Bloomberg dnes nezvykle těžce kritizuje celý projekt EU
LUKÁŠ KOVANDA
Běžný Čech dle výpočtu agentury platí ze své kapsy 20 000 Kč měsíčně za jeho nezvládnutí, za stále se prohlubující zaostávání EU za USA, které trvá už 25 let, zhruba od doby vzniku eura.
Bloomberg dnes podrobuje těžké kritice celý projekt EU. Podle agentury už takřka vypršel čas, aby Evropa mohla obhájit své místo ve stále nesmlouvavějším světě. Který jí utíká.
Jedno číslo za všechny. EU ztrácí na USA nepřetržitě od vzniku eura, konstatuje Bloomberg. Pokud by k tomuto zaostávání nedocházelo, plyne z výpočtu agentury, že průměrná mzda v Česku by letos činila přes 70 tisíc korun, namísto nynějších 46 tisíc. Průměrně vydělávající Čech tak na oltář nezvládnutého projektu EU obětuje ze své kapsy ročně zhruba 300 tisíc korun hrubého, tedy nějakých 220 tisíc čistého. Za nezvládnutí projektu EU tak běžný Čech platí měsíčně takřka 20 tisíc korun. Tato částka přitom rok od roku narůstá, jak se prohlubuje zaostávání EU za USA a v mnoha ohledech třeba i za Čínou.
Bloomberg postupně stále se prohlubující zaostávání EU dokládá příkladem amerických technologických gigantů typu Applu. Zatímco dříve pro ně ještě byl trh EU natolik významný, že se pustili do boje s tuhými bruselskými regulacemi, jen aby přístup na něj získali, v případě svých nových AI produktů a vychytávek, například pro mobily, už na to rezignovali. To je mimořádně varovné. Připomíná to situaci před rokem 1989, kdy to tehdy technologicky nejpokročilejší zboží, třeba videorekordéry nebo první počítače Apple Macintosh, bylo také k mání jen za hranicemi zemí socialistického tábora, za hranicemi RVHP. Nyní tedy akorát EU střídá RVHP.
Jednoho by v 90. letech či ještě počátkem milénia ani ve snu nenapadlo, že se dočká příznaků návratu do éry RVHP. Do éry pašování videopřehrávačů ze Západního Německa. Do éry, kdy se tam, “za tou zdí”, měli lidé neskonale lépe a žili mnohem bohatší život. Doslovně i přeneseně.
Bere si toto všechno mimořádné varování Brusel k srdci? Také vnímáte to ohlušující ticho po zveřejnění Draghiho zprávy? Měla být budíčkem, byť deset minut po dvanácté, ale spí se dále…
lukaskovanda.cz
- Signály světových lídrů ze summitu BRICS - 24.10.2024
- Trump míří k vítězství - 24.10.2024
- Boj o státní rozpočet? - 24.10.2024
Škoda slov k vývoji v ČEZku a celém Eurosajuzu.
Jen předpokládám, že tupá guma Foltýn označí nejen Kovandu, ale také celou redakci Bloombergu za svině a dezoláty co propagují ruské narativy.
Je mi lito mladych, kteri to vsechno vyzerou. Jenze ti by znovu volili Piraty….
O to větší bude jejich rozhořčení, až vyhřezne pravda na světlo. A ano, současní mladí jsou nárazníková generace, co to schytá z obou stran – platit na důchody, kterých se sami nedočkají, byla jim prodána země pod nohama, když byli batolata nebo ještě před jejich narozením, zadluženi na X životů v zemi, kde jim vůbec nic nepatří, podrobováni systematické, velmi dobře promyšlené indoktrinaci od útlého věku a ještě je jim předhazováno, že oni jsou ti špatní, protože na to skočili… Minulost prožraná a budoucnost ukradená.
dle posledního hodnocení MMF je podíl ekonomiky USA v rámci celého světa necelých 15%. A s takovou ekonomikou se těžko hraje na světového četníka.
Wow, vždyť Draghiho zpráva přece konstatuje, že se dělá všechno dobře, jen se málo tlačí na pilu. Proč by to měl být nějaký budíček, to je jen šturmování k rychlejšímu pochodu.