29.4.2021
Kategorie: Společnost

Generační problém a naivní představy

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMladí vždy rebelovali. Je to tak nějak vlastnost těch, kteří pochytávají první vědomosti, které jim dávají pocit, že už dost znají a navíc mají dle svého ,,svěží“ pohled na vše, k čemu Ti starší přistupují tak nějak archaicky. Takto jsme uvažovali v dobách puberty my všichni a o pár let později jsme si byli jistí, že máme právo si vše dělat nově a po svém. Generaci rodičů jsme považovali za zenitem a trvalo to do té doby, dokud jsme nezískali zkušenosti, nezestárnuli či nepochopili, jak často jsme se mýlili.

Vyčítat mládeži to, že podléhají pirátským bludům, by bylo laciné. Partička kolem Bartoše s jejich povědomím vskutku obratně manipuluje a vytváří dojem, že jsou to právě Piráti, kdo mladým rozumí. Navíc se vizáží snaží patřit k nim. Stačí si uvědomit, že Bartošovy dredy, Ferjenčíkovy a Piklovy dlouhé vlasy, a naopak krátký sestřih místopředsedkyně Richterové mají evokovat právě tu rebélii a příslušnost k mladé generaci. Přitom Bartošovi je k čtyřiceti a už dávno by měl mít rozum. Jenže on ho má, jen našel skulinku na politické scéně, případně do ní byl nasměrován, zafinancován a momentálně je médii tlačen do premiérského křesla, to vše za podpory právě především mládeže. Část důchodců, kteří mu ještě nedávno fandila, se pomalu přesunula jinam, naivní mladí však zůstávají. Zvyšování důchodů Babišem je zase finta na seniory.

Původ Pirátů odpovídá názvu. Původně počítačoví fanoušci, kteří se z hackerů filmů stali politickou stranou, stále parazitují na společnosti. Jejich názory jsou mladým blízké. Jak drásající musí být pro osmnáctileté kluky, když vidí starší tatíky jezdit ve sportovních vozech, vyjíždět je z garáže krásného domu, přičemž jejich vlastní perspektiva je dlouhodobě se vzdělávat a poté pracovat plno let, než se k něčemu podobnému dostanou. Piráti jim nabízí v podstatě srovnání životní úrovně. Nijak zvlášť však nepozvednou tu mládežníků, ale udělají vše proto, aby poklesla u starší a schopné generace. Dle vlastní propagandy navíc umožní mladým snadněji odejít od rodičů tím, že jim poskytnou bydlení a jistý základní příjem. To nastupující generaci lahodí, jen jí nedochází, že 5-7 tisíc měsíčně jim k solidnímu životu nepomůže a mít byt ještě neznamená, že není třeba platit nájem, energie a zároveň bude zbývat na jídlo, obleení, dovolenou, kulturní a sportovní vyžití.

[ad#article_et21]

Piráti chtějí razantně zvedat daně. Ty mají zajistit solidní sociální úroveň života obyvatelstva. Přitom daně jsou už nyní na pokraji schopnosti placení lidmi. Sáhnout na nemovitosti by byl zásadní omyl. Občané je postavili z peněz, které již několikrát prošly daňovým hustým sítem. Způsobit neschopnost je užívat a dosáhnout postupného znárodnění je zločin, přestože vychází z plánu šíleného německého ekonoma Schwabeho a je podporován levicově zaměřenými liberály vládnoucími Evropě. Představa, že lidé nebudou nic vlastnit, evokuje také myšlenku, jak se k něčemu, co není jejich, budou chovat. Máme už tu první sdílené vlaštovky a jak to s nimi vypadá, o tom radši mluvit nebudeme. Schwab je blázen a patří do svěrací kazajky. Tento spolutvůrce Velkého resetu naprosto popírá vše, co se za dobu vývoje lidstva událo a jeho experiment byl u nás už ve stádiu provádění a ukončil ho naštěstí rok 1989. To bylo Bartošovi kolem deseti let a vůbec netušil, co se tu děje a proč.

Už nějakou dobu se do Parlamentu a Senátu ČR dostávají mladí politici. Třeba takový Feri je ukázkou toho, že nedospělý člověk, tedy po stránce duševní, nemá v této instituci co dělat.  Vládnout zemi, připravovat zákony a schvalovat je mají ti, kteří mají nejen vědomosti, ale zároveň mnoho zkušeností a dokážou analyzovat a rozeznávat možná rizika. Feri je z Top09, která si uvědomila, že mladé staří nezajímají a rozhodla se jít na ruku trendu omlazování. Do čela so zvolili její členové hezkou Pekarovou – Adamovou, jejíž vzhled, věk a možná i tetování mají mladší generaci přilákat. Piráti šli ještě dále a v jejich řadách najdeme pozdějších ročníků narození ještě více a rozeseli je na všech dostupných místech, přičemž využili i starších příznivců, aby vypadali univerzálně. Jenže dříve narozeným již došlo, že na rebelování jsou už za zenitem, zkušenosti jim napovídají cosi o tom, že návrat společného vlastnictví je kontraproduktivní a řada z nich se od Pirátů odklonila. Naopak je podporují ti, co nerozeznají autobus jezdící na plynový pohon od staršího dieselu, sedají si před něj a jen dělají ve své naivitě problémy.

My rodiče bychom měli potomkům vysvětlit, že úkolem Pirátů není jim pomoct k dobrému autu a bydlu, že slibovaná svoboda nevzniká drsnou cenzurou nepohodlných názorů  a vysokými daněmi. Když rybář loví rybu, dá jí na háček kus dobrého těsta, to jen proto, aby ji ulovil, a poté z ní měl vlastní užitek. To samé dělají Piráti. Vážení voliči Pirátů, k vysoké životní úrovni se dostanete pouze prací, zvyšováním kvalifikace, pracovitostí a pílí. Pokud si myslíte, že to funguje tak, že jedni budou tvrdě pracovat, platit daně, a to jen proto, aby druzí měli příjemný život, tak tak to nefunguje. Oni totiž ti pracovití přestanou dělat a ti ostatní chcípnou hlady. Ne v porschi a vlastním bytu, ale na ulici a bosí. Nevěřte Pirátům, slibují vám něco, co už tu zkoušeli komunisté. Perpetum mobile prostě nefunguje.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...