22.3.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Hrobařovy kydy. Místo doktora kořenářka, zvykejte si bando

Sdílejte článek:

NAFTALI

Zdravotní péče nebude tak dostupná, musíme si zvyknout, říká expert. Ano zvykejte si česká holoto. Už proto, že tento expert je lékař a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Pavel Hroboň. To příjmení je až symbolické, nomen omen, jak říkáme my latiníci. Duši si vylil na geniálním Sezamu.

Pavel Hroboň

Zvykejte si holoto, že v jedenadvacátém století kdy má plnou hubu pokroku i noha od stolu, se obloukem vracíme do dob našich pradědků, kdy se doktor volal jen k umírajícímu statkáři, ostatním musela stačit baba kořenářka. Přežili jen silní. Ano zvykejme si, že přijdeme v rámci českého šustruňku, kdy se peníze státu rozhazují v granátech, o řadu regionálních nemocnic, ta nejbližší bude sto kiláků daleko. Co bychom chtěli v 21. století, že. Panebože a to nám naši zdravotní péči a propracovaný systém prevence záviděli kdysi i kapuni na západě.

Podle Pavla Hroboně transformaci sítě nemocnic skutečně co nejdříve potřebujeme. No samozřejmě, MY je potřebujeme, papalášů se nedotkne. O ty se postarají soukromá sanatoria za naše peníze. „Okresní nemocnice musí dělat něco jiného, než měly ve zvyku. Infarkty myokardu, mrtvice, onkologická léčba, významné úrazy, tohle všechno se centralizovalo,” bučí hrobař. A co takhle zavádět systém přidružené výroby, hrobaři? Špitál může péct housky, sestry si přivydělají jako erosenky, doktoři si sem tam střihnou nějakou plastiku pro báby z Německa. A zdravotní bratři mohou vyrábět rakve na zakázku. No neberte to.

„Část nemocnic by prostě dneska neměla být nucena k tomu, aby si uchovala tu schopnost 24/7 se postarat o akutního pacienta. Ale to neznamená, že v těch nemocnicích se nemá poskytovat akutní péče. To mohou dělat komunitní nemocnice, které se mohou starat o určité skupiny akutních pacientů ,” mektá hrobař. No samozřejmě, kdo by se ten plebs staral, ať pojde venku na schodech. Aspoň tím částečně vyřešíme důchodovou reformu ještě u lidí středního věku.

My bychom byli opravdu moc rádi, kdyby se v České republice začala věnovat větší pozornost prevenci. Tak to jsou další hrobařovy kydy. Asi proto neseženete dneska zubaře, ortopéda, praktika, dětského doktora. Víc jak půl milionu lidí nemá zubaře. I mladí mají už někdy místo zubů pahýly. Pár jich v autobuse potkávám a nejsou to socky.

Zdravotní péče nebude tak dostupná, musíme si zvyknout, říká expert. A co kdyby si ta parta fialových grázlů začala zvykat, že na ně kašleme, že jim do koryt nenasypeme na daních ani kačku. To by bylo chrochtání. Co takhle zrušit půlku Strakovky a vyházet půlku ministerstev. Systém který v rámci zdravotní péči radí návrat do středověku je idiotský.

Pak se ta parta fialových grázlů diví, že někdo chválí komunisty a že říká, že za socíku bylo líp! Nebyly banány, musely se jíst jablka ze zahrádek, nebylo maso, chovali se králíci, ale doktora si nikdo nenaklonuje.

Musíme si zvyknout, že nebude dostupná zdravotní péče, musíme si zvyknout na válku, musíme si zvyknout na předražené zboží a předražené energie, musíme si zvyknout na malé nebo žádné důchody. na co si máme ještě zvyknout? Tak co libtardi, pořád spokojení?

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (51 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)