5.2.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Blažena z vepřína a další dozvuky voleb

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 29. ledna

Teď, když už je po volbách, můžeme připustit, že i Miloš Zeman má své slabé stránky. Podle mě se dají shrnout do jediného bodu: neochvějná víra ve velké organizace, byrokracii a sílu nařízení.  Tenhle blud významně poškodil českou ekonomiku, vyplývá z něj přetrvávající obdiv ke zkrachovalému švédskému modelu  a konec konců i proklamovaný eurofederalismus (dnes už naštěstí čistě teoretický).  Nicméně z role prezidenta působí takové názory mnohem menší škody, než když je zastává ministr hospodářství nebo místního rozvoje.

[ad#textova1]

Úterý 30. ledna

Oslavy vítězství skončily a přišel čas vrátit se zase na zem. Pořád jsme součástí impéria, kterému se podařilo významně poškodit české hospodářství, oloupit nás o naši svobodu a nyní usiluje o naši fyzickou likvidaci. Největší díl politické a ekonomické moci drží elity, které tyto úmysly podporují – elity korporátní, politické a mediální. V zemi řádí desítky multikulturních neziskovek, které se snaží zastrašit běžné obyvatele a vymýt mozky jejich dětem. Na jejich straně je rovněž ústavní soud, jehož současní soudci vesměs pohrdají právem i ústavou a cítí se oprávněni prosadit anticivilizační agendu. V poslanecké sněmovně tvoří poslanci podporující tyto směry druhou nejsilnější skupinu (ODS-Piráti-KDU-ANO-TOP- a nejspíš i ČSSD). Předsedou vlády je zbabělec, jehož jedinou starostí jsou vlastní rozkrádačky a o zemi se nezajímá ani okrajově. Zkrátka, nevypadá to moc dobře. Nicméně v porovnání se situací před rokem je to přece jen určité zlepšení. Teď existuje opozice. Drží dokonce úřad prezidenta a nějaká poslanecká místa. Rebelové se učí a získávají sebevědomí. Teď má smysl zápasit.

Středa 31. ledna

  • Proč jsme volili Miloše Zemana?
  • Abychom nedopadli jako západoevropské státy, kde muslimové dosáhnou většiny už v příští generaci!
  • Aby se nezhoršily vztahy s Rakouskem, Maďarskem, Polskem a Slovenskem, proti kterým by nás Merkelová využívala jako trojského koně.
  • Abychom nebyli zemí, kde se bude zavírat za nepohodlné názory.
  • Aby demokracii nenahradila vláda fašizujících neziskovek.
  • Abychom byli zemí, která povede vlastní politiku a nebude podléhat ničímu diktátu.
  • Abychom mohli znovu obchodovat s každým, kde to pro nás bude výhodné – včetně Ruska, Číny nebo kohokoliv jiného.
  • Protože nechceme, aby se k moci vrátili Kalousek a jeho banda.
  • Protože dokážeme sami srovnávat informace z různých zdrojů a nepotřebujeme, aby nám Sorosovi aktivisté určovali, čemu máme věřit.
  • Protože nechceme za prezidenta lháře, který jeden den prosazuje imigrační kvóty a druhý den to zapírá jako malý kluk.
  • Protože si nic neděláme ze zkrachovalých europolitiků, kterými pohrdá i lid v jejich vlastních zemích.
  • Protože se nechceme vzdát vlastní měny a nechceme platit desítky miliard do tzv. Evropského stabilizačního fondu.
  • Protože nás naštvalo házení bahna na našeho prezidenta a šíření lží o něm.
  • A především: Protože tohle je naše země, můžeme volit, koho chceme. Nemáme povinnost nechat se manipulovat Českou televizí a bakalomédii! Jestli se vám to nelíbí a chcete vládu „moudré elity,“ přestěhujte se do Severní Koreje.

