20.4.2023
Kategorie: Společnost

Demonstrační střípky

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Začnu Pavlem Řeporyjcem Novotným… ne, nebudu se vracet k jeho roli na vzdorodemonstraci u Muzea. To už za mě udělali jiní a mně by přestala chutnat večeře. Jen podotknu, že skandování o řeporyjském praseti se ho pravděpodobně vůbec nedotklo, protože málokdo má v této zemi tak hroší kůži jako on. Málokdo v této zemi také požívá ochrany mocných, jako on. A málokdo v této zemi má moře tak po kolena, jako on.

Mluvil jsem s Pepe Nerušilem a on navrhl, že by mu SPD mohla v Řeporyjích postavit kandidátku. Samozřejmě ho nesesadí, ale po dlouhých letech starostování se tam už určitě hromadí nějací nespokojenci, kteří nejsou ze svého kultivovaného a rozšafného reprezentanta nadšeni. Zároveň si nedovedu představit, že by představitel toho nejhoršího, co je v ODS, neměl ze starostování nějaké kostlivce ve skříni. Nějaké smlouvičky, nějaké nestandardní dohody, firmičky, dotace…

Nebylo by špatné, nasadit mu tam nějaké vši do kožichu, které by ho trochu vrátily na pevnou zem. Jakožto zastupitelé by měli právo nahlížet, kontrolovat, zjišťovat, rozporovat… a třeba i něco najít… Takže, pokud jste z Řeporyj a nejste ze svého starosty nadšení, ozvěte se pražské SPD nebo mně… dostanete za svoji statečnost maximální podporu, aby se to povedlo. Je nejvyšší čas, aby tam Novotný měl nějakou opozici. Demograt jeden.

Když už jsme u SPD… Nemáte pocit, že se tam trochu mění atmosféra? Já jsem ještě zažil jejich téměř bytostný odpor proti demonstracím, které nesvolává sám Okamura. A ejhle, najednou je u Rajchla na demonstraci Foldyna a říká, že jsou s Rajchlem sice političtí konkurenti, ale mají společnou ideu, rozhýbat českou občanskou scénu… Foldyna je zároveň člověk, o kterém Babiš veřejně řekl, že je srdcař… Možná slyším trávu růst, ale v současné atmosféře mám radost i z takhle malých náznaků. Prezidentská volba prostě byla pro alternativu Kulikovo pole.

SPD se samozřejmě bude muset otřepat z utrpěných chyb v posledním období, ale to považuji za možné. Příští rok nás čekají eurovolby… možná by mohla do čela kandidátky postavit samotného Samuraje, protože to bych Bruseli fakt přál. Tomio řeční v europarlamentu a na dveřích kanceláře má obrázek čerta. Protibruselské postoje SPD jsou osvědčené a otec zakladatel by podle mého skromného odhadu mohl SPD zvýšit volební účast a tím tam dostat třeba o nějakého ojroposlance víc, což by dost pomohlo rozptýlit obavy z možného poklesu preferencí. Přemýšlejte o tom, kluci.

Dále bych chtěl poděkovat všem, kteří vydrželi před úřadem vlády až do středy a před poslaneckou sněmovnou si ještě jednou zabouřili a zahulákali. Ono se řekne, že demonstrace nic nezmění, ale povšimněte si té symboliky. Vláda přesunula svoje zasedání ze Strakovky do poslanecké sněmovny kvůli pár lidem, kteří nic nerozbili, nikoho nezranili, jen v ruce drželi plakátky. Upřímně… kdybych byl premiér či ministr a potřeboval si upevnit otřesenou politickou pozici, tak bych šel k hentěm zátarasům a řekl demonstrantům, že se jich nebojím, že respektuju jejich právo na prostest, ale že jsou pomýlení a Rajchl je přivede na scestí. Nechal bych se natočit Českou televizí a hned bych to pustil placenou reklamou na fejsbůku ODS.

Demonstranti by sice pískali, ale každý líbodémo volič by viděl, že máme vládu, která si před někým na zadek nesedne a nějakých dezolátů se nebojí. Vítek Rakušan na sociálních sítích či v televizi mluví o tom, jak nebude mít slitování, či jiná silná slova, ale když pak dojde na alespoň symbolický čin, tak nic. Fiala vyslal jasný signál… Před Strakovkou za Strakovkou nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát. I ten Kalousek měl alespoň odvahu postavit se před dav. Kde jsou ti všichni Zdechovští, co se fotí se samopalem v ruce? Kde je naše kriegsministryně? Také se fotila s kvérem… co takhle alespoň trochu skutečné odvahy?

Nesmím také zapomenout na video, které se na fejsbůku už dávno rozšířilo… jak Jindra Rajchl vyškolil intervjuka z České televize. Což o to, on Jindra tohle umí. Jestliže jsem o Zemanovi říkal, že je Starý ještěr z Hradu, tak Rajchl je rétorický chřestýš. Všichni to vědí, on není žádný nováček, umí šermovat slovy jako málokdo…. A Česká televize proti němu postaví takového břídila. Sotva tasil, už dostal nakládačku. To tam na Kavkách nemají nějakou těžší váhu? Něco zkušenějšího, arogantnějšího, sečtělejšího a protřelejšího? Aha, já zapomněl, oni mňoukají, bossingují a jsou na nemocenské… No, co se dá dělat, tož poslali mladého reportéra na jistou smrt… Veškerá podobnost s jistým konfliktem nedaleko od nás je čistě náhodná.

A na závěr přidám to, co jsem včera řekl v rozhovoru pro Parlamentní listy. Teď je čas, aby se ukázali kritici Rajchlova počínání. Není jich málo. Ring je volný. Máte možnost ukázat, že to umíte lépe a radostněji. Máte možnost dělat jiné iniciativy jiným způsobem. Máte možnost tlačit na vládu z jiné strany, máte možnost ukázat, že nás povedete přímější a rychlejší cestou. V této chvíli není ze strany PRO žádných překážek. Ukažte se, ať si máme z čeho vybírat. Nestane-li se tak, Jindra se toho zase ujme…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)