10.4.2024
Kategorie: Politika

Chcete vůbec vyhrát?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Kdo mě čtete dlouhodobě, tak víte, že před posledními parlamentními volbami jsem několikrát psal o tehdejších plakátovacích plochách. Není to jediný prostředek, ale je poměrně drahý a výrazný, takže se z něj dá docela hodně odhadnout. Hesla na bilbórdu musejí být obzvláště krátká, aby se dala přečíst při rychlosti 130 km/h, ale zase ho vidí opravdu hodně lidí.

Nejvíckrát jen napočítal Vondru a jeho křivou hubu. Chybělo mu jen v ruce kompro na Jandejska, aby byl dokonalý. Prý, silné Česko. Nevím, jak silné bude, když má za spolukandidáty Niedermayera, který chce přesný opak a Zdechovského, který se tam hlavně chce udržet za každou každičkou cenu. Na žádném plakátě jsem neviděl Vondru se svými spolukandidáty. To si ohlídal. Jakékoliv spojení s TOP a KDU je teď naprosto smrtící a Vondra to ví. Ovšem už si nepřipopuští, že díky lživému pamfletu na Jandejska je třetí koulí na noze a všichni se tam teď stahují ke dnu navzájem.

Viděl jsem pár plakátů se Svobodnými. První čtyřka kandidátů, standardní sdělení, jak už jsem říkal, mají silnou kandidátku, tady celkem není co řešit. Plakátů nebylo tolik, ale byly dobře umístěné i dobře čitelné. Menší strany nemohou vydat tolik peněz, tak se snaží si zamluvit a objednat dobrá místa hodně dlouho dopředu. Tipoval bych, že Svobodní je museli objednat někdy loni v září a to jsem možná ještě podcenil.

Zaznamenal jsem první plakáty Stačilo! Tam také není co řešit. Obličej jedničky na kandidátce, Kateřiny Konečné, výrazný barevný vizuál a velká výhoda v názvu. Stačí přidat jedno slovo… Fialo, Stačilo! Snadno zapamatovatelné, jednoznačně protestní. Obměňování sloganu je snadné, současná věrchuška tu nadělala tolik zvěrstev, že byste mohli mít na každém bilbórdu něco jiného a nikdy by vám nápady nedošly.

Hnutí ANO jsem neviděl, oni si mohou dovolit ještě počkat, protože mají dost prostředků aby veřejný prostor svou kampaní totálně naplnili, takže se nedivím, že ještě nemusejí. Ale neviděl jsem nikde ani Kandidátuši Nerudovou a ani naše Pirátstvo. Tam bych čekal, že by plakáty měly být už venku.

A pak jsem viděl plakáty SPD. Já se hrozně moc omlouvám všem voličům SPD a vlastně i všem členům, já vím, že jsem k vám byl v posledních kampaních poměrně příkrý, ale já vás mám rád a tak mě mrzí, když vidím naprosto jednoznačné marketingové chyby, které se vám vymstí. Udělali jste je v posledních parlamentních volbách přílišným zaměřením na covid, v prezidentské volbě jste tím ukázali, že tvrdé jádro SPD má méně než 5% voličů a teď v tom pokračujete.

Máte na naprosto exkluzívních místech na vjezdu do velkých měst bilbórdy, na kterých máte napsáno: „Společně proti diktátu EU“ a máte tam Okamuru, Salviniho a Le Penovou.

Sakra proč? Oni za vás kandidují? Kde je Mach, David a Majerová? Chápal bych, kdyby Tomio držel pod rameny svoje tři přední kandidáty a představoval je voličům. Ale k čemu jsou na bilbordech tři hlavy, které nekandidují a nejsou tam hlavy, které kandidují. Chápu, že Tomio Okamura „prodává,“ ale proč prodává Salviniho a Le Pennovou?

Vždyť dobrá půlka voličů ještě ani neví, že jste se spojili s Trikolorou a že máte jako lídra Petra Macha…

Bilbórdy na nejlepších a také nejdražšších místech… a o kandidátech neřeknou vůbec nic. Navíc, nápisy pod obličeji (aby lidé vůbec věděli, o koho jde) jsou tak malé, že se z auta blbě čtou. Myslíte, že českému voliči zaimponují Ital a Francouzka? Kvůli tomu, že s nimi máte dobré vztahy, vás budou volit? Já vím, že tím ukazujete záměr se s nimi spojit ve společné frakci, ale kolik voličů vůbec ví, že v europarlamentu jsou frakce?

Vlastně by mi to mohlo být jedno, kdo chce kam, pomozme mu tam, ale sakra, jestli takhle budete pokračovat, tak to dopracujete k debaklu. Počítejte se mnou: Na prvním místě kandidátky nemáte zasloužilého unijního matadora, který v europarlamentu odvedl kus dobré práce, ačkoliv kandiduje. Místo něho tam máte člověka, kterému sotva oschla stranická přihláška. Na třetím místě máte Majerovou, za kterou jste teď ani neztratili slovo, když se do ní intervjuci pouštěli za Voice of Europe. Ať to počítám, jak to počítám, i kdybyste utrhli tři mandáty, tak vlastně ani jeden nebude váš. A jako kdybyste to také tušili, tak dáváte statisíce peněz do vizuálů bez kandidátů…

Dává to celé nějaký smysl, kterému sakra nerozumím? Je v tom nějaká genialita, kterou nedokážu vidět? Kdo vám to sakra tvoří?

Hele, nejsem žádná citlivka. Klidně se do mě pusťte. Jsem připraven se sejít s kýmkoliv z SPD a nechat si to vysvětlit. Jsem připraven dát na svém blogu prostor komukoliv z vás, aby to vysvětlil mně i čtenářům. Jsem připraven tento svůj článek zkorigovat, napsat jiný a lepší, ale prosím, prosím, prosím, vysvětlete mi to. Můj vidlácký mozek na to prostě nestačí a neumím za tím vidět nic jiného než počátek průšvihu.

Omlouvám se za upřímnost.

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)