11.4.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

Islám dobývá Evropu! Alláh zavládl už i v Edinburgu

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Skotsko je přitom vysloveně křesťanská země, s nízkým počtem muslimů. Proto je nepochopitelné, co se tam odehrává na politické scéně. Pro srovnání – to, co se událo ve Skotsku, by bylo naprosto nemožné v každé islámské zemi:

Aby se v ní křesťan stal premiérem nebo prezidentem.

Ani ne 24 hodin po nástupu do funkce vyslal Humza Jousaf, nový premiér Skotska jasný signál:

Nástupce Nicoly Sturgeon ve své oficiální rezidenci v Edinburghu vybudované koncem 18. století zrežíroval demonstrativně ve velkém propagačním rámci a mediálně účinně muslimskou večerní modlitbu k ramadánu.

Nový skotský ministerský předseda pákistánského původu a pět dalších muslimských mužů se ve stoje modlili k Alláhovi. Členky premiérové ​​rodiny si mohli sednout až potom nakrátko jen na pohovku s Jousafem za účelem fotografování. Na fotce na Twitteru však nebyly žádné ženy. Tam dal Jousaf jen své fotky s muži.

Už druhý den byly tyto záběry na Twitteru viděny více než pět milionů krát a vyvolaly nadšení v tisících muslimů z celého světa, jakož i u levicově orientovaných politických kolegů, ale objevily se však pro premiéra i zajisté nepříjemné otázky.

Vždyť nový skotský premiér dal okázalou medializací svého modlení ostentativně najevo, že je v první řadě muslim a že je tedy muslimským šéfem vlády Skotska. Přitom v Evropě platí už dlouho, že religie se nemá a či dokonce nesmí míchat s politikou.

„Jaké by byly reakce, kdyby Jousafova konkurentka na předsedkyni Skotské národní strany (SNP), praktikující křesťanka Kate Forbes, poslala fotografii přátel ze svého kostela, kteří se s ní modlí modlitbu Otčenáš? Určitě by to bylo stejně vřele přivítáno,” napsal ironicky politik Murdo Fraser.

Kate Forbes byla v posledních týdnech ostře napadena kvůli své konzervativní křesťanské víře. Dvaatřicetiletá, tehdy ministryně financí v regionální vládě, musela strpět několik výslechu podobné interview, ve kterých musela omlouvat a hájit svou víru, církev a osobní názor na to, že manželství může být jen mezi mužem a ženou.

Kam jsme se to jen v Evropě dopracovali a co jsme to jen dovolili, aby se z ní stalo?

A dokonce jsme tomu ještě sami napomáhali, aby se toto absurdní stalo smutnou evropskou realitou.

 

roman-bednar.com

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)