25.3.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Klimatická věštba slaboduché panny

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 18. března

Kandidátka do europarlamentu za ODS podporuje klimatické záškoláky. Teď už zbývá jenom, aby se profesor Fiala začal cítit ženou, a očista strany bude dovršena.

Úterý 19. března

Všimněte si, že s tím, jak se elity izolují a propadají uzavřenému imbecilismu, vrací se myšlenková schémata, která byla odmítnuta na začátku středověku. Že bychom mimoděk vycházeli vstříc jedné civilizaci známé svou mírumilovností?
Začalo to představou, že je možné, aby se ženská duše nastěhovala do mužského těla a naopak. Ta představa zcela popírá všechny poznatky biologie a psychologie posledních 500 let, ale kdo by se tím zabýval. A tak se mužské tělo předělává na ženské, aby se s duší sladilo. Jenže pak se tam nastěhuje zase ženská duše, a tak pořád dokola.
A nyní tu máme další starověký prvek. Slaboduchá panna (velmi mladá dívka) se stává orákulem, které věští stav planety. Celý svět naslouchá, náměstí jsou kvůli tomu plná, první stránky novin řeší poslední výroky orákula.
Opravdu se nemůžeme divit, že jsme Rusům, Číňanům a dalším pro smích.
Mimochodem, věštecké schopnosti by měly zmizet se ztrátou panenství. Jsem zvědavý, jestli se to začne řešit. Ale moc by mě to nepřekvapilo.

Středa 20. března

Britský lid si odhlasoval odchod z Evropské unie. Britská premiérka rozhodla, že z Unie neodejde.
Premiérka má k dispozici gigantický policejní aparát, a podporu sorosovských skupin. Britský lid má leda tak právo makat a držet hubu. Není tedy co řešit.
Jo, a musíte tomu říkat demokracie. V opačném případě vás britská policie strčí do věznice plné muslimských radikálů a odepře vám jakoukoliv ochranu. Vaše smrt se pak vyšetřovat nebude.
Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Čtvrtek 21. března

Politolog Ivo Budil sepsal hezký text o tom, jak je důležité stále rozlišovat mezi levicí a pravicí. Popsal tam také, na jakých hodnotách má být pravicové myšlení založeno (svoboda, vlast, rodina, tradice, demokracie, solidarita a odpovědnost). O dva dny později napsal článek na stejné téma viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Sestavil stejný seznam hodnot a označil je za typicky levicové. A tady jsme u jádra problému. Když použijete výraz jako “pravice” nebo “kapitalismus”, musíte strávit minimálně 15 minut vysvětlováním, co tím výrazem myslíte. S rizikem, že stejně skončíte u hádky o pojmy. Proto se těm slovům vyhýbám.

Pátek 22. března

Sorosovi lidé vydají 170 milionů korun na korumpování pracovníků české justice, včetně soudců. Platit budou norští daňoví poplatníci. Tuto další děsivou korupční kauzu se ani nenamáhají skrývat. Dokonce si koupili ministerstvo spravedlnosti, aby jim to pomohlo organizovat. Neuvěřitelné! Něco podobného nebylo myslitelné nikdy v českých dějinách.
Analytička Gatestonova Institutut Judith Bergman si všimla, že v řadě případů vynášejí evropské soudy rozsudky, které fakticky nejsou založeny na textu zákona, ale na stanovisku nějaké neziskovky. Tady vidíme kořeny toho.
Je stále jasnější, že máme na vybranou. Buď tu trpět multikulturní neziskovky nebo uhájit základní občanské svobody. Nemůžeme ale mít obojí zároveň.

Sobota 23. března

Zatímco o ruském zasahování do amerických voleb se pořád jen spekuluje, společnost Google ovlivňuje volby prokazatelně a cíleně. To není spekulace, ale výsledek studie, na které pracovali špičkoví experti na ovlivňování lidského chování, mimo jiné z Harvardské univerzity a Cambridgeského centra pro behaviorální studie. Což takhle neztrácet energii mýtickým Putinem, a konečně si posvítit na organizace typu Facebook, Google, Apple a Microsoft?

Neděle 24. března

Odpověď čtenářům, kteří mu tu vyčítají, že píšu věci, co nejsou pravicové:
Kašlu na to, co je levicové a co je pravicové. Podporuji každé opatření, které lidem pomůže žít svobodněji, a tak, aby byla zachována jejich důstojnost. To je rozhodující. Ne, jestli to opatření vymyslel Hayek, Marx nebo někdo jiný.
Mimo jiné to znamená, že podporuji rozdělování velkých majetků. Masaryk udělal dobře, když rozdělil obrovské šlechtické pozemky mezi drobné rolníky. Stejně důležitá byla privatizace po roce 1989. A stejně důležitý je požadavek na vyvlastnění globálních technologických gigantů. Jak to navrhl Steve Bannon: zabavit, rozdělit mezi drobné podnikatele a co rozdělit nepůjde, to ponechat jako státní podniky.



Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...