péťa přitom nálepkuje každého, kdo je pro mír, či chce levný plyn, jako ruskou pátou kolonu.

Argumentačně je (ostatně jako skoro vždy) opět zcela mimo.

Tak zaprvé nás nikdo neohrožoval. Rusové chtěli dodržení Minsku a zastavit rozšiřování NATO. Chtěli toho tak moc? Za to nám dodávali plyn za rozumné ceny, i když jsme jim už rok před invazí intenzivně okopávali kotníky. Přesně podle scénáře.

Zadruhé není pravdou, že jsme byli závislí na ruském plynu. Ten jsme nakupovali už dlouhá léta před válkou od Němců. Nejméně od doby, kdy neustálé ukrajinské přikrádání a neplacení plynu, donutily Rusy utáhnout kohout na Transgazu, vlastněném v tu dobu už dalšími Němci. Pokud jsme na někom energeticky závislí a vydíratelní, tak je to na soudruzích z Helmutária.

Zatřetí jsme se zcela hloupě a nesmyslně pustili, jako tradičně nebojovný národ, do války, … za co? Za kleptokratický stát Ukrajinu, kde byla vždy suverénně nejvyšší míra korupce (sám jsem jí zažil) na světě? Za zájmy anglosaských hyen na přírodních zásobách na Ukrajině a v Rusku? Těch, kteří nám pomáhají zbavit se “energetické závislost” na Rusku tím, že nám prodávají mnohonásobně předražený (většinou týž ruský) plyn, s poukazem na “volný trh”?

A to si necháme líbit? Opravdu už jsme jenom atrapy dříve svobodných lidí, dnes již bez vlastní vůle?

Mír je špatný, válka dobrá. Lež je pravda, otroctví je svoboda a úchylka je normálnost.

A cenu za nejlepší herecký výkon v mužské vedlejší roli získává…

 

Petr Aviatik-Markvart

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)