16.4.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Když strýček Donald testuje raketami

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 9. dubna

Z rozhovoru u situaci nejen v Brně.
Výchova je hodně důležitá, ale nemůžeme ji vnímat izolovaně. Jednak proto, že rodinám do výchovy stále více zasahují státní byrokracie a neziskovky, a to někdy i velmi brutálně. Jenže i když to všechno překonáte a vychováte dítě ke slušnosti, poctivosti, pracovitosti a vlastenectví, může se stát, že mladý člověk zjistí, že se ocitl ve světě, kde je poctivost předmětem posměchu a kde vítězí grázlové, co se umí přetvařovat a čerpat dotace. Dítě se pak cítí podvedeno a obrací se proti vlastním rodičům. Ti to chápou jako osobní selhání a mají pocit, že kdyby s potomkem třeba trávili víc času, bylo by to jiné. Ale nebylo. Nepomůže nic menšího než změna politických a hospodářských podmínek.

[ad#textova1]

Úterý 10. dubna

Donald Trump vyhrál volby na základě jednoznačného slibu, že se Amerika přestane zaplétat do cizích válek a že postaví zeď na hranicích s Mexikem. K hraniční zdi ještě neexistují ani plány a americká armáda válčí na straně džihádistů v islámských zemích.

Nejlepší vysvětlení Trumpova jednání podala Ann Coulter, když napsala, že Trumpův mozek se jmenoval Steve Bannon. Bannon byl hlavním ideologiem, šéfem strategie a osobně řídil volební kampań proti Clintonové. Když Trump připustil, aby ho neokoni vyštípali z Bílého domu, stal se jejich hračkou. Pokaždé má dobré úmysly a pokaždé ho neokoni doběhnou.
A rozdíl mezi neokonzervativci a neomarxisty je čistě kosmetický. Ve skutečnosti stoupenci těch dvou ideových směrů postupují ve shodě.
Trumpovi se stalo osudným, že na chvíli uvěřil, že příslušníci tzv. solidní pravice jsou slušní lidé a že je možné s nimi spolupracovat. Ani náhodou! Jsou to elitáři, kterým je sympatičtější Soros než obyčejní lidé. Pokaždé se nakonec postaví proti lidem. V Americe, v Británii, ve Francii, v České republice. Pokaždé ten stejný vzorec.

Středa 11. dubna

Z rozhovoru k nedávné vlně demonstrací:
Obávám se, že demonstranti a především ti, kdo ty demonstrace organizují, si pod slovem „demokracie” představují stav, kdy bude přísná cenzura, nesouhlas s vládou bude trestný, politické kádrování bude součástí každodenního života, volby budou čistě formální a skutečná rozhodnutí budou přijímat nadnárodní byrokratické aparáty v úzké spolupráci se zločinci typu Georga Sorose.
Souhlasím, že demokracie je ohrožena. Ale je ohrožena fašizujícími neziskovkami a stranami, které jejich praktiky zaštiťují a které se dnes sdružují v tzv. Kalouskově bloku.

Čtvrtek 12. dubna

Syrští křesťané zoufale volají o pomoc. Americký útok by pro ně znamenal rozsudek smrti. Jak reagují oficiální evropské církve? Papež útok tiše podpořil, ostatní dělají, že nic nevidí. I český křesťanský tisk řeší důležitější věci – třeba kultovní detaily náboženských obřadů. Když šlo o ochranu důstojnosti džihádistů, to vystartovali rychle, ale vyvražďování křesťanů – z toho dotace nejsou. Hnus.

Pátek 13. dubna

Mnozí se bojí války s islámskými bojovníky v ulicích evropských měst, jenže ono se taky může stát, že fáze války bude přeskočena a přejdeme rovnou do fáze drancování vítěznou armádou, kdy džihádisté mohou v zásadě po libosti zabíjet, znásilňovat, zabavovat majetky a zavádět svá pravidla, aniž by se poražená populace odvážila odporovat. Policie pak rezignuje na ochranu občanů, ale začne sloužit vítězným dobyvatelům při potlačování odporu. Tak se to se stalo ve Velké Británii a vypadá to, že Německo je na cestě k témuž.

Sobota 14. dubna

V diskuzích o útoku na Sýrii se můžeme setkat pouze se dvěma stanovisky. Na jedné straně jsou lidé, kteří se snaží zjistit fakta, porovnat, analyzovat, udělat si názor. Na druhé straně jsou lidé, kteří opakují fráze a jsou hrdí na to, že o nich vůbec nepřemýšlí.
Jen je trochu matoucí, že když má někdo na vizitce “analytik”, “expert”, “odborný redaktor”, “ministr zahraničí” apod., měli bychom tendenci čekat, že budou schopni přemýšlet o tom, co říkají. Ani náhodou! Právě do téhle skupiny se opakovači frází koncentrují nejvíc.

Neděle 15. dubna

Když jsou sečteny škody, jaké americké rakety udělaly, je to jasné. Ve skutečnosti se jednalo o testovací nástroj, který veřejnosti ukáže, kteří politici jsou podělaní blbečkové a kteří jsou naopak rozumní a hájí zájmy svých zemí.
A pak je tu postava mimo všechny kategorie – Andrej Babiš.

 [ad#pp-clanek-ctverec] 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...