6.1.2018
Kategorie: Společnost

Divide et impera (závěr)

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Zcela upřímně, bez jakékoliv bílé lži (z angl. white lie). Víte, co to je, bílá lež? Jejím nejlepším vysvětlením je, že je milosrdná, například, když je někdo v posledním stadiu rakoviny a jeho okolí jej ubezpečuje, že je ještě naděje.

[ad#clanek-respo]
Pod pokračováními tohoto pojednání se mnohokrát objevila poznámka nebo přání, abych také zveřejnil návrh řešení.
 .
Začněme tedy nový rok bez té zbytečné milosrdnosti. Cokoliv jsem napsal od nepaměti, bylo zcela sprostě zkopírováno a plagiátory vydáváno za jejich originální nápady. Sprostota dovedená k dokonalosti a bez uzardění, natož jakýchkoliv výčitek. A nejedná se jenom o osoby stále více připomínající křížená vietnamská prasata. Mnohdy to byli předsedové vlád České republiky, kterým nebylo zatěžko měnit názory podle právě převládajících nálad veřejnosti, a přitom si vypomáhat právě těmi původními myšlenkami z republikánské dílny.
 .
Toto pojednání je obsáhlé, zahrnující všechny podstatné výchozí body, historii i zhodnocení současného stádia vývoje. Je tedy již velmi snadné tento fundovaný základ završit návrhy řešení, která se konec konců přímo ze zveřejněného textu nabízejí.
 .
Proto doporučuji oslovit všech devět předsedů parlamentních stran, aby na základě prostudování předchozího textu, který zatím jenom kopírovali, předložili své vlastní, jimi osobně zpracované návrhy řešení vycházející z logické posloupnosti. Je to jako dosadit do řady symbolů v testu inteligence právě ten, který logicky zapadá do znázorněného řetězce. Velmi snadné již kolem IQ 140. Poté, co obdržíte návrhy zpracované jimi osobně, budu velmi vděčný, když mi je zašlete, ale i za informaci v případě, že žádnou odpověď neobdržíte. Potom bude snadné zkontrolovat, kdy jste žádost odeslali, zda a kdy byla doručena a kdy byla doručena odpověď.
 .
Upozorňuji dopředu, že nepřijímám taková tvrzení, že když je někdo předsedou parlamentní strany, že nemá čas, kapacity, že to je pod jeho rozlišovací úroveň, či jiné bláboly. Předseda parlamentní strany by měl mít dostatek kapacit na odpovídání občanům na jejich otázky, na psaní vlastních článků, případně knih. Pokud to nezvládá nemá tam co dělat.
 .
Představte si CEO (angl. Chief Executive Officer) tedy člověka odpovědného za celou organizaci, jak se vymlouvá před akcionáři, že nestíhá. Tak ho valná hromada prostě vymění, a příště si akcionáři dají velký pozor, koho budou do čela společnosti volit.
 .
Bohužel voliči se takto zodpovědně jako akcionáři nechovají. Nejspíše je to tím, že je jejich rozhodnutí finančně nebolí. Nějaký příspěvek za hlas, příspěvek na činnost, vozový park, poslanecký klub, ubytování poslanců a jejich zahraniční cesty? Vždyť jsou placeny ze státního rozpočtu, tak proč by se tím volič zatěžoval. Akcionář je jinak všímavý a má rozhodně delší paměť, protože to je vždy spojeno s částkou peněz, kterou dostane, anebo o kterou bude okraden. Takže by stálo za zvážení následující: voliči by museli do obálky s hlasovacím lístkem vložit zároveň stokorunovou bankovku a každoročně se rovným dílem s ostatními voliči dané strany podílet na financování všech výše uvedených výdajů. Možná, že by se ledaskomu v hlav rozsvítilo.
 .
V parlamentu jsou od října loňského roku mimo jiné poslanci, kteří mleli pořád dokola o odvolatelnosti poslanců o boji proti lichvě. Na ně samé se provalilo až po volbách, že se zabývají lichvou, spoluprací s exekutory, nebo jsou to prostě paraziti na lidské bídě a utrpení, zpronevěřili obecní fondy, jejich podnikání je podezřelé, včetně jejich napojení na cizí státy atd. Tyto informace tedy nemohly ovlivnit minulé volby, ale to neznamená, že by se mělo čekat na další volby. Spáchání těch amorálních činů naprosto diskvalifikuje dotčené poslance z výkonu mandátu dnes. Pokud tedy zákon ještě nebyl ani navržen, a oni s tím rozhodně nespěchají a spěchat nebudou, mohli by zatím přistoupit k realizaci ducha zákona o odvolatelnosti poslanců. Vyvodit tedy morální odpovědnost a vzdát se mandátu. Všichni jistě víte, o kom ze současných poslanců hovořím ale bude jich dlouhý zástup napříč všemi devíti stranami. Takové uposlechnutí morálního imperativu by zároveň podalo jasný důkaz, že nejenom oni sami osobně, ale i strany jejímiž jsou členy a funkcionáři myslí svoje předvolební sliby vážně, a že to, co tehdy říkali, nebyl jenom sprostý podvod na voličích. Což bohužel byl.
 .
Tak jsem zvědav na to, kolik žádostí pošlete předsedům parlamentních politických stran, kolik dostanete odpovědí a jaké ty odpovědi budou. Potom jejich práci porovnáme s návrhy, které jsem zpracoval již dříve.
 .
S chutí do toho a půl je hotovo. Nebo se těm, kdo mne žádali o návrhy řešení do toho nechce? To snad ne!
 .
[ad#pp-clanek-ctverec]

.

Autor: Miroslav Sládek

 
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 3,71 out of 5)
Loading...