5.3.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Čau Praho! Ceny léků v Česku zdražují nejvíc v celé Evropě

Sdílejte článek:

ONDŘEJ PROKOP

Ceny léků v Česku zdražují nejvíc v celé Evropě. Podle ministra Válka a jeho expertů jsou prý naopak příliš levné. Češi mezitím stále chudnou od chvíle, kdy se kormidla chopila Pětikoalice.

Ačkoliv mzdy v posledních dvou letech trochu rostly, inflace a Fialova drahota je raketově překonala. Tudíž si za vydělané peníze koupíte méně. Novinky.cz dokonce spočítaly, že Češi celkově zchudli o nějakých 11 %.

Vláda už neví, jak se ještě víc může “zbavit” důchodců. Teď Jurečka vymyslel plán, jak penzisty udržet déle v práci. Místo, aby Fialova vláda hledala způsoby, jak konstruktivně zlepšit české finance, šikanuje ty nejzranitelnější.

Ministři utrácí 145 milionů Kč za své poradce. Takže na seniorech se šetří, na školství a zdravotnictví peníze nejsou, ale hlavně, že má Pětikoalice teplé místo pro každého věrného služebníka.

Česká republika je za rok 2024 už 102 miliard Kč v dluhu. Jedná se o druhý nejhorší únor, horší byl pouze v loňském roce. Tady vidíte, jak Fialova vláda rozumí financím.

Pražská pětikoalice chce zdražit MHD. Až na sedm tisíc Kč! Průměrné rodině s dětmi to udělá velkou díru do rozpočtu. Ještě před necelým rokem Hřib tvrdil, že zdražovat nebudou.

Praha má nejhůře dostupné bydlení z metropolí v EU, přesto hlavní město potopilo projekt družstevního bydlení. Osobně mě to mrzí, protože je to jedno z možných řešení této krize. Budu se na to dále ptát na zastupitelstvu.

Rok pražské koalice máme za sebou a nejlépe ho asi vystihl časopis Reflex, který na titulní straně zobrazil Hřiba jako loutkovodiče a Svobodu jako jeho malou loutku. Bohužel, taková je realita.

To vše a mnohem víc se dozvíte v 73. dílu mého politického podcastu. Děkuji vám předem za zhlédnutí a prosím o další sdílení, ať se pravdu dozví co nejvíc lidí! Těším se na dotazy i komentáře!

Pusťte si nový díl Čau Praho!

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)