6.4.2016
Kategorie: Společnost

EU nás bude “chránit” před projevy “násilí, rasismu a radikalismu”

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS 06|04|2016

Evropská komise (EK) jedná se zástupci poskytovatelů internetových služeb o omezení výzev k otevřenému násilí, rasismu či k radikalizaci. Firmy jsou k jednáním vstřícné, řekla novinářům na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové eurokomisařka Věra Jourová.

[ad#clanek-respo]

Podle Jourové komise jedná například s Googlem, Twitterem, Facebookem a dalšími firmami. “Přislíbili nám, že budou aktivně přistupovat zejména k odstraňování přímých výzev k násilí,” řekla Jourová, která k jednání s firmami dostala mandát od ministrů spravedlnosti. Firmy podle Jourové mají také oznamovat například signály o podezřelých transakcích. Jourová také novinářům řekla, že v Evropě existují průzkumy, které ukazují, že většina mladých lidí, kteří se zradikalizovali a třeba odjeli do Sýrie, byli radikalizováni díky internetu. “Jen menší část se zradikalizovala díky osobním vazbám či ve vězení,” řekla Jourová, která uvedla, že se na internetu například objevují i výzvy k najímání lidí pro teroristické činy. (Tolik agenturní zprávy).

Tak jsme se konečně dočkali. Evropská unie nás bude chránit i před projevy “násilí, rasismu a radikalismu”. Jak těžké bude umělou nálepku xenofoba nahradit stejně umělou nálepkou rasisty?

Konec konců je to dokonce správnější, xenofobie znamená “strach z neznámého” a xenofobní část Evropanů (u nás jich jsou dvě třetiny), ví velmi dobře, z koho a čeho má obavy. Jde o nutnou ochranu proti teroristům? To je skoro bych řekl drzost.

Máme, a nejen my, ale všechny evropské státy, zákony, které jsou navrženy proti terorismu a proti najímání lidí pro teroristické činy. Že ty zákony státy Unie neuplatňují, není vina ani internetu, ani nás “xenofobů”. Je to vina těch, kdo odmítají využívat pro naši obranu existující nástroje, kdo mají potřebné zákony, mají mocenský a justiční aparát, ale místo aby konali, vymýšlejí další regulace, další zákony omezující svobodu a připravují další posun směrem k diktatuře.

Pokud paní Jourová ví, že se na internetu objevují výzvy k najímání lidí pro teroristické činy, měla by nám vysvětlit, proč policie nezasáhne, autory pomocí jejich internetového spojení nelokalizuje, nenasadí jim želízka a nepředá je justici, která by je za jejich aktivity odsoudila a uzamkla za mřížemi, nebo poslala zpátky tam, odkud přišli.

Že by jednoduše přenesli své servery někam do jim spřátelené ciziny a vesele pokračovali v činnosti? Inu nedalo by se dělat nic. Pokud nejsou stejně chytří, jako Evropská komise, udělali to už dávno. A abychom jim zabránili v použití internetu, museli bychom se izolovat jako severní Korea. Jenže oni evropský internet nepotřebují. Budou dělat to, co dělají dosud. Indoktrinace a verbování bude probíhat v mešitách a v muslimských komunitních centrech, tam, kde probíhá dnes. Tam policie nesmí, to by byl rasismus.

Ale internet bude zapovězen těm, kdo by snad chtěli vznést otázky, které evropští komisaři, jako paní Jourová, nechtějí slyšet. Stačí je označit za rasisty a odstřihnout je od internetu.

A budeš proti tomu chtít demonstrovat? Zapomeň, Evropská komise myslela i na to a bude zakazovat “radikalizaci”. A tak tu demonstraci přes internet nesvoláš. A obranu proti všemocné moci nezorganizuješ.

[ad#clanek-respo]

Leda bys využil práva, které ti velkoryse dali autoři Lisabonské smlouvy a podle návodu v té smlouvě vzal papír a tužku, zaklepal na dveře souseda, získal jeho podpis a pokračoval dál, a tak chodil Evropou, dokud takových podpisů nenasbíráš jeden milion z více zemí EU a pak poslal petici Evropské komisi, která se jí buď bude nebo nebude zabývat.

Toto právo dává smlouva zase jí.

ZDROJ: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...