Čtvrtek 1. února

Petr Robejšek přesně: Kavárnu může utěšit pouze to, že sdílí osud s anvantgardou dobra ve všech západních zemích. Všude v demokratickém světě probíha již dlouho pomalá, ale nezadržitelná vzpoura občanů proti exekutorům ctnosti. Lidé se kvůli nim přestali rozčilovat, ale přestali je i brát navědomí. Na trhu názorů roste poptávka po zdravém rozumu, po základních hodnotách a po ověřených tradicích. A tak by si avantgarda nevyžádaného pokroku měla uvědomit, že se z ní stala názorová menšina, kterou sice normální lidé demokraticky strpí ale to je také všechno.
Hampl k tomu dodává, že postižení nesedí jen na Kavčích horách nebo fakultě humanitních studií. Na všech úrovních společnosti najdete lidi, kteří se snaží odvozovat svou pozici od toho, že se podobají elitám. Týká se to i třeba vesnické učitelky, která jezdí do města na srazy džendr studýs a chtěla by poučovat své okolí o nebezpečí sexismu. A ono to nikoho nezajímá. Proto ten vřískot. Nejde jen o Zemana.

Pátek 2. února

“Drž se Blaženy z vepřína a necpi se mezi vysokoškoláky,” napsala mi dnes na twitteru nějaká studentka genderu. Ne, že bych se o ni ucházel. Ale stejně to pobavilo.

Sobota 3. února

Už i Bakalova média přestala skrývat, že Čína je největším obchodním partnerem Německa. Celá kauza „podlézání Číně“ tak dostala nečekané rozuzlení.
Češi nemají usilovat o rozvoj vztahů s Čínou, prý by to bylo amorální, nebezpečné a „táhlo by nás to na východ.“ Především by do Číny neměli vozit příliš mnoho produktů.
Místo toho mají Češi své výrobky dodávat do Německa, které je obratem prodá do Číny. Ovšem s mnohonásobným ziskem. Češi tedy odvádějí tvrdou práci, v Německu získávají zisky, ze kterých je pak možné cíleně vytvářet korupční atmosféru v českých zemích a platit dokonce fašizující skupiny.
Zase nás podfoukli! Nešlo o Tibet, ale o peníze. Jako pokaždé. Jenže tentokrát by u toho nemělo zůstat. Kdyby nic jiného, můžeme se teď začerstva podívat, kteří lidé kvůli Číně vyšilovali. Někteří z nich jsou profesionální podvodníci, jiní „jenom“ osvědčili chybný úsudek. Spojuje je ale to, že jedni ani druzí nemohou být bráni vážně.

Neděle 4. února

Studenti humanitních oborů budou jezdit na venkov, aby laskavými slovy utěšovali chudé obyvatele zemědělských vesnic v jejich nelehkém údělu. Grantové žádosti se už nejspíš vypisují, takže se „burani“ mají na co těšit. Studenti budou pochopitelně jezdit ve skupinách, aby se navzájem hlídali, že nikdo z nich nepodlehne selskému a řemeslnickému pohledu na svět a aby se pokaždé mohli navzájem ujistit, že z vesničanů mluví jen omezenost, xenofobie a závist.
Pokud ale někdo to překonávání příkopů bere vážně, nechť jde na prázdniny pracovat na statek (skutečný statek, ne bioagro atrakci pro turisty) nebo do venkovské fabriky. Nechť tam i bydlí a baví se s místními lidmi. Možná z něj bude po těch dvou měsících jiný člověk. A pokud jej pak nevyloučí z kavárny (což se nejspíš stane), bude mít šanci, že bude tím, kdo spojuje.
Nebo ještě lépe – jak doporučuje Martin Konvička – ať si na té vesnici najde i holku. A naopak. Spousta studentek by možná zjistila, že když mezi městskými intelektuály postrádají maskulinitu, nemusí si ty pravé chlapy dovážet až ze Somálska.

[ad#pp-clanek-ctverec]

hampl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...