6.12.2022
Kategorie: Politika

Cizí vojsko u nás

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Údajný výcvik ukrajinských vojáků u nás stojící politiky odsouhlasenou miliardu, tedy aspoň většinou z nich, započal dříve, než se o tom vůbec začalo jednat. Veřejnost se o tom neměla dozvědět, respektive až o něco později.

Abychom si to tedy vše srovnali. Do České republiky byla vládou pozvána ukrajinská armáda. Už to samotné porušuje vše, co porušit lze. Do výcviku jejích členů má být investována z našeho společného, tedy i od těch, kteří vyloženě nesouhlasí s podporou Zelenského režimu, jedna miliarda korun. To v době, kdy jsou u nás vyšponované ceny všeho včetně základních životních potřeb a kola inflace drtí český národ. Mnoho seniorů, samoživitelek a mladých rodin už čerpají zbytky úspor jen proto, aby příští měsíc zůstali bez peněz a často v chladu a o hladu. Což našim politikům nevadí, protože oni sami sobě opět přidali. Miliarda korun je dost peněz a jistě by se s ní dalo ulevit těm nejpostiženějším, přičemž nejde o jediné zaznamenané rozhazování vlády za poslední tři roky.

Vraťme se k výcviku cizí armády. Proč jsme stále zatahováni do války proti jedinému, na kom dosud existence naší země a její solidní životní úrovně závisely? A přiznejme si, že bez ruských zdrojů surovin budeme vždy proti dosavadnímu stavu jen živořit. Jde o záměr, kterým je zotročení České republiky? A jak je možné, že tu máme tolik Jidášů ochotných nás prodat za nějaký peníz či příslib vlastního dobrého postavení v budoucnosti? Kde se v lidech bere ta ochota kolaborovat a spolupracovat na sebezničení českého národa? Cizí vojsko u nás už tu jednou díky zvacímu dopisu bylo, nyní je tu zase. Má jít skutečně o výcvik vojáků, kteří odejdou bojovat na ukrajinsko-ruskou frontu, nebo tu jsou jako ochrana pro tuto vládu a miliarda na výcvik je spíše pronájem této jednotky. Jak mají naši vojáci učit někoho bojovat, zvláště když dotyční přicházejí z válečné zóny, když by v případu jakéhokoliv konfliktu nebyli sami bojeschopnými? Tedy s výjimkou občanských nepokojů, kdy by díky výzbroji mohli stát mezi davem a vládnoucí třídou.

Ať si říká kdo chce a co chce, nám se tedy spíše jeví, že 1000 ukrajinských vojáků přišlo již plně vycvičených a jejich pobyt tady je prevencí vlády proti případným nepokojům. Čech na Čecha bude střílet s menší pravděpodobností než Ukrajinec. Ti jsou schopni se pobít sami mezi sebou, takže nastoupit proti občanům je pro ně nulový problém, navíc mají zkušenosti z Donbasu. Možná zní tato myšlenka šíleně, nicméně co normálního byste od Fialy & spol. ještě čekali? Je velmi pravděpodobné, že by armáda, respektive její část, odmítla Fialu v případu přechodu od mírumilovných demonstrací k násilným střetům bránit, podobně i policie. Ovšem u žoldnéřů z cizí země je to jinak. Ti za plat do našinců klidně střílet budou.

Ve Francii vláda odebírá občanům poslední zbytky legálně držených zbraní, EU se snaží odzbrojit veškeré občany již déle, ve Velké Británii musí mít majitelé zbraní své miláčky uložené pod policejním zámkem a jsou vydáváni pouze příležitostně například v době lovů a honů. Česká republika jako jediná dosud novým bruselským směrnicím odolává a zbraně tu vlastní cca 700 000 lidí. To je dost na to, aby vláda měla strach. Přestože občané mající zbrojní pas si této výsady váží a svou ,,výzbroj“ si hlídají a používají ji v souladu s vědomím, že je třeba si této výsady vážit. Nicméně černý trh právě díky ukrajinské krizi poskytuje obrovský výběr v nelegálních zbraních a plno z těch, které byly námi poslány proti Rusům, je tady zpět a za poměrně slušné peníze lze koupit cokoliv. Takže vláda se nemusí obávat oficiálních majitelů zbraní, ale spíše toho, až se ty nelegální dostanou tam, kde by jí mohly škodit.

Je tedy vcelku logické, že strach Pětikoalice došel tak daleko, že se chce spoléhat na žoldnéře odjinud, které navíc zaplatíme my. Jistě, uvědomujeme si, že jde o spekulaci, nicméně kolik takových se už prokázalo jako reálné? Jisté je, že cizí armáda u nás je protiústavní a kriminální čin. Fiala si však stejně jako Babiš před ním udělali z naší Ústavy trhací kalendář a svou arogancí nás přivedli na pokraj války, Fiala si navíc hraje s myšlenkou přípravy na mobilizaci. Na tu by se mu většina národa asi jaksi vykašlala, takže být o krok napřed znamená jistou výhodu. Takže, nevážený premiére, jak je to s ukrajinskou armádou u nás?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (65 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
161 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)