26.4.2022
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Dopis starostky: Hana Bustová – starostka obce Litohoř u Moravských Budějovic premiérovi

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Tento dopis paní starostky Hany Bustové premiérovi Fialovi vyjadřuje podle mne myšlení většiny našeho národa a proto by se měl k němu premiér vyjádřit. Já vyjadřuji obdiv paní starostce.

Vážený pane premiére

Opakovaně Vás vyzývám ke zmírnění názorové agrese a jednostranné vyhraněnosti ve vztahu k rusko-ukrajinskému konfliktu. Opakuji, že jste patrně uvízli v myšlence vlastní nesmrtelnosti a vůbec si ještě stále neuvědomujete, jak moc jsou vaše postoje pro Českou republiku nebezpečné. Krmíte lidi hrůzami prostřednictvím médií, tím vytváříte podhoubí pro tvorbu nenávisti vůči celému Rusku. Ani Rusové však nejsou všichni stejní a mnoho z nich si nic takového co se děje na Ukrajině nepřeje a nepřálo. Bohužel, jsou stejně jako my vydáni svému vedení . Jaký je rozdíl pro Ukrajince a Rusa , který musí do války, protože mu to někdo nařídil ? V konečném součtu vůbec žádný, oba zemřou a ani jeden zemřít nechtěl. Z pohledu mnoha lidí, nemluvím teď pouze za sebe, můžeme nyní pouze usilovat o to, aby ztráty na životech byly co nejmenší. To je jediná cesta smysluplné pomoci. Nebo alespoň to takto káže rozum každého normálně uvažujícího člověka. Co děláte vy? Vše jen přihoršujete svým nemístným tlacháním v televizi. Ráda bych věděla, zda byste byl takový hrdina, kdyby stál Váš syn v první linii na válečné frontě. Važte svá slova, která mohou hodně způsobit. Hlavně nevyhlašujte veřejně a do médií, že prezident Putin k použití jaderných zbraní nepřistoupí, protože by tím ublížil i Rusku. Kde v sobě berete tu drzost toto říci do televize. Řečí, že žádná invaze nebude, jsme slyšeli dost do 23.února a kde jsme všichni dnes. Myslíte, že prezidentu Putinovi vadí, že ve velkém trpí i jeho národ, že umírají i jeho vojáci, že ekonomicky ničí svoji zemi? Myslím, že vůbec ne! To už jste snad pochopili úplně všichni. Proč by tedy v konečném důsledku, když bude mít pocit, že není pro něj jiné východisko, jaderné zbraně nepoužil. Neustále do něj jen šťouráte a zkoušíte kolik ještě vydrží. Bojím se toho, že jeho kalich trpělivosti je po hrdlo plný a stačí jen kapka a přeteče. Proč na místo siláckých gest a planých keců o tom jak jsme připraveni na příliv uprchlíků z Ukrajiny, nenabídnete Prahu jako místo k zahájení diplomatických jednání. Tím byste u národa získal ty pomyslné frčky. Vy však místo toho jen nebezpečně a planě rozhazujete rukama.

Nemáte koncepci a vždy, když plameně hovoříte mluvíte v budoucím čase. Stále opakujete slova jako „ víme a musíme“, ale kde jsou ty skutky?

