8.5.2017
Kategorie: Politika

Jak bojovat proti zločinnému spolčení politiky a byznysu?

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Podle mého názoru musíme zahájit boj na dvou frontách: na jedné straně bojovat proti zločinnému spolčení jménem stát všemi legálními prostředky (tedy domáhat se práv, která máme, jen je v rámci nezájmu o veřejný prostor a komplexního zhnusení politikou a oligarchy nevyužíváme) a na druhé straně vytvořením autonomní ekonomické alternativy. Jakmile totiž zmizí stamiliardové přerozdělování, zmizí i důvod přítomnosti zlodějů a podvodníků v politice a veřejném prostoru. Přesněji: je třeba zabít hostitele, aby virus neměl co jíst, pak teprve zemře.

[ad#clanek-respo]

První fronta boje je proto požadovat po politicích, kteří nás tzv. zastupují, právo pokojného Stexitu. Stexit = „state exit“  je právo občana na reklamaci služeb státu a vystoupení ze struktur povinných státních systémů typu monopolní státem organizované sociální pojištění, zdravotní pojištění, systém daní a podobně za předpokladu, že stát neodvádí svou službu (kterou platíte a kterou Vám slíbil Vám obstarat) v dostatečné kvalitě či vůbec nebo pokud se stát dopouští na občanu jakéhokoli ekonomického, morálního či jiného násilí.

Zahlťme politiky a úřady požadavky na dokumentaci toho, jak používají rozdělené daně. Chtějme informace o všech dotacích, grantech, sociálních dávkách, které stát přerozděluje a podávejme žaloby na každé jednotlivé pochybení, které zaznamenáte ve svém okolí. Pokud politik jednal proti svému volebnímu programu, podejte žalobu také – pro podvod. Nemusíme ty soudy vyhrát, ale už jen to množství žalob a jejich tématický rozsah snadno poukáží na fakt, který si pak uvědomí celá veřejnost: že celý náš stát je dnes jen jeden velký podvod na naše peníze.

Druhá fronta boje je “zmizet systému z očí.” Jak? Kupodivu snadno: pojďme se spojit a pomáhat si tak, aby nás prostě “neviděli.” Sdílejme v rámci komunity Česko 2050 (ale samozřejmě můžete i mimo ni, naopak, můžete kdekoli a kdykoli) služby, rady, informace, zboží. Používejme barter (a později vlastní měnu – Stecoin nebo už existující Bitcoin) a systém doporučení namísto reklamy a marketingu. Ptejte se lidí kolem sebe, zda nenabízí co zrovna hledáte a naopak, nabízejte sebemenší maličkosti, které pro někoho jiného mohou mít aktuálně velkou hodnotu. Uvažujte, než něco koupíte. Mějte na paměti, že jeden z fíglů zločinu jménem stát je několikanásobné zdanění: dbejte tedy, abyste zbytečně jeden od druhého nic nepřekupovali, není-li to nutné. Obcházejte prostředníky kdekoli je to jen možné a spolupracujte napřímo s výrobcem zboží či poskytovatelem služby. Když za sebou totiž nebudete nechávat “stopu” v podobě oficiálních a snadno evidovatelných finančních toků, podle které Vás mimochodem hlídají a monitorují jako kroužkované ptáky, stanete se částečně neviditelnými.

Nejde samozřejmě změnit všechno hned, to by byla iluze. Ale můžeme v malém začít: chci koupit bioslepici a možná ji vyměním za kanystr nafty. Možná si vypěstuji pár metráků brambor přímo v dohodě se zemědělcem, se kterým se složíme na sadbu a zbytek už je naše věc. Možná v mém domě může přespat kolega nebo kamarád . Možná mám někde slevu na mobily nebo notebooky, kterou někdo jiný nemá, tak mu aspoň pomůžu ušetřit, když už musím platit penězi. A tak dále a tak dále. Věřte nebo ne, ale toto je správná cesta změny a jejím cílem je Sdílený stát, více na:  http://cesko2050.cz/kdo-jsme/ . Stát, který přirozeně odstraní prostředníky typu politici a politické strany a který bude přerozdělovat pouze minimum prostředků, přičemž i ty budou pod neustálou on-line veřejnou kontrolou v prostředí hmotné zodpovědnosti těch, kteří o přerozdělení rozhodují.

[ad#pp-clanek-ctverec]

ZDROJ: Michal Hájek, Česko 2050

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...