25.4.2016
Kategorie: Politika

Bude Hillary Clinton zvolena podvodem?

Sdílejte článek:

RED 25|04|2016

Demokratické primárky v New Yorku bude vyšetřovat zvláštní vyšetřovatel. Tyto primárky se vyznačují naprosto neobvyklým počtem stížností, čtyřikrát víc, než jich bylo v posledních řádných volbách.

[ad#clanek-respo]

Volební místnosti se otevřely pozdě, a nebo byly volební stroje porouchány, a voliči byli vyzváni, aby napsali svou volbu na papírový volební lístek s tím, že komisaři je na konci voleb přečtou a hlasy dopíší jejich kandidátům.

Většina voličů to odmítala a v každém případě to je neregulérní postup a zpochybňuje to volbu. Mnozí tito voliči, jsou již dlouhodobě registrovaní demokraté a nebylo jim dovoleno volit s tím, že nejsou zaneseni ve volebních seznamech registrovaných demokratů.

Z volebních seznamů zmizelo asi 125000 registrovaných demokratických voličů a jednalo se převážně o volební okrsky ve čtvrtích, kde se očekával dobrý výsledek pro Billa Sanderse.

Podezření vzbuzuje i to, že výsledek sčítání se lišil v mnoha okrscích až o 7 procent od posledního průzkumu voličů vycházejících z volební místnosti (“Exit poll”). Přitom statistická chyba a obvykle očekávaný rozdíl dosahuje plus minus 2 až 3 procenta. A vždy byl ten rozdíl ve prospěch Hillary. Celkový počet “sporných” hlasů by sice nestačil pro Sandersovo vítězství, ale aféra značně poškodí Hillary Clintonovou v druhé části kampaně.

New Yorský starosta Bill deBlasio, sám demokrat, nařídil vyšetřování volebních nesrovnalostí. Vyšetřovat bude auditor New York City Scott. M. Stringer a jeho úřad. Vyšetřování se soustředí na volební komisi města New York a jí podřízené okrskové komise. Ale i to se setkává s odporem, protože starosta, i vyšetřovatel, měststký auditor, jsou oba demokraté a známí stoupenci Hillary Clintonové.

Jak je vidno, ani současným americkým “Demokratům” nejsou cizí komunistické volební manýry. Je třeba jen doufat, že občané USA na podzim konečně dokážou toto socialistické šílenství ve své zemi zastavit. Otázkou však zůstává, zdali ještě mají lidé, vyznávající tradiční hodnoty svobody a prosperity, takovou volební sílu, aby to dokázali, nebo jestli už jsou i Spojené státy “demokraticky většinově” socialistickým státem, s elektorátem závislým na eráru a slibech populistických neomarxistických papalášů jako je Obama nebo Hillary Clinton či Bill Sanders.

[ad#clanek-respo]

ZDROJE: Fcb Tomáš Haas, nytimes.com

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...