Obce i města přijímají uprchlíky z Ukrajiny, ano jistě, je to nutné, ale kraje nemají noty, kdo a jak bude toto financovat. Uvědomujete si, že například nemáme vůbec pediatry pro svoje děti, že nemáme stomatology, že nemáme praktiky. Lze předvídat, že lidé, kteří k nám míří budou zcela jistě potřebovat lékařskou péči, jak toto chcete řešit ? Tady se lidem – našim lidem, kvůli covidu odkládaly operace a nyní se budou odkládat opět? Jak tohle máte promyšlené? Já si rovnou odpovím sama – nijak! Víte, připadá mi to, jako když biologičtí rodiče vyhodí své dítě z domova a půjdou si vzít z dětského domova dítě cizí. Je to naprosto proti zdravému rozumu. Jsme až po krk v hnoji, a to nejen ekonomickém, ale i morálním a pomáháme tomu tím, že posíláme zbraně na Ukrajinu, aby ještě více lidí zemřelo a utíkalo před válkou do střední Evropy. Už i bez těchto výše jmenovaných faktorů stojíme na počátku hluboké ekonomické recese, která nás vrátí na životní úroveň před 30 lety. Nevadí, myslím, že většina z nás se pod vlivem všeho co se kolem nás děje, na tuto skutečnost prostě připravuje a já slýchám mezi lidmi. „To , že nebudeme moci na dovolenou k moři přežijeme, jen ať není válka!“ Na co se však připravit nejde, je nedobrovolný a náhlý odchod z tohoto světa a bojím se, že ani tohle nemůžeme jednoznačně vyloučit.

Pane premiére, vystupte ze své bubliny a začněte přemýšlet stejně jako 8 nebo 10 milionů lidí v této zemi. Vaše úvahy a myšlenky jsou naprosto nerealistické a tím nebezpečné.

Jsem člověk, který se umí za svoji pravdu poprat, ale zároveň je potřeba si nelhat a uvědomit si, kdy je sebevědomí nebezpečné a kdy je zapotřebí být pokorný, abych svými postoji nezpůsobil nevratné škody. Chováte se nepřiměřeně sebevědomě a opět opakuji, že stojíte se sirkami v ruce u stohu. Nevím, a nepochopila jsem, komu tím chcete co dokázat. Snad Západu – možná, jedině, ale USA je až příliš daleko na to, aby se muselo obávat bezprostředního ohrožení při použití jaderných zbraní Ruskem. Zatímco Evropu by takový zákrok vymazal z mapy světa.

Vyzývám Vás, starejte se o svůj národ, který si Vás zvolil ! Svými postoji a názory nás zatahujete do konfliktu, se kterým nemá Česká republika nic společného. Každý národ si nese svoji karmickou zátěž, nebo, chcete –li neutíkat do ezoteriky, svoji nesmazatelnou historii a situace na ni navazující. Bohužel je to tak, vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou jsou problematické již dlouho a najednou se všichni probudili a máte pocit, že máte právo se do tohoto vměšovat a omlouvat to tím, že Putin bude pokračovat směrem do Evropy. Tím jen lidi zastrašujete, abyste omluvili své postoje a kroky v současné situaci. Jistotu, že tomu tak je však nemáte vůbec žádnou. Měli byste mít na paměti i skutečnost, že astrologické postavení planet je totožné jako v roce 1938 a být o to opatrnější. Navíc věštby uznávaných astrologů také nic dobrého nenesou. Pokud moudřejší neustoupí – tedy pokud Ukrajina neustoupí, nemá tato situace mnoho řešení.

Velmi lituji lidi, kteří musejí nést utrpení z války plynoucí , ale také odsuzuji ty, kteří svými činy toto podněcují. Prosazujte a přispějte k myšlence zahájení diplomatických jednání, která někam povedou. Nepoužívejte silná slova, že jsme ve válce, protože my v ní nejsme, ale bohužel děláte vše pro to, abyste nás k ní přivedli. Proč, proč, se máme angažovat? Postoj by měl být spíše zdrženlivý, tak jako ho mají ostatní země, které jsou také členy NATO. Proč my máme být ti největší křiklouni? Koho tím chcete ohromit. Jste premiérem České republiky, ne Severoatlantické aliance! Jste odpovědný za náš národ a jeho další osud!

Prosím Vás, za nás, za naše děti i vnuky, abyste se nad těmito texty zamyslel!

S úctou Hana Bustová – starostka obce Litohoř u Moravských Budějovic

MILENA DOUŠKOVÁ

Redakce
Sledujte PP
Latest posts by Redakce (see all)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
73 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)