25.4.2023
Kategorie: Politika

Fiala cestuje po Asii …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

… a Pekarová Adamová s Vystrčilem získávají z rukou největšího komika ukrajinské vyznamenání a česká ekonomika padá dolů. K čemu jsou diplomatičtí tuláci dobří, když jim je úplně jedno, jak se žije v zemi, kterou by měli spravovat a snažit se o její rozkvět?

Národní rozpočet se dle všeho hroutí a chyby v něm zakotvené se ukazují být natolik fatální, že se k nim musí vyjadřovat i bývalí představitelé různých stran, kdysi třeba stojící proti sobě, nyní však se v mnohém shodující. Václav Klaus, Miroslav Kalousek, kritika se ozývá i z bývalého vedení ČNB, diví se přední ekonomové. Od exprezidenta Klause by se určité zděšení dalo očekávat, ale ani bývalý mentor Pekarové Adamové z Top09 Kalousek už se na ekonomickou stránku chování vlády Petra Fialy nemůže dívat. Je s podivem, že většina médií a jejich zaměstnanců doslova ignoruje zadlužování České republiky a důvody k němu vedoucí. Místo důležité úlohy mediálních domů kritizujících neschopnou vládu a zachovávajících tím jistou rovnováhu a vyváženost, jsou tyto instituce naprosto slepě k vládě loajální a absence kritického či samostatného myšlení je zjevná.

Otevřete si náhodou Seznam a z deseti titulků a článků pod nimi se skrývajícími se šest věnuje hanobení Ruska či vychvalování Ukrajiny, dva přináší nepodstatné zajímavosti ze světa, jeden přibližuje nějakou tragickou událost, zbývající poslední je slátanina či nesmysl z naší politické scény. To je každodenní realita. Nikde tam neobjevíte nezávislý rozbor skutečné ekonomické situace, ani nic podstatného z toho, co nás nejvíce zajímá. Že by byl nějaký novinář či redaktor ,,připuštěn“ k tématům nám teď blízkým, o tom si můžeme nechat jen zdát. Škodlivost Green Dealu, lži o CO2, idiocie LGBT, pedofilie, o tom se v našich médiích nic nedozvíte. Ostatně tato témata jsou považována za dezinformační. Ani o našich politicích a jejich amatérismu a mizerném charakteru se nehovoří, tedy pokud si členové Pětikoalice neberou zrovna do úst Andreje Babiše, tomu je věnována velká pozornost.

Česká republika v tak tragické situaci nebyla od svého vzniku ani jednou. Měli jsme tu pár šílených omylů na postu premiéra, například Standu Grosse, Špidlu či Topolánka, ovšem to, co předvádí cestovatel Fiala, je skutečně alarmující. Sestavil vládu z amatérů, byť by se s výjimkou Pirátů jistě v Pětikoalici našli lepší kandidáti. Dokonce možná i v Top09 by bylo možno lépe vybírat. Podíváte li se však na vedení všech pěti stran vládní koalice, zdá se, že degenerace politiků dosáhla vrcholu. I ODS, v níž je na komunální úrovni mnoho vcelku schopných lidí (nemyslíme pražskou čtvrť Řeporyje), má ve svém středu daleko šikovnější jednotlivce. Je s podivem, kam až to klika Petra Fialy dotáhnula. Topka prošla ideologickým mozkovým mlýnkem a personální krizi, čehož výsledkem je Pekarová Adamová v čele strany. Lidovci od dob kdysi za slizkého hada považovaného Luxe jen morálně klesají a STAN už dávno nejsou složeni z progresivních starostů obcí, ale spíše to vypadá, že je to sbírka unikátních parazitů. Ani Piráti svým ,,moderním“ pojetím nejsou přínosem, protože jsou prostě odnoží evropských zelených liberálů, kteří nic nevybudovali, ovšem hodně toho zlikvidovali.

Čekat tedy konstruktivní přístup při správě republiky nemůžeme. SPD taktizuje a moc aktivní s výjimkou pár lidí na protivládní scéně není, spokojeně si lebedí na svých 10% přízně voličů a proplouvá Parlamentem ČR, ANO asi čeká v závětří na další volby, v nichž bude těžit z totální propadáku Pětikoalice, která si však stihne ještě rozdat plno funkcí. Rozprodej České pošty je poté zdrojem peněz, které budou navždy chybět. Podobně drancování státního rozpočtu. Po nás potopa. Asi tak vypadá vládnutí Pětikoalice.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)